Бойни спортове

Тенис, волейбол, баскетбол, формула 1 и други
Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Мнения: 7185
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 1520 times
Been thanked: 1342 times

Re: Бойни спортове

Мнение от Capolavoro » 12 дек 2020, 22:35

Да видим дали ще го дочакам. Иначе в сайта има линк
Изображение

Потребителски аватар
Bonera
Фен на Милан
Мнения: 502
Регистриран: 07 яну 2020, 16:14
Has thanked: 181 times
Been thanked: 59 times

Re: Бойни спортове

Мнение от Bonera » 13 дек 2020, 00:03

Кога се очертава да излезнат?

semperit5
Любител на футбола
Мнения: 81
Регистриран: 04 авг 2020, 15:52
Has thanked: 1 time
Been thanked: 10 times

Re: Бойни спортове

Мнение от semperit5 » 13 дек 2020, 00:07


Потребителски аватар
Il Professore
Фен на Милан
Мнения: 935
Регистриран: 04 юни 2018, 21:30
Has thanked: 571 times
Been thanked: 225 times

Re: Бойни спортове

Мнение от Il Professore » 13 дек 2020, 01:44

Беше си ясно - нашият пън нямаше абсолютно никакъв шанс. Даже издържа един рунд повече, отколкото очаквах.
Изображение

nik
Фен на Милан
Мнения: 972
Регистриран: 05 юни 2018, 01:19
Has thanked: 13 times
Been thanked: 151 times

Re: Бойни спортове

Мнение от nik » 13 дек 2020, 02:19

Не са много боксьорите , които ще издържат 9 рунда срещу Джошуа . Мача му с португалското кюфте беше букмейкърска загуба .

Кубрат се вложи максимално , но оня просто е машина . Как издържа българина в 3-я рунд след тия тежки удари за мене е енигма . И когато почнаха да посвършват силите и на двамата , шампиона показа защо е номер едно . Жалко , но като цяло достойно представяне на Кубрат .

Ronnie80(Noce)
Фен на Милан
Мнения: 816
Регистриран: 26 юли 2018, 16:52
Has thanked: 91 times
Been thanked: 121 times

Re: Бойни спортове

Мнение от Ronnie80(Noce) » 13 дек 2020, 12:15

Фюри мисля, че ще бие Джошуа. Супер мач ще е това. Поздрави за Пулев иначе, нямаше какво да направи.

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5819
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: Бойни спортове

Мнение от R. GULLIT » 14 дек 2020, 11:47

Имаше какво да направи. И то бе да не се държи точно преди мача така, както се държа навремето срещу Кличко - надменно и с изл;ишно самочувствие. Трай си! И без това никой не очаква от теб нещо кой знае какво. Можеше да си скромен и оня да не влага толкова енергия, да те нокаутира. И по този начин шансовете ти се увеличаваха за някой печеливш удар в брадата. Този младеж преби Кличко, който пък те преби теб! Малко повече уважение и психология към противника, щом си очевидно по-слабия. Когато противникът ти е спокоен, че си по-слаб и не си ербап, само тогава имаш някакъв шанс.

А така, като се изрепчиш на кантара, само караш по-едър и добър атлет от теб да ти обърне внимание и да те съсипе от ъперкъти, на които даже нямаш сила да противодействаш. И като цяло да не се случи нищо нелогично.

Така илки иначе повече шансове Пулев няма да получи. Остава брат му, който постъпва доста по-интелигентно към противника преди качване на ринга, независимо от резултатите си. Нищо чудно да вземе нещо следващите 2-3 години.

Потребителски аватар
cap7ainjack
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1351
Регистриран: 04 юни 2018, 18:08
Has thanked: 371 times
Been thanked: 132 times

Re: Бойни спортове

Мнение от cap7ainjack » 14 дек 2020, 12:29

А ве тия дето не спряха да хранят кобрата защото се държал "надменно", "неспортсменско" и т.н. дишайте малко. Шоуто е и в бокса. Ще се държи както си иска, той този мач си го е изработил.

И кобрата е победител само защото е на този мач!

Просто ви е яд, ясни сте. Ако не беше българин, щяхте да кажете," еми кво взе си пича близо 10 млн лв. за една вечер евала". Ама е българин, много ви е яд ,че вие тия пари няма да ги видите цял живот.

Потребителски аватар
Petar Zanev
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3184
Регистриран: 04 юни 2018, 21:26
Has thanked: 863 times
Been thanked: 505 times

Re: Бойни спортове

Мнение от Petar Zanev » 14 дек 2020, 12:49

Най-вероятно повечето от цирковете са изцяло договорени предварително от мениджмънта на 2мата боксьора.
Интересът към мача беше много нисък и подобни приоми винаги са се ползвали за повече гледаемост в бойните спортове.
Парата е това, което диктува всичко в спорта и заради пари спортистите правят каквото им наредят мениджърите.
FORZA MILAN!!!

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5819
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: Бойни спортове

Мнение от R. GULLIT » 14 дек 2020, 13:13

:D Всъщност, пича не взе и 5 млн. от този мач. А и кой говори за чуждата сметка в случая?!? Тя е една и съща, независимо дали печели или губи! И изобщо няма място в чисто спортна дискусия. Победител си, не защото участваш на Олимпиада и си сред най-добрите десет в твоята дисциплина, а когато я спечелиш. Затова и от мен ще получи ръкопяскания, но те са за участието. Победители са други :)

Яд ме е за това, че е по-възрастен от англичанина, а се държа по-зле от Циганския Крал, точно преди мача. Последният може да си го позволи, ясно е защо. А нашият, вече е минал по този път и не си е научил урока. Навремето Кличко го помоли културно за Уважение. Не го получи и видяхме резултата. Тук второ действие. Затова и коментарът ми е точно такъв - отражение на самия него.

Определението "шоу" никога не е било типично за хора, които си тежат на мястото. Някой да е видял някога двамата Кличко да се държат по подобен начин? А назад във времето Мохамед Али? Джордж Форман? Холифийлд? Няма и да видите. Дори и Тайсън преди глупостите си не е бил надменен.

Такъв е Кубрат и когато влезе в някой нощен клуб. Ама не е мястото да разказвам от името на трети лица, които ако искат ще разкажат повече тук. Не е човек за пример и някъде там му се къса нишката между чисто спортното и спортсменското, и надменното, което отчетливо се видя, че е в негов ущърб втори пореден случай. Питайте някой познати как се носеха навремето с Любо Чука по чалготеките... въпрос на манталитет, възпитание, култура! Именно те липсваха в битка, в която не си могъл да удариш в 2 от 10 опита опонента си. А си отнесъл тройно повече пердах.

И още един факт - почти комшии сме с брат му в кв. Гео Милев в София. Неслучайно съм го споменал, че единия и другия може да се разминат съвсем скоро по успехи. Начин на мислене и поведение, само като видиш как по-малкият брат гледа децата си и стои сред останалите хора на улицата.

Иначе, мерси за уточнението колко ни е яд и как сме ясни. Ама на кого? Защото, ако отидеш до Англия ще разбереш мнението на местните за българите. А то хич не е добро. Кубрат можеше да се покаже в неочаквана светлина и да извлече дивиденти. Е, не можа и двете.

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Мнения: 7185
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 1520 times
Been thanked: 1342 times

Re: Бойни спортове

Мнение от Capolavoro » 14 дек 2020, 16:23

Аз бокс не гледам, не харесвам, не разбирам. Не гледах и мача, но сега си пуснах ето този хайлайт - https://youtu.be/QCO0tXeFFEo Надявам се да е нагласен от някое английско момче, защото това, което видях, беше повече от жалко. А в същото време почти всеки признава, че нашият се е държал достойно на ринга, като изключим усмивките, които не знам защо ги раздава. От Джошуа видях само една престорена усмивка, когато нашия след като ги разтърваха му нахака два десни в бъбреците. Тогава брекзита го потупа по рамото и навярно му обясни, че не е феърплей, което прави.

Кубрат нямаше повече от 3-4 удара в този репортаж, имам чувството, че са включвали само атаките на Джошуа.
Изображение

Ronnie80(Noce)
Фен на Милан
Мнения: 816
Регистриран: 26 юли 2018, 16:52
Has thanked: 91 times
Been thanked: 121 times

Re: Бойни спортове

Мнение от Ronnie80(Noce) » 14 дек 2020, 16:45

То е ясно, че има и елемент на шоу във всеки боен спорт, но и това си е тънкост. Един Конър Макгрегър е голяма работа в това отношение, но въпроса е да можеш да го изиграеш. На Кобрата опитите да се прави на шоумен и отворко по-скоро бяха жалки. Пък и Макгрегър никога не е ял такъв бой. :D Тоест всеки трябва да си знае мястото.

Въпреки това, разбира се, аз уважавам Кубрат за постигнатото.

П. С. Иначе и на мен ми е направило впечатление, че Тервел има доста по симпатично поведение пред общественноста.

Потребителски аватар
gLoRy
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3077
Регистриран: 04 юни 2018, 21:23
Has thanked: 1881 times
Been thanked: 678 times

Re: Бойни спортове

Мнение от gLoRy » 14 дек 2020, 18:45

Шоу, шоу, само че след като са те били е редно да уважиш победата на съперника си и да признаеш, че е бил по-добър. И срещу Кличко, и срещу Джошуа не го направи.

Тервел мисля, че закъсня с пускането си в профи бокса, няма да му стигнат годинките, за да се развие.

Потребителски аватар
cap7ainjack
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1351
Регистриран: 04 юни 2018, 18:08
Has thanked: 371 times
Been thanked: 132 times

Re: Бойни спортове

Мнение от cap7ainjack » 15 дек 2020, 10:25

Всичко това което го говорите и така обвинявате, нареждате, сигурно яко го и псувате нямаше да е така, ако беше победил или може би, ако не беше загубва с КО.

Или поне нямаше да е така за по-голямата част от вас, които не са с такова високо ниво на морал.

Загубилият боксьор, пък и с КО... това е пълен край за този човек в очите на публиката. Вече всички скачат, нареждат, присмиват се и т.н... Е ако беше победил, щеше пак да е "селски" боксьор или каквото там му казвате, ама щеше да си е "нашия... и го счупи оня другия", "показа" му и т.н.

Българска работа beer

Както като спчели онзи дебелия мексиканец, веднага се превърна в любимец на половината българи, които гледат бокс. Заваляха радостни статуси във фейса.

Няма да сравнявам поведението на Кобрата с Али, Форман или някой друг боксьор от друго време. Самият бокс е бил по-различен и не само той, няма смисъл.

Кобрата очевидно не беше добре подготвен или не може да се подготви по-добре защото толкова си може, няма значение за мене, камо ли да го нареждам защото се бил държал НЕМОРАЛНО.... боксьор се държал неморално и неспортсменско и говорил глупости... УЖАС, как може!?
Играта му не беше неспортсменска, така че не виждам проблем. Държанието му пред микрофоните е друга тема.

Нито Кличко за мен е по-добър пример за човек и морал от Кобрата. Кличко г-н президента на Украйна. Много е достойно да се кандидатираш за президент, нещо от което нямаш представа, но защо да не използва любовта на феновете си в украйна може да го вкарат в политическия живот. Пък, че няма никаква работа там не е важно. Морал да има и умерено поведение :))))

А да и за това да се доказва точно пък на Англичаните... ако знаят пък англичаните мен какво ми е мнението за тях... :))

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5819
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: Бойни спортове

Мнение от R. GULLIT » 15 дек 2020, 13:06

Нещо бъркаш понятията, които изчете. Отговарям, защото повечето неща засягат моя пост.
За втори път казвам - похвала за Кобрата и Уважение за него, че стига тук за втори път. Това е успех за цяла България и никой не му го е омаловажил. Проблемът е в обратното отношение от този човек и примерът, който дава към комплексираната нация, която чака нещо Голямо да се случи.

Повтарям се, няма човек, който иска да бъде шампион и да се държи махленски. Примерите затова ги давам с всички шампиони в категорията. Мога да сляза и в килограмите и да посоча Мейуедър - стил, самочувствие, че и пример за това откъде е почнал и какво е постигнал. Има самочувствието да го показва. И го показа на палячото Макгрегър. Единственият, който го прави наопаки си е чисто джипси от покрайнините на английски град. Защо Кубрат трябва да е втория пък питам аз?

Ако имаш морал, възпитание и уважение, те ще ти бъдат част не само от поведението като човек, ами и от подготовката за мача, тренировките, както и самото му провеждане. Това е процес, отнемаш месеци, като в основата му стои личната нагласа. Не говорим за моите морални възгледи, а за отсрещната демострация. както на ринга, така и в живота. Оттам бе и примерът ми с дискотеките и брат му.
Серафим Тодоров, който е приятел на Кубрат, директно обяснява именно това - отношението към подготовката. Друг известен от близкото минало наш журналист говори пак директно именно за уважението към бокса и противника. Да не говорим колко повече дивидент щеше да му донесе на Кобрата това, чисто като нагласа на Джошуа и Кличко, да са спокойни, да ги успи и не е ясно дали нямаше да извлече полза на ринга. А той седи и се прави на мъж пред по-големи мъже. Да, мъжки спорт е, но с правила. И футболът е мъжки спорет, но като се изрепчиш, получаваш картонче за душовете.

И не знам какво ние пък мислим за англичаните, но след победата си, още по екип, лично Джошуа застана и благодари на всички, като отправи специално послание кън феновете в България. От уважение. Защо Кубрат не благодари на тях за възможността? Защото...?

Докато не се сдобием с нормална човешка нагласа към останалите, не само в спорта, а във всички житейски сфери, ще сме такива и ще получаваме подобни резултати. И отношение. Тези, които наистина постигат нещо, не живеят тук. Та ние си караме колите и не искаме да сме толерантни вътре в собствената си държава за елементарни ситуации, и да сме тарикати за всичко. Важното е да предредиш, да изпревариш, да демонстрираш. Това поведение е видяно като пример отнякъде. И то е от онези, които можем да видим и гледаме всеки ден по ТВ или на улицата. И защо пък да не следваме и примера на Кубрат, и да зяем срещу по-добрия и успешния? Високото морално ниво не е само въпрос на възпитание. То дава и пример на тези, които могат да са следващи не само на ринга, ами и на терена, на корта, на пистата. И предизвиква уважение.

Аз моето дете го възпитавам да благодари и да уважава, за да е успешно. Защото тогава ще гледат на него по един начин. Така и Тервел е възпитал неговите две. Дали пък няма да бъдат по-успешни от чичо си заради това?

Отговори