Рафаел Леао

Потребителски аватар
Pacetoo
Фен на Милан
Мнения: 691
Регистриран: 20 апр 2019, 15:01
Has thanked: 293 times
Been thanked: 74 times

Re: Рафаел Леао

Мнение от Pacetoo » 17 сеп 2022, 21:37

Според мен ще е някаква договорка, ако някой предложи нещо което го устройва, по-добро от нашето ще хваща самллета, ако е същото като нашето ще преподпише.

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5819
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: Рафаел Леао

Мнение от R. GULLIT » 17 сеп 2022, 22:52

drzzd написа:
17 сеп 2022, 15:23
Бахти крайните заключения, само заради коментар в социалките. Стига, пичове. Нещата не са като едно време. В момента всеки се изразява както смята за добре, а социалните мрежи са просто поредният инструмент в ръцете на футболисти и отбори. А конкретно за действията на Рафа по повод рейтингите на FIFA 23, ако му следите профилите, ще видите, че редовно коментира подобни неща. Както и липсата на жълт картон за същото нарушение след задна ножица в мача Салернитана - Лече.

Колкото до FIFA и EA, ами, за пореден път подценяват редица футболисти. Особено тези в настоящия шампион на Серие А. Само им вижте рейтингите :) Леао дори не е в топ 15, а е MVP за сезон 2021-22.

Иначе, ето и добрата новина от последните 24 часа:
"Rafael Leao will put an end to rumors of his transfer to Chelsea or Manchester City in January by signing a new long-term contract with AC Milan."
Съжалявам, но аз съм от старото поколение фенове. Същото важи и за Сашо с който започваме дискусията по темата, Миро, Радо...

За всеобщо удивление на повечето тук, предпочитам да сравнявам настоящите таланти на Милан с наши Легенди като поведение на и извън терена. Като за мен именно комбинацията от двете е предпоставка за успех. Малдини е единия, а той вече е направил предложение към Рафашоу.
И в този смисъл ще кажа, че Тонали>Леао. Томори>Леао. Менян>Леао. И за фифаджийте Холанд>Леао. И тримата наши изглеждат по-зрели дори заради начинът на избор кога, къде и за колко ще играят.

И пак напомням - Леао допреди 9 месеца дори нямаше да го коментираме, ако си беше заминал.
Да не говорим, ако агент не бе Мендеш. И ред неща, които ми идват горница с пича, най-вече неблагодарното му желание да заяви какво иска, в едно с трагичното начало на сезона. Добре, че бяха мачовете с Интер и Залцбург.

Така че на Леао трябва да му се сервират още няколко фурни хляб, да ги изяде, че да вдене какво му липсва, за да му се чуват претенциите. Затова нека се замисли къде му е мястото наистина и тогава да се цъкли по разни socials.

Дотук Леао=Балотели. Талантът е налице, останалото не е ясно накъде ще избие.

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8901
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1633 times

Re: Рафаел Леао

Мнение от Ne13sta » 18 сеп 2022, 02:56

Това сравнение с Балотели вече е супер крайно. Нищо общо няма. Онзи кретен не спираше с простотиите, Леао откакто е в Милан не е направил нищо нередно.

За новият договор е виновен клубът. Вече такива станаха повечето футболисти. Лошото е, че ние не умеем да продаваме и най-вероятно ще го изпуснем за символична сума или отново със свободен трансфер.
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7318
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1550 times

Re: Рафаел Леао

Мнение от drzzd » 18 сеп 2022, 11:58

R. GULLIT написа:
17 сеп 2022, 22:52
drzzd написа:
17 сеп 2022, 15:23
Бахти крайните заключения, само заради коментар в социалките. Стига, пичове. Нещата не са като едно време. В момента всеки се изразява както смята за добре, а социалните мрежи са просто поредният инструмент в ръцете на футболисти и отбори. А конкретно за действията на Рафа по повод рейтингите на FIFA 23, ако му следите профилите, ще видите, че редовно коментира подобни неща. Както и липсата на жълт картон за същото нарушение след задна ножица в мача Салернитана - Лече.

Колкото до FIFA и EA, ами, за пореден път подценяват редица футболисти. Особено тези в настоящия шампион на Серие А. Само им вижте рейтингите :) Леао дори не е в топ 15, а е MVP за сезон 2021-22.

Иначе, ето и добрата новина от последните 24 часа:

Съжалявам, но аз съм от старото поколение фенове. Същото важи и за Сашо с който започваме дискусията по темата, Миро, Радо...

За всеобщо удивление на повечето тук, предпочитам да сравнявам настоящите таланти на Милан с наши Легенди като поведение на и извън терена. Като за мен именно комбинацията от двете е предпоставка за успех. Малдини е единия, а той вече е направил предложение към Рафашоу.
И в този смисъл ще кажа, че Тонали>Леао. Томори>Леао. Менян>Леао. И за фифаджийте Холанд>Леао. И тримата наши изглеждат по-зрели дори заради начинът на избор кога, къде и за колко ще играят.

И пак напомням - Леао допреди 9 месеца дори нямаше да го коментираме, ако си беше заминал.
Да не говорим, ако агент не бе Мендеш. И ред неща, които ми идват горница с пича, най-вече неблагодарното му желание да заяви какво иска, в едно с трагичното начало на сезона. Добре, че бяха мачовете с Интер и Залцбург.

Така че на Леао трябва да му се сервират още няколко фурни хляб, да ги изяде, че да вдене какво му липсва, за да му се чуват претенциите. Затова нека се замисли къде му е мястото наистина и тогава да се цъкли по разни socials.

Дотук Леао=Балотели. Талантът е налице, останалото не е ясно накъде ще избие.
Няма защо да съжаляваш. Никой не е длъжен да е като останалите и всеки има право да съди спрямо конкретна ситуация спрямо своите си виждания и начина, по който живее. По тоя смисъл пък аз не смятам, че трябва вечно да сме вторачени в миналото и да сравняваме настоящите играчи с легендите на Милан. Оттам и моето мнение по темата. Затова е и дискусия.

Вероятно аз съм някакво междинно поколение фен спрямо вас, тъй като съм живял и попивал футбола на Милан по времето на Шева, Паоло, Гатузо, Кака и т.н, но пък в същото време следя и активно работя по оста именно на социалните мрежи и този спорт в днешни дни. И на база всичко това смело мога да кажа, че няма никаква причина да се прави толкова краен коментар по повод активността на Рафа Шоу в социалките, особено коментарът му за рейтинга в играта.

Не знам дали мен визираш под "фифаджия", не съм особен фен на играта, но пък отново - следя нещата активно, и заради работа, и заради хобито ми (което пък за щастие се припокрива с професионалния ми път), и отново мога смело да заявя, че футболистите на Милан са крайно недооценени от EA Sports за поредна година.

А че Тонали, Менян, Томори и Хааланд са > спрямо Леао е яно на всички. Но пък за сега Леао > Балотели. Както и Ne13sta e споделил, Марио от малък си правеше простотии, а Рафа не веднъж показа, че е далеч по-сериозен като човек и никога не е направил и една простотия извън живота си във футбола, за която да е ставал за смях. Напротив. Например рпърската кариера, за която много хора тук си позволяват също да правят подигравателни коментари, я приема доста сериозно и дори не я вкарва във футболния си живот. Фактът, че не се представя с името си и си има псевдоним, както и отделни социални мрежи за двете "личности" е красноречив, че двете неща са разделени в живота му. Най-малкото едното не печели от другото, което иде да рече, че е борбен характер и иска сам да извърви пътя към успеха. Същото вероятно е и във футболния му живот.

За сега претенциите му са покрити. Като тук не говоря за финансовите такива. Да не ме разбере някой погрешно.

Понякога си мисля, че недооценяваме достатъчно това, което имаме днес. Което е жалко. Защото някой ден ще го загубим и ще се чудим откъде ни е дошло и защо нещо някъде не се получава.
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5819
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: Рафаел Леао

Мнение от R. GULLIT » 18 сеп 2022, 12:21

Не ме разбрахте правилно. Леао е равен на Балотели по талант дотук. Лошото е, че и Балотели на 21 беше най-големият талант в Италия, но след Ман Сити всичко приключи. Дадоха му парите и славата, а оня с изключение на 4 месеца в Милан, затри всичко, за да стигне до Турция. Затова не ми слагайте думи на сравнение, а на очакване.

Ако Леао се хлъзне, вместо да бъде скромен, с последователно мислене и отношение, ще се превърне в нещо подобно. Това включва и вид благодарност към Пиоли и Малдини, че го търпяха от 2019 до 2021, в която...хм...май беше продаден над 10 пъти. Защо? Защото само с талант, сръдни, мързЛеао и претенции не става.

@Ne13sta, да напомням ли среднощните приключения по заведенията, които сам си документираше? Тогава кой пак го сравни с Балотели и всичко се съгласиха. И сам ще можеш да се върнеш в тази тема да си спомниш. А закъснението за тренировка?

Не го помпайте с толкова хайп. Нека има дисциплината на Холанд и скромността на Тонали, пък другото ще си дойде само. Това се иска от него, за да се изгради като професионалист. Което включва взаимно доверие и подпис на договор, а не само от страна на Милан. Ако ли не, аривидерчи, с продажба! Иначе сам ще си тръгне. Тука да седим и да размитаме, само щото за 10 добри мача му дадоха приз за играч на сезона, тъй като отборът му е шампиона, няма смисъл.

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7318
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1550 times

Re: Рафаел Леао

Мнение от drzzd » 20 сеп 2022, 11:57

Leao is in a hurry to sign a new contract and his priority is Milan.
Chelsea continue to send him clear messages ahead of the January window. Meetings for renewal in sight. Key moment.
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Потребителски аватар
IL DIAVOLO
Фен на Калчото
Мнения: 256
Регистриран: 28 юли 2019, 17:13
Has thanked: 180 times
Been thanked: 73 times

Re: Рафаел Леао

Мнение от IL DIAVOLO » 20 сеп 2022, 12:51

Не съм останал с впечатлението, че подписването на нов договор с Милан му е приоритет. Както и да е, ако подпише - супер, ако му вземем стабилни пари от Челси, пак съм ок. Талантът му е безспорен, от около година е и в топ форма, но за мен не е от фундаментално значение за бъдещото на отбора. Много по-тъпо би ми станало ако продадем Тонали или Менян. Продавали сме Шевченко и Кака, така че точно за Леао няма да се тръшкам :)
Изображение

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8901
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1633 times

Re: Рафаел Леао

Мнение от Ne13sta » 20 сеп 2022, 13:21

Този слух е смехотворен. Ако някой е на зор, това сме ние . :)

Джери да киха парата, ако не да си е*ава хамериканската майка!
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Cafu
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1629
Регистриран: 04 юни 2018, 14:49
Has thanked: 117 times
Been thanked: 219 times

Re: Рафаел Леао

Мнение от Cafu » 20 сеп 2022, 13:40

Искам да си лягам спокоен след мачовете, при мен са в различно часово време и започват в 2:45 през нощта. На следващия ден съм зомби, а ако паднем, хептем не мога да спя. Ако бием съм пак зомби, но ухилено. Ако Леао играеше в Неделя, вместо Крунич, резултата щеше да е различен. Дано подпише. Малко са играчите с неговата класа, още по-малко с потенциала му.

Потребителски аватар
gLoRy
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3077
Регистриран: 04 юни 2018, 21:23
Has thanked: 1881 times
Been thanked: 678 times

Re: Рафаел Леао

Мнение от gLoRy » 20 сеп 2022, 13:48

То реално и за него е по-добре ако подпише по-скоро, защото ще почне да взима повече пари на момента :D

Потребителски аватар
Petar Zanev
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3184
Регистриран: 04 юни 2018, 21:26
Has thanked: 863 times
Been thanked: 505 times

Re: Рафаел Леао

Мнение от Petar Zanev » 20 сеп 2022, 14:06

На него зора му е някой да му оправи бакиите със Спортинг, на нас зора ни е да преподпише, че пак се наиграхме да оставим важен играч да е в силната позиция при преговорите.

Иначе моето мнение се разминава с колегата по-горе.
За мен Леао е много по-важен от Тонали за отбора.
ДА, Сандро е миланист и с постъпките си ни радва всички, но чисто футболно според мен отстъпва дори на Бенасер, а Леао в момента е може би в топ 3 на поста си.
FORZA MILAN!!!

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: Рафаел Леао

Мнение от cuorerossonero » 20 сеп 2022, 14:25

Абе има един тънък момент, че да - Леао може и да си тръгне лятото на 2024г. като свободен агент, но това би означавало, че до последния ден на договора си ще получава сегашната си заплата, която мисля беше към 2 милиона на сезон.
Докато ако преподпише сега на 6-7 милиона, ще започне да ги получава веднага, а като ударим чертата - до 30.06.2024г. има бая време, съответно се натрупват бая пари като разлика.
А на Леао му трябват пари сега, щото има да плаща сума, която едва ли ще излезе от джоба на Великия му агент.
Мисълта ми е, че се надявам да седнат и да си направят нормално сметките и най-накрая да се спре с тая цигания.
Е, сега ако Челси издумкат януари едни 100 милиона в масата, нещата разбира се могат да станат и съвсем други. :D
PIOLI VATTENE!!!

Потребителски аватар
Petar Zanev
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3184
Регистриран: 04 юни 2018, 21:26
Has thanked: 863 times
Been thanked: 505 times

Re: Рафаел Леао

Мнение от Petar Zanev » 20 сеп 2022, 14:51

Проблемът е, че собственикът на Челси е готов да харчи, а нашият не.
За ония желанията на Леао са джобни пари...
Ако ще го продаваме, изпуснахме момента в който можем да му вземем най-много.
Иначе взима 1,4млн чисто и ползва пиниза с данъците (поне така го даде колегата в таблицата).

На теория ни излиза евтин, но ако се разбере с друг клуб ще стане беля.
FORZA MILAN!!!

Потребителски аватар
Ivanchenko
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1281
Регистриран: 05 юни 2018, 21:42
Has thanked: 166 times
Been thanked: 266 times

Re: Рафаел Леао

Мнение от Ivanchenko » 20 сеп 2022, 21:52

Аз пък предлагам Рафата да бутне 2 гола на Челси още в следващия мач, да ги опердашим и тогава сеира да стане още по-голям. Челси вече да почнат да дават 120млн примерно, а на Джерито най-накрая да му светне, че с далавери ала Лупи няма да стане. Поредната договорна сага, която при липса на мачове ще дъвчем с по-голям апетит.

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: Рафаел Леао

Мнение от cuorerossonero » 20 сеп 2022, 22:51

Petar Zanev написа:
20 сеп 2022, 14:51
Проблемът е, че собственикът на Челси е готов да харчи, а нашият не.
За ония желанията на Леао са джобни пари...
Ако ще го продаваме, изпуснахме момента в който можем да му вземем най-много.
Иначе взима 1,4млн чисто и ползва пиниза с данъците (поне така го даде колегата в таблицата).

На теория ни излиза евтин, но ако се разбере с друг клуб ще стане беля.
1,4 му е заплатата на Леао, да, сега погледнах. На тоя фон 3,8 за Дест изглеждат направо чудовищно. rolleyes

А Леао да не чака, ами да подписва на 6 плюс бонуси. За два сезона това са над 9 милиона горница, само до края на настоящия му договор. rolleyes
PIOLI VATTENE!!!

Отговори