Матео Габия

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8901
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1633 times

Re: Матео Габия

Мнение от Ne13sta » 09 окт 2020, 14:27

Алесио и Кяер ще са по всяка вероятност в центъра на защитата. Само да не изскочи някой Ковид и при тях, че тогава става страшно.
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: Матео Габия

Мнение от cuorerossonero » 09 окт 2020, 20:20

Ne13sta написа:
09 окт 2020, 14:27
Алесио и Кяер ще са по всяка вероятност в центъра на защитата. Само да не изскочи някой Ковид и при тях, че тогава става страшно.
Ааа, без такива, изскочи ли и при тях, отлагаме мача. Бал съм ги в гъзеца братчедите. :D
PIOLI VATTENE!!!

Tifoso
Фен на Милан
Мнения: 849
Регистриран: 04 юни 2018, 21:12
Has thanked: 128 times
Been thanked: 89 times

Re: Матео Габия

Мнение от Tifoso » 09 окт 2020, 21:23

Някак си пак късмет, че Алесио се завърна.

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: Матео Габия

Мнение от cuorerossonero » 09 окт 2020, 23:15

Tifoso написа:
09 окт 2020, 21:23
Някак си пак късмет, че Алесио се завърна.
Така е, въпреки че нивото на физическата му форма според мен буди доста въпроси. Доста време стана не е играл, нашите не го форсираха, дано да е успял пълноценно да се възстанови и да е в кондиция, защото не влиза и в какъв да е мач...
PIOLI VATTENE!!!

Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд
Мнения: 11139
Регистриран: 04 юни 2018, 16:11
Has thanked: 729 times
Been thanked: 2295 times

Re: Матео Габия

Мнение от vik rossonero 96 » 30 окт 2020, 22:48

Габия е дал отрицателен тест за коронавирус и може да се върне към тренировки. :)
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That's art." Sir Alex Ferguson
Изображение
Siamo i diavoli

Потребителски аватар
goshostoo
Фен на Милан
Мнения: 575
Регистриран: 05 юни 2018, 01:13
Has thanked: 88 times
Been thanked: 158 times

Re: Матео Габия

Мнение от goshostoo » 30 окт 2020, 22:50

Добри новини, преди малко в инстаграм Матео на стори е качил снимка и е написал "negativo", тоест е минал ковида, чакаме до дни да се върнат Хауге, Донарума и Мусакио, с тяхното връщане ще сме в пълен състав, силно се надявам и желая на момчетата да се запазят дълго време в пълен състав! forza
Tu Sei Tutta La Mia Vita - A.C. MILAN

Tifoso
Фен на Милан
Мнения: 849
Регистриран: 04 юни 2018, 21:12
Has thanked: 128 times
Been thanked: 89 times

Re: Матео Габия

Мнение от Tifoso » 07 дек 2020, 21:18

Това момче е скромно, но играе стабилно вече доста време. Хвала, че се намести сред Романьоли и Кяер, иначе не знам какво щяхме да правим ако трябваше да се разчита на Мусаката или Дуарте. Много добро впечатление ми прави как хубаво изнася топката от своята зона със силни и точни пасове, най-често към бек-а (Калабрия) и осигурява сигурност в зоната си.

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: Матео Габия

Мнение от cuorerossonero » 07 дек 2020, 21:34

Аз това момче много съм го коментирал, още откакто го видях за пръв път на живо на стадиона в Скопие в края на лятото на 2017г., когато ми направи страхотно впечатление.
И съм много доволен, че се възползва от шанса си, тръгна нагоре и става все по-добър. Откакто съм фен на Милан, Милан винаги е имал класни защитници собствено производство. Имена умишлено няма да споменавам, за да не ме обвините, че сравнявам Габия с тях. :D
PIOLI VATTENE!!!

Потребителски аватар
Petar Zanev
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3184
Регистриран: 04 юни 2018, 21:26
Has thanked: 863 times
Been thanked: 505 times

Re: Матео Габия

Мнение от Petar Zanev » 08 дек 2020, 12:11

Според мед трябва да подобри играта си с глава, особено в наказателното на противника, защото доста пъти вече се забелязва, че това му куца, а без Ибра отбора разчита само на 2мата ЦЗ да играят с глава при статични положения.

В защита показва добри наченки.
FORZA MILAN!!!

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5819
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: Матео Габия

Мнение от R. GULLIT » 08 дек 2020, 13:05

cuorerossonero написа:
07 дек 2020, 21:34
Аз това момче много съм го коментирал, още откакто го видях за пръв път на живо на стадиона в Скопие в края на лятото на 2017г., когато ми направи страхотно впечатление.
И съм много доволен, че се възползва от шанса си, тръгна нагоре и става все по-добър. Откакто съм фен на Милан, Милан винаги е имал класни защитници собствено производство. Имена умишлено няма да споменавам, за да не ме обвините, че сравнявам Габия с тях. :D
Няма да те обвиним. Чисто стратегически ще приемем, че е доза емоция на фона на положителното му представяне. И най-много да те нашарим с плюсчета. :D Ама не се отпускай, де :D

Иначе в онзи мач, бъдещият капитан Романьоли, пак се връщаше от контузия и бе толкова покъртително слаб, че бе заменен още на почивката от Монтела. Габия бе показал много добро ниво и в мачовете в Щатите, седмици преди това.
Впечатление прави фактът, че Габия и Кяер, за разлика от Романьоли, могат да заемат лявата и дясната част в централната двойка. Алесио нито веднъж не се премести от позицията си, което предполага едни чисто тактически неща и кондиция при работа с краката. А при контузията на Кяер, логиката бе именно капитана да заеме мястото му. Това вече втори мач го прави именно Матео и то повече от успешно. Похвалата е заслужена.

И понеже темата е за млад играч собствено производство, искам да споделя приятната изненада, че такива млади таланти са титуляри в отбор, който успява да държи ниво. Тяхното присъствие не е просто прищявка с цел отдаване под наем или продажба. Тяхното присъствие дава резултати. Броя и Романьоли там, защото дойде на 21, точно на колкото е Габия в момента. И нещата вървят добре вече над 9 месеца. Калабрия също влезе в час. Да, никой не е Паоло Малдини на 18, но в съвременния футбол повечето талант го виждаме в атакуващите футболисти. А тези тримата са защитници, титуляри, с един стожер между тях (Кяер) и определено знаят какво правят.

Потребителски аватар
Altafini
Фен на Милан
Мнения: 566
Регистриран: 30 юли 2018, 13:02
Has thanked: 28 times
Been thanked: 96 times

Re: Матео Габия

Мнение от Altafini » 08 дек 2020, 13:40

https://www.youtube.com/watch?v=2WQoOK4ZnLk

Хайлайт от мача му със Самп.

Това във връзка с играта му с глава. Те повечето му отигравания са с глава в мача хаха.

Може би заблуждаването идва от факта, че при статични положения не сме особено сигурни като отбор. Лично аз като ще бият фаул или корнер всеки път съм на тръни. Именно така и ни вкараха Сампдория.

Потребителски аватар
goshostoo
Фен на Милан
Мнения: 575
Регистриран: 05 юни 2018, 01:13
Has thanked: 88 times
Been thanked: 158 times

Re: Матео Габия

Мнение от goshostoo » 14 дек 2020, 18:55

След първите тестове прогнозите са поне месец аут, скоро ще има нови прегледи.
Tu Sei Tutta La Mia Vita - A.C. MILAN

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5819
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: Матео Габия

Мнение от R. GULLIT » 15 дек 2020, 12:00

То, ако е само месец, трябва целият щаб и ние от форума да запалим по свещ в Дуомото.

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: Матео Габия

Мнение от cuorerossonero » 15 дек 2020, 20:25

Габия в Инстаграм към тифозите, след днешните прегледи:

"Благодаря за всички съобщения, които ми изпратихте. За щастие е по-малко сериозно от очакваното/предвиденото. Нямам търпение да се върна".
PIOLI VATTENE!!!

Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд
Мнения: 11139
Регистриран: 04 юни 2018, 16:11
Has thanked: 729 times
Been thanked: 2295 times

Re: Матео Габия

Мнение от vik rossonero 96 » 16 дек 2020, 11:43

Около шест седмици аут. Очакваме го в началото на февруари да е готов.
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That's art." Sir Alex Ferguson
Изображение
Siamo i diavoli

Отговори