19.12.2021| 21:45 ч. Милан - Наполи Серия "А" 18 кръг

Мачовете на Милан през сезон 2021/2022
Dawnweaver
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3216
Регистриран: 04 юни 2018, 19:41
Has thanked: 331 times
Been thanked: 544 times

Re: 19.12.2021| 21:45 ч. Милан - Наполи Серия "А" 18 кръг

Мнение от Dawnweaver » 20 дек 2021, 01:09

Две неща видях аз в тоя мач. Първо Пиоли и три живота да живее ще е същия вечен губещ и трофей няма да спечели ако ще и ПСЖ да хване. Второто и по-важното е , че очеизвадно се бута Интер като се подреждат другите отбори под тях с идеята да ги спасят от фалит/продажба на безценица. Дори и с титла и ШЛ едвам кретат, смятайте без какво се случва.

Интер ще си ги коронясат, Ювентус на магия ще ги добутат и тях до ШЛ. Въпроса е кой ще е жертвата в процеса , ние , Наполи или Аталанта.

Ако това е гол за отменяне и легналите нападатели зад легнали защитници са активно участващи в играта футболисти мога и аз да играя "активен нападател" цял мач, няма проблеми. Корупцията е вече абсолютно безпардонна.

rossonero_92
Любител на футбола
Мнения: 24
Регистриран: 29 дек 2018, 23:18
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: 19.12.2021| 21:45 ч. Милан - Наполи Серия "А" 18 кръг

Мнение от rossonero_92 » 20 дек 2021, 02:04

Пиоли и аз не вярвам да спечели някога трофей, но съдиите можеха да не търсят под вола теле с тая смешна засада! Как пък все на нас се случва, не мога да разбера? Явно много години сме им eб*али жалките отборчета и още им държи влага на цялата прогнила федерация..И 100 титли да спечелят другите - ние сме МИЛАН и сме най-великият отбор на всички времена. Точка!

AC_M
Тартор на Курва Суд
Мнения: 2240
Регистриран: 04 юни 2018, 21:53
Has thanked: 439 times
Been thanked: 268 times

Re: 19.12.2021| 21:45 ч. Милан - Наполи Серия "А" 18 кръг

Мнение от AC_M » 20 дек 2021, 07:38

Грешаката на ВАР трябва широко да бъде коментирана от АС Милан, по медии, във футболната
федерация на Италия, УЕФА и до Коледа нашите трябва да ги побъркат на тази тема. Второ фаулове и картони, които бяха спестени на Деме и на Гулам, също показвани и да бъде натъртено многократно.
Трето очевидно ще губим титлата по всякакъв начин, но поне на г-н Пиоли да му бъде начукано канчето , че не трябва да напипва титулярния отбор в 85 мим, а да направи това поне около 40 минути по-рано.
#piolioutnow

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5819
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: 19.12.2021| 21:45 ч. Милан - Наполи Серия "А" 18 кръг

Мнение от R. GULLIT » 20 дек 2021, 08:59

Сега пак се сетих за Пешката Виденов от МаксСпорт 3. Човекът толкова задълба в абсолютно себедебилния си спор с госта в студиото, че в желанието да защити решението на Давиде Маса, обяви на всеослушание как Жиру бил натиснал падналия защитник
https://twitter.com/MilanPosts/status/1 ... wsrc%5Etfw

Потребителски аватар
BANKERA
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1448
Регистриран: 04 юни 2018, 18:37
Has thanked: 351 times
Been thanked: 268 times

Re: 19.12.2021| 21:45 ч. Милан - Наполи Серия "А" 18 кръг

Мнение от BANKERA » 20 дек 2021, 10:10

Всички разбрахме, че ни ощетиха, но сериозния проблем не е в това. И вчера писах, сега ще се повторя, ако отбора играеше добре тези грешки нямаше да оказват влияние в крайния резултат от мачовете. Вчера и двата отбора не показаха, че заслужават скудетото, но те вкараха един гол още в 5-та минута, на който ние цял мач нямахме отговор и чак в 80+ минута започнахме нещо като атаки към тяхната врата, но вече както винаги беше късно. Изобщо забелязва се една тенденция в Милан на Пиоли да се активизираме чак след като са ни повели, но напоследък това взе да се случва чак в заключителните минути, докато нашио се сети да направи нужните смени. Не знам какъв е тоя мазохизъм при него, мачове ли залага, но това ме изкарва от нерви всеки път... wallbash
Изображение

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5819
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: 19.12.2021| 21:45 ч. Милан - Наполи Серия "А" 18 кръг

Мнение от R. GULLIT » 20 дек 2021, 10:35

И аз с риск да се повторя, ще ти кажа, че няма отбор, който да бие само с разлика от минимум 2 гола, че подобни решения да не оказват влияние на крайния резултат. Затова, когато водиш с 1 гол или падаш с 1 гол, подобно решение може да се криминализира, ако има адекватност.
Затова напомням как след като водихме с 3 гола на Аталанта 2 решения и 2 атаки ги върнаха в мача. А ние треперихме. Пък голям праз, че бяхме по-добрите, нали?

В подобни дербита, винаги е говорено, че не моментата форма, а изходът от тях е важният. И много често не фаворитът взима точките. А накрая точно те тежат. Ако ще в 30 мача да си бил факир.

Forze
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1337
Регистриран: 24 юни 2018, 13:01
Has thanked: 419 times
Been thanked: 220 times

Re: 19.12.2021| 21:45 ч. Милан - Наполи Серия "А" 18 кръг

Мнение от Forze » 20 дек 2021, 11:38

С риск да изкажа непопулярно мнение - мисля, че присъствието на Златан пречи много на Диаз и докато са заедно на терена по-добре испанеца да е на крилото или дори да им размени местата. А при налични Салемакерс, Месиас, Диаз, че даже и Флоренци и Малдини, че даже и онова момче от Парма… е при това положение да пуснеш Крунич на крилото е безумно. Относно Диаз - и двамата със Златан искат да играят много с топката, разликата е че Диаз е бърз, а Златан е бавен. В резултат Диаз седи изолиран от играта, защото съотборниците му търсят Златан, което в общия случай води до забавяне на атаката и дава време на противниците да се подредят по-добре. Ами Мистер измисли нещо по въпроса, в такъв мач в който и при противника има много контузени не е лишено от логика да излезнеш с фалшива деветка и да пазиш Златан за второто полувреме или ако толкова не искаш да се пуснеш от сигурността на Златан, поне разчупи по някакъв начин останалите в схемата спрямо наличното. Винаги съм бил “адвокат” на завръщането на Ибра, но от както Леао се контузи и започнахме да разчитаме само на Златан сме кръгла нула в нападение и двете победи в последния месец и половина ги записахме над двата най-слаби отбора в момента - Салернитана и Дженоа. Ясно, че оправдания има много, но като отбор не сме и на 20% от това което гледахме в началото на сезона… просто не е сериозно. Добре е че има още много мачове до края, така че време за реакция има, въпроса е ще се случи ли или пак ще гледаме пролетните мъки.

За отменения гол вече сериозно не знам дали да се ядосвам, аз се опасявах повече за нарушение на Жиру при първоначалното единоборство, те милите първо търсели игра с ръка, а после засада… facepalm

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8901
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1633 times

Re: 19.12.2021| 21:45 ч. Милан - Наполи Серия "А" 18 кръг

Мнение от Ne13sta » 20 дек 2021, 11:44

Аз мисля обратното. Златан е бърз, Диаз е бавен. Говоря за обработване на топката. Испанецът започва едни калканови завъртания и набивания между защитници напоследък, а Ибра винаги търси пас напред или двойно със свободен съотборник.
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

rossonero
Фен на Калчото
Мнения: 197
Регистриран: 06 юни 2018, 16:17
Has thanked: 1 time
Been thanked: 20 times

Re: 19.12.2021| 21:45 ч. Милан - Наполи Серия "А" 18 кръг

Мнение от rossonero » 20 дек 2021, 12:03

добре де, някой може ли да ми обясни, как при гола на Мбапе срещу Испания нямаше засада и правилника беше спазен, а вчера имаше засада и правилника пак беше спазен. Нещо явно не разбирам правилата.
Нещо се отвратих и мисля и аз повече да не пускам тва смешно мафиотско първенство

Forze
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1337
Регистриран: 24 юни 2018, 13:01
Has thanked: 419 times
Been thanked: 220 times

Re: 19.12.2021| 21:45 ч. Милан - Наполи Серия "А" 18 кръг

Мнение от Forze » 20 дек 2021, 12:12

Ne13sta,

Визирах чиста скорост, без значение със или без топката. Не отричам футболния гений на Ибра, но силата му вече е когато играта е по-статична, и разбира се когато ни трябва физическо присъствие в наказателното поле. Когато трябва да развием бърза атака, за съжаление годинките си тежат, а контрите са основно оръжие в днешно време. Например мача с Аталанта ми е еталон в това отношение или момента в който “от нищото” изравнихме на Ливърпул след като ни мачкаха близо 25 минути.

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5819
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: 19.12.2021| 21:45 ч. Милан - Наполи Серия "А" 18 кръг

Мнение от R. GULLIT » 20 дек 2021, 12:35

rossonero написа:
20 дек 2021, 12:03
добре де, някой може ли да ми обясни, как при гола на Мбапе срещу Испания нямаше засада и правилника беше спазен, а вчера имаше засада и правилника пак беше спазен. Нещо явно не разбирам правилата.
Нещо се отвратих и мисля и аз повече да не пускам тва смешно мафиотско първенство
А на мен някой да ми обясни как срещу Удинезе едно *** се търкаляше пред вратарското поле около минута, Удинезе атакува, центрира, легналият пречеше на Менян, но засада нямаше? Ето ти тълкувание на една и съща ситуация с различен аршин. Made in Italy by FIGC fuck .

Диаз не е бавен, Диаз е МАЧКАН физически. Докато Златан, колкото и да е бавен, няма как да позволи да губи почва. Същото е и с Крунич, който няма място на крилото и в отбора изобщо!

Потребителски аватар
stan_acm
Фен на Милан
Мнения: 764
Регистриран: 12 юни 2018, 10:14
Has thanked: 62 times
Been thanked: 94 times

Re: 19.12.2021| 21:45 ч. Милан - Наполи Серия "А" 18 кръг

Мнение от stan_acm » 20 дек 2021, 12:50

Не искам да търся оправдания, сами сме си виновни за последните резултати, но ситуацията беше абсурдна - никой не знаеше защо се гледа ВАР, дори и главния просто си търси причина и я намери. Жезус има изказване днес цитирам
Правилата са ясни. Жиру не ми позволи да играя по-добре с топката и да я изчистя. Не е лесно, когато имаш играч точно до себе си, особено като се има предвид, че Жиру не е дребен човек. Направих всичко възможно при тези обстоятелства, но правилата са ясни и трябва да бъдат уважавани.
Какво ти е попречил бе бай х*й, щото щеше да станеш иначе и да направиш нещо с тази си физика, защото друго нямаш. Съжалявам, но такива безочливи коментари ме подлудяват. На всичкото отгоре на камерите, когато се разбра, че ще се гледа на ВАР ситуацията същия кимаше към сядията и показваше ръката си. Жалък човек, а онзи съдия не разбрах какво гледа, връщат му всякакви кадри само и само да намери игра с ръка някъде и накрая видя тялото на Жиру и намери за какво да се хване. Не ми пука дали ще вземем 1 или 0 точки, но тия бездарници не заслужаваха трите, сами си го нахедрихме.
Изображение

pippo
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1465
Регистриран: 04 юни 2018, 23:03
Has thanked: 181 times
Been thanked: 166 times

Re: 19.12.2021| 21:45 ч. Милан - Наполи Серия "А" 18 кръг

Мнение от pippo » 20 дек 2021, 12:53

Пореден мач, в който нямаме никаква идея как да вкараме гол. Само мачкаме топката и нищо повече. Месиас имаше повече пасове назад, отколкото настрани и напред. Диаз отново сгреши абсолютно всичко, а Крунич не знаеше как и защо е попаднал сред титулярите. Салемакерс раздвижи много левия фланг и спокойно можеше да започне той, а не Радко. Както и Кастиехо отдясно, а Диаз на пейката, за да не пречи. Сигурен съм, че щяхме да сме много по-опасни с тях двамата и Месиас зад Ибра. Според мен Пиоли носи вина за това. Нашите веднага хукнаха да се радват след гола, вместо да се приберат и играта да продължавa, имаше още 4 минути. Не са мислили за победа. :) И за капак на всичко това, съдията отново ни закла по поръчка. Престъпно решение и трябва да се обърне внимание! Това си стана традиция, а нашите продължават да си траят. Отборът изглежда и играе ужасно вече 5 мача. И за да не е само негативизъм, силен мач на Флоренци, Тимори и Романьоли.

PerfStranger
Фен на Милан
Мнения: 743
Регистриран: 04 юни 2018, 16:48
Has thanked: 81 times
Been thanked: 62 times

Re: 19.12.2021| 21:45 ч. Милан - Наполи Серия "А" 18 кръг

Мнение от PerfStranger » 20 дек 2021, 14:05

Не е вярно това последното. Играчите тръгнаха да се радват и отиде Пиоли да ги нарита към центъра. Мен това ме изкефи, вярваше, че можем да обърнем. Ся можем да го плюем, ама точно тоя момент не му е за това....

Потребителски аватар
BANKERA
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1448
Регистриран: 04 юни 2018, 18:37
Has thanked: 351 times
Been thanked: 268 times

Re: 19.12.2021| 21:45 ч. Милан - Наполи Серия "А" 18 кръг

Мнение от BANKERA » 20 дек 2021, 14:37

pippo написа:
20 дек 2021, 12:53
Нашите веднага хукнаха да се радват след гола, вместо да се приберат и играта да продължавa, имаше още 4 минути. Не са мислили за победа. :)
Много точно си го отбелязал. И мен ме озадачи защо нашите не взеха веднага топката от мрежата и да я залагат на центъра, за да търсим 3-те точки. Просто не търсеха победата, не им е била приоритет. Друго си е да губиш оставащото време празнувайки изравнителен гол като тарикат след безобразно проведен мач. facepalm
Изображение

Отговори