28.09.2021 | 22:00 ч Милан - Атлетико Мадрид | Шампионска лига група В

Мачовете на Милан през сезон 2021/2022
Потребителски аватар
vlado_sheva
Фен на Калчото
Мнения: 398
Регистриран: 29 юли 2019, 09:07
Has thanked: 136 times
Been thanked: 130 times

Re: 28.09.2021 | 22:00 ч Милан - Атлетико Мадрид | Шампионска лига група В

Мнение от vlado_sheva » 29 сеп 2021, 09:14

Че ние имаме вина поради пускането на Кот Д'Ивоарския боклук е ясно, но това накрая с дузпата беше брутална съдийска гавра. Има материали вече, от които е очеизбождащо, че Лемар играе първи с ръка и променя траекторията на топката, като си я повдига, след което тя отива в ръката на Калулу. Какво да направи нашия, да си отреже ръцете ли? Как е възможно при наличието на ВАР да се случва това? Нали това е целта на тази технология, мамка му?

И не беше само дузпата. Онова копеленце от Атлетико, което нещо тръгна на бой по едно време към Тонали, цял мач не спря да протестира и да се ежи, жълт картон нямаше за него дори.

Атлетико - 11 фаула, 1 жълт картон
Милан - 8 фаула, 6 жълти картона и 1 червен

Коментарът е излишен.

Не мога да си намеря място от яд, не мога да повярвам как се разви мачът вчера. Отборът не заслужава това. Този мач беше крайъгълният камък за развитието на групата. За съжаление класирането е почти невъзможно, сценарият в който Ливърпул ги бият 2 пъти (макар че имат да им връщат и не е изключено), ние използваме този мач като допълнителна мотивация, бием 2 пъти Порто докато жонглираме и със Серия А, и после отиваме на шибания им испански стадион и ги бием и там, без да има съдийски тесли, някак си не си го представям.

Критично важно е отново да сме в топ 4 тази година, да наредим няколко участия в ШЛ подред. Майка им ше еба ВАРска шибана, боклуци!!!
Andiamo Rossoneri

Потребителски аватар
Petar Zanev
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3184
Регистриран: 04 юни 2018, 21:26
Has thanked: 863 times
Been thanked: 505 times

Re: 28.09.2021 | 22:00 ч Милан - Атлетико Мадрид | Шампионска лига група В

Мнение от Petar Zanev » 29 сеп 2021, 09:36

Освен за приходи, за нищо друго не служи ШЛ в този и вид и с тези лобита и подпирания.
Последните ни участия с Барса бяха същите гаври, ами мачът с МЮ в ЛЕ ?
Няма абсолютно никакво значение как ще се представиш на терена, ако съдията е решил да паднеш.
FORZA MILAN!!!

Forze
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1337
Регистриран: 24 юни 2018, 13:01
Has thanked: 419 times
Been thanked: 220 times

Re: 28.09.2021 | 22:00 ч Милан - Атлетико Мадрид | Шампионска лига група В

Мнение от Forze » 29 сеп 2021, 09:38

Преди първия гол на Атлетико и Флоренци сбърка, а след това имаше малшанс и не уцели вратата. Не знам какво става с това момче, още е уморен след европейското или вече приключи с големия футбол. Конти и Кастиехо са зачертани с дебелия молив от Пиоли, само че поне до зимата може да се наложи да ги ползва.

Две думи за съдийството - не казвам, че е поръчково, но просто е видно как не сме сред силните на деня и ни гаврят с 6 минути продължение на Сан Сиро след като от един час играем с човек по малко. Най-тъпото, е как в идентични ситуации се взимат различни решения - едно е да има дузпа в деветата минута, друго е в деведесет и шестата. С лекота гониш играч за настъпване, а след това за много по-грубо настъпване дори не даваш нарушение. За вар-аджиите с дузпата дори не ми се говори, всеки да преценява сам за себе си, но за мен решението е скандално. Няма как нападателя на Атлетико да не е играл първи с ръка след като се вижда, че летейки във въздуха топката си промени неестествено движението нагоре преди да срещне ръката на Калулу.

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7318
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1550 times

Re: 28.09.2021 | 22:00 ч Милан - Атлетико Мадрид | Шампионска лига група В

Мнение от drzzd » 29 сеп 2021, 10:16

Само се надявам, че тази пародия от снощи няма да повлияе особено на момчетата за важния мач срещу Аталанта в неделя. Вече прочетох мнения от играчи, които след мача ясно са заявили, че решенията на съдията в този мач са ги смачкали, но осъзнават, че трябва да вдигнат глави и да бъдат готови за следващите мачове.

Също ми направи впечатление, че не малка част от играчите назовават индиректно, както вината на съдиите, така и тази на Кесие, който е оставил отбора. Дори Пиоли си позволява да каже, че при 11 на 11 на Чоло нямаше да му е никак лесно да си вдигне отбора и, че до картона на Кесие сме доминирали.
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

DF
Фен на Калчото
Мнения: 338
Регистриран: 30 юни 2020, 11:48
Has thanked: 41 times
Been thanked: 36 times

Re: 28.09.2021 | 22:00 ч Милан - Атлетико Мадрид | Шампионска лига група В

Мнение от DF » 29 сеп 2021, 10:30

Не мисля, че има някаква конспирация. Момчета, паднахме от Атлетико Мадрид, не от ФЦ Шериф примерно. След червения картон си беше истинско опълчение, особено след смените на Симеоне. Само се замислете какви бяха смените - Жоао Феликс, Гризман, Лемар, Де Пол.. а ние вкарахме Бало Туре, Калулу, Флоренци и Жиру. На хартия тези трябваше да ни смачкат, а на практика ни победиха по щастливо за тях стечение на обстоятелствата.
Нещо друго обаче ми прави впечатление напоследък. Физически като че ли не си разпределяме правилно силите. Да, много се раздават момчетата, но в определен момент през вторите полувремена вече едвам ходят а това е и предпоставка за контузии. Трябва да се научим да играем умно за да може хора като Бенасер, Ребич, Тонали и Диаз да издържат по 90 минути на терена.

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Мнения: 7184
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 1520 times
Been thanked: 1342 times

Re: 28.09.2021 | 22:00 ч Милан - Атлетико Мадрид | Шампионска лига група В

Мнение от Capolavoro » 29 сеп 2021, 11:05

За всички, които твърдят, че Милан е можел да изиграе мача по-добре. Вижте погледа на Томори. Това са очи на човек, който е изтощен на 99%. Аз лично съм горд с момчетата, както бях горд и с представянето на "Анфийлд".

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд
Мнения: 11136
Регистриран: 04 юни 2018, 16:11
Has thanked: 729 times
Been thanked: 2295 times

Re: 28.09.2021 | 22:00 ч Милан - Атлетико Мадрид | Шампионска лига група В

Мнение от vik rossonero 96 » 29 сеп 2021, 11:20

Не само, че нямаше как да изиграем по-добре мача, а надскочихме собствените си възможности според мен. Според мен заслужавахме Х-а и на "Анфийлд" и така от реално 4 точки, сега сме с 0.
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That's art." Sir Alex Ferguson
Изображение
Siamo i diavoli

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7318
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1550 times

Re: 28.09.2021 | 22:00 ч Милан - Атлетико Мадрид | Шампионска лига група В

Мнение от drzzd » 29 сеп 2021, 11:29

DF написа:
29 сеп 2021, 10:30
Не мисля, че има някаква конспирация.
Няма конспирация. Има изгода. Има и колектив, който изстрада 100 минути, за да вземе максимума от този мач, но решенията на един смазаха психически целия този колектив. Подобни мачове обръщат развоя на цели сезони. Дано момчетата покажат нетипичния за възрастта си мъжки си характер и още срещу Аталанта да покажат, че няма помен от случилото се снощи.
Нашите тепърва започват да играят в толкова големи мачове, а още при второто си участие в турнира ги режат толкова жестоко. Защо? Заради изгодата на някой си... Безумие е това, което се случи снощи. Навсякъде мнението е единодушно, дори и сред феновете на Атлетико - дузпа нямаше.
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8901
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1633 times

Re: 28.09.2021 | 22:00 ч Милан - Атлетико Мадрид | Шампионска лига група В

Мнение от Ne13sta » 29 сеп 2021, 11:44

Мисля си, че нищо не е свършило. Съвсем реалистично е Ливърпул да вземе поне 4 точки от Атлетико. Момчетата на Клоп са далеч по-стойностният отбор и имат да им връщат за един нелеп обрат. Ние просто сме длъжни да бием Порто и в двата мача. След това ако победим Атлетико, директно се класираме на 1/8 финал. Ако ли не, Х срещу дюшекчиите и победа над класиралия се вече като първи в групата Ливърпул, също ни изпраща на елиминациите.

Изобщо не съм вярвал, че ще правя подобни сметки в тази ужасна група, но след показаното от момчетата, определено има светлина в тунела. :)
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: 28.09.2021 | 22:00 ч Милан - Атлетико Мадрид | Шампионска лига група В

Мнение от cuorerossonero » 29 сеп 2021, 11:52

Пичове, 70 минути играхме с човек по-малко срещу отбор, който е фактор в Европа от години. Естествено, че второто полувреме ще се приберем, ще ни натискат и ще сме изтощени.
За мен е неуместно изобщо да се коментира треньорска вина за ситуацията, най-малкото защото реално Пиоли нямаше и кого друг да пусне, за да освежи отбора.
Няма Златан, няма Кяер, няма Бакайоко и Крунич, няма Месиас - ние реално нямахме халфове на пейката освен Тонали, който влезе на мястото на изгонения Кеси рано - рано. Брахим се контузи, ние алтернатива нямахме. Накрая се наложи Флоренци да влиза на мястото на изтощения Бенасер, който още не е в оптимална форма след контузията. Имахме нужда от свежи сили в центъра, а на пейката нямахме друг халф, нито друг нападател освен Жиру. Пиоли пусна каквото има, не вярвам при наличие на опции за халфовата линия, да беше вкарал Бало-Туре, Калулу и Флоренци.
Не бих критикувал Пиоли дори за включването на Жиру, който беше пълен фигурант, защото ако не го беше пуснал, сега щяхме да го обвиняваме за това. Просто французинът очевидно не беше в кондиция, но и не се затича поне да се изпоти. Може толкова сили да е имал, де да знам.
При пълна състави и нормално съдийство имахме всички шансове за победа, само че не бяхме в пълен състав и на всичкото отгоре съдиите ни се изсраха на главите.
PIOLI VATTENE!!!

Потребителски аватар
milanist_stz
Фен на Милан
Мнения: 694
Регистриран: 04 юни 2018, 16:15
Has thanked: 1154 times
Been thanked: 372 times

Re: 28.09.2021 | 22:00 ч Милан - Атлетико Мадрид | Шампионска лига група В

Мнение от milanist_stz » 29 сеп 2021, 12:33

Различни мнения е нормално да има. Стоя зад своето. Влизането на Жиру ни обрече на тотална обсада. Без скорост напред, няма как да създадеш бърза атака. Да, Леао може да е бил твърде уморен, не отричам, Пиоли си познава отбора и си го ръководи. Неслучайно написах, че благодарение на него Милан изглеждаше по забележителен начин в първите 30 минути. Неслучайно и благодарих на Господ, че съм миланист. Трябва обаче да се види откъде идват всички тези проблеми с контузии. Треньорът никога не може да разчита на потенциала докрай, даже не и на 80-90%.

DF
Фен на Калчото
Мнения: 338
Регистриран: 30 юни 2020, 11:48
Has thanked: 41 times
Been thanked: 36 times

Re: 28.09.2021 | 22:00 ч Милан - Атлетико Мадрид | Шампионска лига група В

Мнение от DF » 29 сеп 2021, 13:11

milanist_stz написа:
29 сеп 2021, 12:33
Трябва обаче да се види откъде идват всички тези проблеми с контузии. Треньорът никога не може да разчита на потенциала докрай, даже не и на 80-90%.
Според мен е от физическо пренатоварване. Компенсираме тактическо и технично изоставане с много тичане. Предполагам, че и на тренировки се търси подобен интензитет. Ако не ме лъже паметта на Анфийлд бяхе пробягали няколко километра повече от Ливърпул, а те бягат мноооого. Ако има подобна статистика от снощи, предполагам, че пак ще е подобно положението. Не е упрек към никого, просто има и по стиковани отбори от нас и като не можем да ги надиграем, се опитваме да ги надбягаме.

Rassilon
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1764
Регистриран: 12 яну 2019, 09:33
Has thanked: 10 times
Been thanked: 210 times

Re: 28.09.2021 | 22:00 ч Милан - Атлетико Мадрид | Шампионска лига група В

Мнение от Rassilon » 29 сеп 2021, 15:48

Изображение

baggior18
Фен на Калчото
Мнения: 172
Регистриран: 24 юни 2018, 00:23
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: 28.09.2021 | 22:00 ч Милан - Атлетико Мадрид | Шампионска лига група В

Мнение от baggior18 » 29 сеп 2021, 16:34

BANKERA написа:
29 сеп 2021, 08:29
Турския рефер си е малко чепат, но не трябва да се търси основната вина за загубата вчера в него.
Споделям мнението ти. Не е редно тук винаги да се пише за съдийски тесли и за конспирации срещу нас.
Истината е, че мача си го загубихме ние. Картонът на Кеси беше повратен момент и го отдавам на младостта му, напрежението, липсата на опит на европейска сцена. Оттам нататък мачът стана труден и не бива да опираме до един субективен момент, какъвто е едно съдийско решение, като основна причина за крайния развой. Ситуацията при дузпата също е индикатор за липса на опит и напрежение, особено в такъв момент от мача. (няма да коментирам дали има такава)
Но всичко това за мен не е негативно. Точно от такива мачове имат нужда тези млади момчета. Играем за първи път в ШЛ от 2014 и засега резултатите са закономерни.

Искам да помоля да не забравяме, че преди 3 години бяхме пред фалит, Уефа ни наказваше и престижът на отбора ни беше на дъното. Сега нещата най-накрая потръгнаха, откъм спортни успехи и на ръководно ниво.
Колко години чакаме да чуем химна на ШЛ и колко сме изписали по тая тема тук?
Разбирам, че всички сме афектирани и че с храната идва и апетитът но ще трябва време и търпение.
'Дето се вика "където е текло, пак ще тече" ! forza

Поздравления за нашите момчета за смелата игра! ok

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8901
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1633 times

Re: 28.09.2021 | 22:00 ч Милан - Атлетико Мадрид | Шампионска лига група В

Мнение от Ne13sta » 29 сеп 2021, 18:33

Медиите в Италия са категорични: Милан е ограбен, дузпата е несъществуваща. Чакър и Вар - безобразни.

Уефа = мафия!
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Отговори