16.05.2021 | 21:45 Милан - Каляри Серия "А" 37. кръг

Изминали мачове на Милан през сезон 2020/2021
nik
Фен на Милан
Мнения: 972
Регистриран: 05 юни 2018, 01:19
Has thanked: 13 times
Been thanked: 151 times

Re: 16.05.2021 | 21:45 Милан - Каляри Серия "А" 37. кръг

Мнение от nik » 17 май 2021, 03:19

Когато от един домакински мач , с отбор спасил се от изпадане в последния момент , ти зависи целия сезон , най нормалното нещо е да изореш терена и да си вземеш мача . Дори и твърде затворената игра на тия селяци , дори липсата на късмет , дори и "липсата на ВАР" за нарушението срещу Ребич , не би следвало да те спрат към победата .

Аз не видях такова желание в нашите футболисти . Може и да си налял гипса от важността на срещата , но поне от нерви , че не ти се получава играта , ще извършиш някой друг фаул , ще влезеш в разправия с противник и най малкото ще питаш педала в жълто защо не свири нарушението срещу Ребич ! Напротив , нашите бяха като препарирани . Играхме като един обречен отбор , който се луташе като муха без глава и почети не създадохме голово положение , като само преди дни вкарахме 10 гола за 2 мача ! ?

Обяснението на Пиоли , че били много затворени , не върви , защото това беше ясно и за средно статистическите зрители , че така ще играят селяните . Едва ли цял екип от статистици , плюс Пиоли се изненадаха от този факт . Но дори и да не си подготвил по този начин мача , бяхме длъжни с воля и дух да покажем на "диваците" , че Милан ще си вземе мача , ако ще и през трупове да се мине ! Нищо такова .

Жалко за всички нас , които строшихме един тон нерви . Бяхме се приготвили да празнуваме ( НЕ шампионска титла , а просто класиране за тая пуста ШЛ ) , а сега не можем да заспим . Колко милиона росонери ще осъмнат до сутринта .

И защо ? Чалханоглу и компания дали спат в момента ? Сигурно , и сънуват милионните си заплати !

ForZa_MiLaN94
Фен на Калчото
Мнения: 180
Регистриран: 08 май 2019, 00:28
Has thanked: 6 times
Been thanked: 10 times

Re: 16.05.2021 | 21:45 Милан - Каляри Серия "А" 37. кръг

Мнение от ForZa_MiLaN94 » 17 май 2021, 04:38

Милан в пълният му блясък...... То не беше 2004та,то не беше 2005та,Бергамо 5ци и какви ли още не куп излагации,тромави на парчета и малкото ни останала гордост.... ЛЕ за тези пичове и това е.... Естествено,че ние.ще сме жертвата,все пак сме свикнали. :)

Потребителски аватар
Top Gun Maverick
Фен на Калчото
Мнения: 390
Регистриран: 04 юни 2018, 21:08
Has thanked: 15 times
Been thanked: 54 times

Re: 16.05.2021 | 21:45 Милан - Каляри Серия "А" 37. кръг

Мнение от Top Gun Maverick » 17 май 2021, 06:14

Аз ще обвиня тотото. Ако не е то, тогава федерацията или и двете. Ако е третия вариант, то ние просто нямаше място в ШЛ с ТОЗИ състав.

Потребителски аватар
Maldin1
Фен на Калчото
Мнения: 403
Регистриран: 04 юни 2018, 19:38
Has thanked: 31 times
Been thanked: 60 times

Re: 16.05.2021 | 21:45 Милан - Каляри Серия "А" 37. кръг

Мнение от Maldin1 » 17 май 2021, 06:53

Top Gun Maverick написа:
17 май 2021, 06:14
Аз ще обвиня тотото. Ако не е то, тогава федерацията или и двете. Ако е третия вариант, то ние просто нямаше място в ШЛ с ТОЗИ състав.
Е, нали чакаме да се класираме за ШЛ и тогава ще потекат едни милиони. Мбапе, Меси и т.н. пасти да ядат....
Цялата тая работа ми е нон-сенс, ама айде...Ще купуваш играчи СЛЕД като се класираш...А как ще се класираш е друг въпрос....

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Мнения: 7185
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 1520 times
Been thanked: 1342 times

Re: 16.05.2021 | 21:45 Милан - Каляри Серия "А" 37. кръг

Мнение от Capolavoro » 17 май 2021, 07:35

Ще заспя след 2 часа заради тези малоумници ... Хич няма да ги гледам с Аталанта, още утре ще си уговоря тенис за неделя в 16, за да не се изкушавам да седна пред тв-то.

После ми мрънкат за заплати, а те не могат да бият Каляри.
Изображение

Cafu
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1629
Регистриран: 04 юни 2018, 14:49
Has thanked: 117 times
Been thanked: 219 times

Re: 16.05.2021 | 21:45 Милан - Каляри Серия "А" 37. кръг

Мнение от Cafu » 17 май 2021, 08:06

Физиономията на Долара беше 1 към 1 с тази на Роналдо от финала на световното 98ма. Може наистина да има нещо. Както писа колегата по-горе, не разбирам защо Ребич не падна , при почти скъсана фланелка. Гледах мача по един стрийм с английски коментатор, около 2 минути говореше за тази ситуация, че е чиста дузпа и не разбира как така играта продължава. Човека беше страшно учуден от вялата ни игра, при положение, че коментира предните 2 двубоя. Ако наистина има тото, бал съм го в първенството, бал съм го в отбора. При мен мача стартира 3 през нощта, цял ден съм като зомби. за да стоя цяла нощ, че да ги гледам. Бях дотук.

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8901
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1633 times

Re: 16.05.2021 | 21:45 Милан - Каляри Серия "А" 37. кръг

Мнение от Ne13sta » 17 май 2021, 08:51

Толкова си можем. Стига с това тото. Повечето играчи са СРЕДНЯЦИ. Треньорът ни е изкуфял СРЕДНЯК. Напълно нормално е да правим такива мачове. Сега ще гоним дивото в Бергамо.
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5819
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: 16.05.2021 | 21:45 Милан - Каляри Серия "А" 37. кръг

Мнение от R. GULLIT » 17 май 2021, 09:05

Толкова сме можели, викаш... явно да.

Коментаторите са на едно мнение по всички тв за поведението ни. Никола Кацаров по макс дори говори това. Отбор, вкарал 12 гола и недопуснал такъв последните си три мача, изработил над 30 (трийсет, тридесет или както там се пише) положения срещу 2 изпадащи, борещи се за спасение отбора в тези мачове и победил настоящият девет кратен шампион на неговия стадион... и то с каква игра!!! И идва третият изпадащ, спасил се преди 2 часа, неиграещ за нищо. И същият Милан отпреди 4 дни, не може да направи смислено положение, за да покаже поне, че заслужава мястото в таблицата. На фона на 30 преди това.

Аз продължавам да си говоря глупостите, ама място не си намирам от яд!!! Приличаше на мача със Специя като поведение. Необяснимо. Все едно ни бяха блъснали с товарен влак. Само че в онзи мач си имаше причина - жестока преса и зверски надъхан отбор, борещ се за оцеляване. А снощи какво подобно ни се случи? Нищо подобно, просто си седяхме бездушно, все едно самопрограмирани да не победим. Нито ни скочиха, нито ни се напъваха.
Приемаме, че затриваме едно полувреме в напасване към Каляри. И правим изводите. Ама то второто бе още по-зле и от първото, където Салето и Браим направиха най-смислените неща, но и бяха махнати след няма и час игра.

И още два факта. В 89 и 91 мин имаме две статични положения. Трябва ни победа. Каляри са всички в наказатлното си поле. Защо Джиджиото не отиде поне на корнера да се пробва да направи това, което Алисон Бекер два часа по-рано в 3-та от 6 мин. продължение? Нещо, което съм сигурен, че видяно от нашите преди мача, докато се ровят в социалните платформи. Няма начин да не си го помислиш поне. Дори и рискът да ти вкарат да е там, то това няма никакво значение за класирането. Защото и да паднехме, пак сме на същата изходна позиция, с предимство пред торинци. Вкараме ли след подобна суматоха, обаче, влизаме в ШЛ. И подобно на Ливърпул, който рискуваше да падне и всичко да приключи за тях, изпращат вратаря на статично положение не в последната си атака на all-in. Но не! Донарума си седеше в наказателното пред Курва Норд, доволен от две спасявания.

И след мача другото - излиза ми бай Пиоли и вика: 5то не е провал(?!?) надградихме, поставихме основи.
Сериозно ли излизаш и говориш ТОВА?!?!? Абе, БайХуй, с Гатузо преди 2 г, основите бяха поставени и бяхме на две спасявания на Ханданович от ШЛ срещу изпадащ Емполи на същия стадион. Защото си свършихме работата тогава, но не зависехме само от себе си.

Прекалено много неща стават като ситуации и неискане от наша страна. Не е само играта, а поведението ни. Цяла седмица чакам едно интервю, в което НЯКОЙ да каже как излизаме и се класираме за скапаната лига. НИКОЙ! А я разгледайте приказките за мача с Торино от Пиоли след Ювентус!!! Нищо не е решено, излизаме за победа. И го правим. А снощи???

Изключително много мразя конспирации и тото-причини. Навремето, както съм разказвал на няколко човека тук, ме караха да залагам срещуЛевски да паднат от Миньор на Герена, в мач, в който Левски все още гонеха класиране. Не го направих, именно защото не вярвам и днес. Но Левски си падна от Миньор.

Е, не знам и няма да разбера каква бе целта пред Милан снощи, но аналогията и всичко, което изброих да само шибани факти. И строшени нерви. Сашо, идвам да поиграя тенис с теб. Няма смисъл, дори и само едно от всичките съмнения да е вярно.

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8901
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1633 times

Re: 16.05.2021 | 21:45 Милан - Каляри Серия "А" 37. кръг

Мнение от Ne13sta » 17 май 2021, 09:22

Хубаво вадиш някаква извадка от 3 мача, но тя изобщо не е представителна. Да не забравяме, че съвсем скоро отнесохме 3 безответни парцала от Лацио. Сасуоло пък дори направиха обрат насред Сан Сиро и си тръгнаха с 3-те точки. Какво да кажем и за абсолютно безобразното ни представяне срещу Специя, Аталанта и Интер ?! Като добавим и една камара Х-ове със селски отбори, ужасната серия на Сан Сиро, и липсата на пълен обрат в цели 11 мача, когато са ни повеждали, то картинката е напълно ясна. Милан е един средняшки отбор, с абсолютно неадекватен треньор. Бездушното и безидейно 0-0 вчера изобщо не беше изненада. Поне за мен.

Смятам, че ако имахме някой викaч като Конте или Рино, или пък някой тактически подготвен треньор като Алегри, Спалети или Манчини, то още преди вчерашния кръг щяхме да сме се класирали за ШЛ. Въпреки, че има доста средняци в Милан.
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Потребителски аватар
Il Professore
Фен на Милан
Мнения: 935
Регистриран: 04 юни 2018, 21:30
Has thanked: 571 times
Been thanked: 225 times

Re: 16.05.2021 | 21:45 Милан - Каляри Серия "А" 37. кръг

Мнение от Il Professore » 17 май 2021, 09:56

Capolavoro написа:
17 май 2021, 07:35
Ще заспя след 2 часа заради тези малоумници ... Хич няма да ги гледам с Аталанта, още утре ще си уговоря тенис за неделя в 16, за да не се изкушавам да седна пред тв-то.

После ми мрънкат за заплати, а те не могат да бият Каляри.
К'ви два часа, братче, аз цяла нощ не съм спал заради тия малоумници. Един колега сутринта ме пита що изглеждам като отроче на скопен дявол и ялова вещица. :D
Изображение

Потребителски аватар
BANKERA
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1448
Регистриран: 04 юни 2018, 18:37
Has thanked: 351 times
Been thanked: 268 times

Re: 16.05.2021 | 21:45 Милан - Каляри Серия "А" 37. кръг

Мнение от BANKERA » 17 май 2021, 09:58

Разбирам това да беше първия подобен мач вчера, но вече както няколко човека сте писали по темите вчера изиграхме доста такива през сезона и за съжаление повечето бяха домакински. Няма смисъл предварително да има уговорки да се губят умишлено точки в мачове през сезона, чак такива схеми точно ние да въртим няма шанс, при положение вече колко години имаме за цел да се върнем в ШЛ. Просто нямаме нужната нагласа на Сан Сиро да играем нахъсано и някакси очакваме само фактора домакинство да ни спечели мачовете. Сега вече нито знаем как протича подготовката при Пиоли за домакинставата, но явно има нещо, което пречи да се раздаваме на макс(отделно и неадекватните смени, които или са закъснели, или тотално сбъркани). Конспирации може да си развиваме цял ден, но пак ще се повторя - и да има такива ние няма как да участваме, защото просто не печелим нищо, ако пак останем извън 4-ката, освен може би една от най-срамните страници в историята ни, как от зимен шампион оставаме извън зона ШЛ...
Изображение

Потребителски аватар
gLoRy
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3077
Регистриран: 04 юни 2018, 21:23
Has thanked: 1881 times
Been thanked: 678 times

Re: 16.05.2021 | 21:45 Милан - Каляри Серия "А" 37. кръг

Мнение от gLoRy » 17 май 2021, 10:17

Изображение

Сега вече май не е толкова смешно?

Направо не мога да повярвам как се вкарахме пак в неизгодна позиция wallbash

Все още всичко си зависи от нас :)

Потребителски аватар
vlado_sheva
Фен на Калчото
Мнения: 398
Регистриран: 29 юли 2019, 09:07
Has thanked: 136 times
Been thanked: 130 times

Re: 16.05.2021 | 21:45 Милан - Каляри Серия "А" 37. кръг

Мнение от vlado_sheva » 17 май 2021, 10:37

Мдаа, поредното доказателство за поговорката за рибата и тигана. Жалко.
Andiamo Rossoneri

Потребителски аватар
Sheva7
Фен на Милан
Мнения: 618
Регистриран: 04 юни 2018, 18:37
Has thanked: 187 times
Been thanked: 100 times

Re: 16.05.2021 | 21:45 Милан - Каляри Серия "А" 37. кръг

Мнение от Sheva7 » 17 май 2021, 10:54

Тая снимка много ме подразни, защото такава ебавка не говори за класа, а и нищо не беше приключило.

Иначе и друго има: как си представяте ШЛ без Роналдо? Кой би го допуснал...

Forze
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1337
Регистриран: 24 юни 2018, 13:01
Has thanked: 419 times
Been thanked: 220 times

Re: 16.05.2021 | 21:45 Милан - Каляри Серия "А" 37. кръг

Мнение от Forze » 17 май 2021, 10:55

Росонери :) нека не се оправдаваме със сашодиковщини. Спада почна от мачовете със Специя и Цървена Звезда, които бяха гостувания, но същата вяла игра в домакинствата гледаме от мача с Удинезе насам. Това са 3-4 месеца и няма как да приписваме вчерашния резултат на нещо друго освен собственото ни неумение. Реално към тази слаба поредица би трябвало да включим и Интер и Аталанта, ама хайде те се водят за дербита.

Цървена звезда - повеждаш и спираш да играеш.
Удинезе - проспан мач при който заслужено ни повеждат, накрая се хвърляме и изравняваме с дузпа.
Наполи - отново слаб мач, който можеше и да завърши наравно, но положенията бяха за Наполи.
Сампдория - същото като Удинезе, само че изравнителния гол все пак падна от игрово положение.
Дженоа - повеждаме и следваме сценария с Цървена звезда, само че тук нещастниците си вкараха автогол и все пак победихме.
Сасуоло - повеждаме в резултата като мачовете с Цървена звезда и Дженоа, но тук вече играем с малко по-класен и мотовиран отбор и логичното се случва.
Беневенто - поведохме рано, но тук вече наистина си пролича защо Беневенто изпадна.

И така стигаме до вчерашния мач с Каляри. Абсолютно едно и също всеки път - срещу отбор, който играе малко по затворено губим концентрация и обикновено ни наказват. Ако ние сме повели спираме да играем, ако не успеем почваме да грешим и допускаме гол. В крайна сметка с доза късмет правим хикс или по-класните Наполи и Сасуоло ни удрят. А Каляри просто не успяха да ни вкарат гол, защото Донарума ни спаси на два пъти. Та ние от началото на годината до средата на май имаме едва четири победи на Сан Сиро. В началото минаваха оправдания с контузии и наказания, но се видя че като Ибрахимович се умори или липсва, нямаме никаква идея как да подхождаме в тези мачове. И не случайно не включвам равенствата с Парма и Верона в този списък, там поне имаше положения, греди, борба до края, а сега чакаме противниците сами да се бият. Вината за мен си е 50/50 между треньора и футболистите. Каквито и грешки да допуска Пиоли, специално вчера играчите имат директен мач в който могат да си спечелят участие в ШЛ и подхождат вяло, каква по-голяма мотивация им трябва за да се хвърлят за победа?

Не съм сигурен, кое ще е по-голяма изненада - Болоня да спре Ювентус или ние да победим Аталанта, но не трябва и да се предаваме предварително. Малдини и Ибра да надъхат отбора за последния мач и каквото сабя покаже, имаме какво да им връщаме на тези мърши.

Отговори