28/04/2019 Торино - Милан

Мачовете от Калчото през сезон 2018/19
Juje

Re: 28/04/2019 Торино - Милан

Мнение от Juje » 28 апр 2019, 23:41

За съжаление, Пьонтек пак се скри, а Кутроне имаше желание, но игра като централен защитник, а не нападател. Защо когато му подаваха почти във вратарското поле, всеки път връщаше, и бягаше в обратна посока, вместо да пробва шут, така и не можах да разбера. Така не прави един централен нападател! Тотален провал беше тактиката с един чист нападател, но това си беше ясно от месеци. Само Гатузо, Леонардо и Малдини не го разбраха. Затова и твърдях, че ако Бертолачи и Сапата бяха играли на местата на Мусакио и Чалханоглу, щеше да е дори по-добре. Турчинът просто е на ниво Серия Д, и нито подава добре, нито шутира, нито се хвърля за спорни топки. Той носи сериозна вина и за двата гола, защото атаките им започнаха след негови неумели изяви. Той не може да се бори за топката, и я оставя на съперника, като очаква при всеки сблъсък да получава фал, каквото очаква и Сусо. Е, съдията очевидно свиреше срещу Милан, и щом самите играчи са толкова прости, че още не са го разбрили, значи нямат място в професионалния спорт. Човек колкото и да е тъп, все трябва да е наясно, че Милан е с най-лоши позиции в Италия, и не може да очакваш да свири в твоя полза, дори напротив. Затова и трябва да направиш такава тактика, и самите играчи да действат така, че максимално да се намали риска. Не трябва да се мотаеш с топката пред своята врата, не трябва да връщаш непрекъснато към вратаря, не трябва да чакаш за дузпа, за фал, за тъч, корнер. Въобще чакането, когато си в Милан, трябва да ти е забранено! Нашите само размахват ръце, и чакат на съдията, да си свърши работата, но той е влез пари, да свърши друга работа, и на всички беше ясно, само не на Гатузо, Малдини, Леонардо и всички играчи с червено-черни фланелки!
Последна промяна от Juje на 28 апр 2019, 23:42, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
zahari_acmilan
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3295
Регистриран: 04 юни 2018, 16:25
Has thanked: 44 times
Been thanked: 539 times

Re: 28/04/2019 Торино - Милан

Мнение от zahari_acmilan » 28 апр 2019, 23:41

От зона ШЛ до извън Евротурнирите само за 1 кръг.
Гуида бе поредната гнида пратена да ни свири, но не е като да не му дадохме поводи.
Кеси защо тръгна да блъска вече паднал играч в пенела.
Романьоли много добре знае, че за ръкопляскане гонят директно.
Нямахме и шанс с гредата на Бака,НО НО, като цяло Торино си заслужи победи .
Много от играчите поради една или друга причина предадоха своя татко Гатузо.
Конти го направиха лининейка . Кеси освен да блъска цял мач друго не направи . Сусо го почупиха от ритане. За Мусаката и Родригез нямам думи... Хакан и Пакета се мъчиха, но просто останалите не искаха да им помагат.
За съжаление убихме поредния сезон, а и следващия не изглежда добре.
Отбора извън Европа , примаверата изпада в серия Б, ...Милан 6 години извън ШЛ.
Трагедия...
https://www.facebook.com/groups/41241447693/ forza forza forza
https://www.instagram.com/bulgariarossonera/ beer beer beer

МодератораЕПутка

Re: 28/04/2019 Торино - Милан

Мнение от МодератораЕПутка » 28 апр 2019, 23:42

Всички, които плюете по гатузо, не сте никакви фенове на отбора, той е легенда и символ на Милан, без него Милан никога нямаше да е това, което е. Засрамете се, аз съм почти убеден, че Гатузо ще се бори с Гуардиола и Клоп за треньор номер 1 в Англия тази година. Няма друг отбор на острова, в който да се забелязва до такава степен магията на архаичния английски футбол, за мен рино е истинско светило в треньорската професия.

Juje

Re: 28/04/2019 Торино - Милан

Мнение от Juje » 29 апр 2019, 00:05

Не знам с какво Сапата ще е по-зле от тоя Мусакио, който от първата минута започна яростно да дърпа симуланта Белоти. Самият аржентинец всеки мач си търси картона и нарушението срещу Милан. Не знам защо е толкова тъп, и просто не чисти топката, или поне да не се прави на Марадона, защото често тръгва да прави рейдове, и я губи. Срещу Ювентус за мен фалът беше срещу него, защото Дибала го ритна, а не той него, но въпреки това, всеки мач рискуваш Милан с тъпите си грешки, а съдията само това и чака. Щом си малоумен, нямаш място в Милан!

Конти въобще не знае какво е борба за топка, същият като Сусо и Чалхан. Пази се като девица, а играе бек. На този пост нямаш право на пазене и криене. Или играеш, или както аз предпочитам, търкаш пейката, и след сезона си тръгваш по живо, по здраво! Тотално разочарование, но не съм възлагал надежди на млад играч, който бил избран за не знам какъв си. Те и Гатузо го изкараха гений на треньорската професия, и незаменим, но много хора от както е станал треньор, са наясно, че е много глупав, и модерната игра въобще не я разбира. Това не е футбол от 50-те години, все пак!

Потребителски аватар
Top Gun Maverick
Фен на Калчото
Мнения: 390
Регистриран: 04 юни 2018, 21:08
Has thanked: 15 times
Been thanked: 54 times

Re: 28/04/2019 Торино - Милан

Мнение от Top Gun Maverick » 29 апр 2019, 00:52

Нещата дойдоха болезнено точно където им е мястото. Нямаше как вече след всичките ни простотии някой да ни държи на сила в ШЛ. Предстои ни още ПОНЕ един сезон в който ще се чудим дали или. Жалко, но това беше най-слабия сезон на всички други искащи да се класират в ШЛ. Догодина няма да е така за добро или лошо.

Juje

Re: 28/04/2019 Торино - Милан

Мнение от Juje » 29 апр 2019, 01:01

Тотален антифутбол! Играч излиза на чиста позиция, срещу него е само Сиригу, но той или връща назад, или настрани, за да се центрира към някой. Кутроне игра цял мач с гръб към вратата и нито веднъж не пробва да вкара. Играчите в центъра получиха поне една дузина възможности за удари от средна дистанция, но пак нищо, само пасчета. Донарума не може да играе с крака, те непрекъснато му връщат. Всички бягат в тръс, никой не спринтира. Не се търсят празните пространства, а се подава където е най-гъсто. Съперникът играе с едно докосване, а миланистите с поне по 5. Такъв скапан футбол и Верея не могат да покажат. Торино бяха готови да получат 20 гола, но Милан не игра за победа, а за равен. Дори съдията нямаше да може да помогне на домакините, ако россонерите бяха играли футбол.

Потребителски аватар
MILANov
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1485
Регистриран: 20 юли 2018, 14:30
Has thanked: 303 times
Been thanked: 160 times

Re: 28/04/2019 Торино - Милан

Мнение от MILANov » 29 апр 2019, 08:22

Аз лично бих нарекъл тази циркова трупа - шайка престъпници. Сърдити примадони. То не бяха претенции за пари, за титулярно място, за смени и т.н. А в замяна какво?

Смеехме се на Констант и Нианг, ама по бездушни от сегашните ни пичове аз не съм виждал.
Това не е отбор, а гробище за футболисти.
Щом Пакета и Пионтек успяхме да обезличим, като играчи за няколко кръга какво да кажа?????
Айде обяснете ми как става това.
Идват, играят 5 кръга и после Толко. Все едно в съблекалнята има някаква зараза, която ти връзва кръката.
А дори някои и 5 мача не направиха на ниво, изчезна им класата още докато пътуват за Милано.
Forza Milan,
Milan Campione,
Forza Milan il Milan ole,
Forza Milan il Milan ole,
Forza Milan,
Vinci per noi,
Forza Milan la Sud e con te,
Alé, alé, alé, alé,
Forza Milan, alé, alé...

AC_M
Тартор на Курва Суд
Мнения: 2240
Регистриран: 04 юни 2018, 21:53
Has thanked: 439 times
Been thanked: 268 times

Re: 28/04/2019 Торино - Милан

Мнение от AC_M » 29 апр 2019, 08:37

Не стреляйте по оркестъра, тези музиканти не знаят каква музика да свирят!
Диригентът не става и е за гонене, ама явно още 1 месец ще остане
#piolioutnow

Потребителски аватар
MILANov
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1485
Регистриран: 20 юли 2018, 14:30
Has thanked: 303 times
Been thanked: 160 times

Re: 28/04/2019 Торино - Милан

Мнение от MILANov » 29 апр 2019, 09:28

Че Гатузо не става добре, но тези футболисти и без треньор трябва да играят по успешно.
Да не говорим за липсата на хъс.
Forza Milan,
Milan Campione,
Forza Milan il Milan ole,
Forza Milan il Milan ole,
Forza Milan,
Vinci per noi,
Forza Milan la Sud e con te,
Alé, alé, alé, alé,
Forza Milan, alé, alé...

Потребителски аватар
Maldin1
Фен на Калчото
Мнения: 403
Регистриран: 04 юни 2018, 19:38
Has thanked: 31 times
Been thanked: 60 times

Re: 28/04/2019 Торино - Милан

Мнение от Maldin1 » 29 апр 2019, 10:07

В историята има много примери за битки загубени от много по-многобройни войски от по-малобройни такива. Включително психическата, ментална и каквато щеш друга нагласа е работа на ръководителите.

terrorero
Фен на Калчото
Мнения: 380
Регистриран: 18 ное 2018, 09:19
Has thanked: 59 times
Been thanked: 22 times

Re: 28/04/2019 Торино - Милан

Мнение от terrorero » 29 апр 2019, 10:15

Отборът е в пълен регрес. Който е дошъл при нас моментално му пада формата. Дано ги разпродадат всички както се пише и да се гради нов отбор. Долара, Борини, Лаксалт, Сусо, Билия, Чалхан, Калдара, Романьоли по данни на пресата, ще бъдат продадени. Идва Сари, Евертон, Малкалм, Сенси или Дънкан. Гатузо ще до изкара сезона и ариведерчи.

AC_M
Тартор на Курва Суд
Мнения: 2240
Регистриран: 04 юни 2018, 21:53
Has thanked: 439 times
Been thanked: 268 times

Re: 28/04/2019 Торино - Милан

Мнение от AC_M » 29 апр 2019, 10:18

Лошото е, че аз очаквам подобен мач и във Флоренция. Още повече авиаторът не ни е забравил и всякак ще иска да ни напълни кошницата.
Жалко за сезона, спокойно можеше да сме трети . Дано няма нещо гнило в цялата тая работа , защото и с неподготвен треньор и с тези футболисти, които според заплатите са много качествени играчи трябваше да сме поне на 1/4 финал за ЛЕ и осигурили участие в ШЛ догодина.... Обаче калъфка
#piolioutnow

Потребителски аватар
zahari_acmilan
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3295
Регистриран: 04 юни 2018, 16:25
Has thanked: 44 times
Been thanked: 539 times

Re: 28/04/2019 Торино - Милан

Мнение от zahari_acmilan » 29 апр 2019, 10:42

Стана ясно, че Гуида два пъти е предопредил Романьоли за реплики ,преди да дойде ръкопляскането и да го изгони.
Че Гуида бе с мисия е явно, но Романьоли изтърва нервите си. Вместо да събере отбора ида се съсредоточи да ги вдигне духом на терена, той се фокусира върху главния съдия.
https://www.facebook.com/groups/41241447693/ forza forza forza
https://www.instagram.com/bulgariarossonera/ beer beer beer

yavor_acmilan
Фен на Калчото
Мнения: 480
Регистриран: 09 окт 2018, 21:50
Has thanked: 135 times
Been thanked: 61 times

Re: 28/04/2019 Торино - Милан

Мнение от yavor_acmilan » 29 апр 2019, 11:40

terrorero написа:
29 апр 2019, 10:15
Отборът е в пълен регрес. Който е дошъл при нас моментално му пада формата. Дано ги разпродадат всички както се пише и да се гради нов отбор. Долара, Борини, Лаксалт, Сусо, Билия, Чалхан, Калдара, Романьоли по данни на пресата, ще бъдат продадени. Идва Сари, Евертон, Малкалм, Сенси или Дънкан. Гатузо ще до изкара сезона и ариведерчи.
Oт изброените само на Долара и Романьоли може да вземем повече пари. Никой по-класен отбор няма да иска да купи Сусо и Хакан, така че според мен тези 2-мата ще останат.
#PIoliOut

Потребителски аватар
Aliken
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1278
Регистриран: 07 юни 2018, 13:57
Has thanked: 310 times
Been thanked: 194 times

Re: 28/04/2019 Торино - Милан

Мнение от Aliken » 29 апр 2019, 11:56

zahari_acmilan написа:
29 апр 2019, 10:42
Стана ясно, че Гуида два пъти е предопредил Романьоли за реплики ,преди да дойде ръкопляскането и да го изгони.
Че Гуида бе с мисия е явно, но Романьоли изтърва нервите си. Вместо да събере отбора ида се съсредоточи да ги вдигне духом на терена, той се фокусира върху главния съдия.
Та от месеци насам клането е видно и за малко дете. Рано или късно очаквах да си изпусне нервите и въобще не го съдя за това. Просто някой от по-горните ни етажи все още не смее да тропне по масата и да вдигне вой по педерастите в жълто.
То бива бива, ама това "съдииство" минава всякакви граници.
Както и преди сме коментирали, само едно "калчополи 2.0" може да ги оправи тези утрепки.
Изображение

Отговори