План Милан през 2023/24

Теми за меркатото през сезоните
Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7318
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1550 times

План Милан през 2023/24

Мнение от drzzd » 04 май 2023, 13:29

Стана си време за тази тема, дори може би леко позакъсня.

След последните прозорци очакванията за силни трансфери, логично, са ниски, но пък в последния сезон се изчистиха много задължения, заради свежите и не малко приходи от ШЛ и титлата миналия сезон, което може да доведе и до изненади за много от феновете. Да не забравяме и предварителните слухове от хора близки до клуба, че това ще е първото трансферно лято, в което ще видим малко по-големи харчове за футболисти.

Така че, е редно някъде да си споделим предпочитанията за това как искаме да изглежда отборът през сезон 2023-24 - кой бихте привлекли, кой бихте продали или пуснали под наем, как бихте искали да бъде структуриран отбора, има ли нужда от треньорски рокади, и т.н. ok
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Потребителски аватар
Petar Zanev
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3184
Регистриран: 04 юни 2018, 21:26
Has thanked: 862 times
Been thanked: 505 times

Re: План Милан през 2023/24

Мнение от Petar Zanev » 04 май 2023, 14:10

Според мен меркатото силно ще зависи от завършека на настоящия сезон.
Без ШЛ догодина не очаквам повече от 15-20млн. нетно да изхарчим лятото.
Силно се надявам да не се стига до този сценарий, но ако се стигне, ръководството още от сега трябва да е готово с ново име за треньор, а защо не и Кардинале с ново име за някой от директорските постове.

За последните 3 мерката ММ получават слаб 2, редно е отново да се върнат към добрите си сделки, ако не ... с Пиоли.
FORZA MILAN!!!

Потребителски аватар
cap7ainjack
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1351
Регистриран: 04 юни 2018, 18:08
Has thanked: 371 times
Been thanked: 132 times

Re: План Милан през 2023/24

Мнение от cap7ainjack » 04 май 2023, 15:13

Bayern Munich and Sadio Mané have agreed to part ways this summer!
Ето го батко

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8901
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1633 times

Re: План Милан през 2023/24

Мнение от Ne13sta » 04 май 2023, 15:15

cap7ainjack написа:
04 май 2023, 15:13
Bayern Munich and Sadio Mané have agreed to part ways this summer!
Ето го батко
Не съм сигурен, че ще пасне при нас. Нападател висок 1.75 с нашия стил на игра “сипи вътре, па каквото стане”. Ще му е доста тегаво.

Отделно взима 10 млн. заплата. Ние по-добре да се пробваме за Меси. Той поне може да я сипва доста качествено. :D
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7318
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1550 times

Re: План Милан през 2023/24

Мнение от drzzd » 04 май 2023, 15:30

Изтървем ли зона ШЛ, то главната вина, за мен, носи Пиоли и хората му. Не МММ, не Джери, не Елиът.

През последното лято на Пиоли му се доведоха двама играчи, за заместник на чалханоглу. И двамата не бяха правилно интегрирани, като единият продължава да търка скамейката и да бъде пълна енигма за всички. Доведе му се и екипен играч в лицето на Ориги. Да, контузиите и спортната му формата са крайно незадоволителни, но с правилна работа белгиецът е доказал неведнъж, че може да бъде ключов играч, особено що се отнася до закучени мачове. Давам за пример работата му с Клоп.

МММ не доведоха адекватни футболисти за две зони. Дефанзивен халф (заместник на Кесие) и типично дясно крило.

Според мен заместник на Кесие не се доведе главно заради ролята на Сандро Тонали в титулярната единайсеторка. Пиоли държеше отборът да играе с титулярна двойка Тонали-Бенасер (със заместници Крунич, Побега и Вранкс) + атакуващ халф пред тях (Браим, ШДК, Адли). Е, в един момент това не заработи никак добре и видяхме, че после започна въртенето на схемата, за да се намери правилната постройка на играта. А намери ли се такава, никой не знае. Дори и Пиоли. Както и да е...

Дясното крило е болна тема за мен, а и предполагам за повечето съфорумци. Никой не разбра защо Месиас остана. Дали заради липса на бюджет, дали заради скъп наем и евтино откупуване, дали поради заслуги. Пълна мъгла. Ясно е само едно в случая. Оставането му затвори вратата за ново класно крило.

Оттам нататък, от настоящите футболисти, се реши да се даде заслужен шанс на Ребич, Браим, Салемаекерс и Флоренци. Няколко месеца по-късно първият е крайно разочарование, вторият на приливи и отливи, но впечатли, третият играе сравнително добре и също впечатлява, но за съжаление също не може да се разчита на 100%, а четвъртият е абсолютен риск що се отнася до контузии. Тези, които не разбрахме (или поне аз) защо останаха са Бало-Туре, Бакайоко и Месиас.

Та, ако заради нещо трябва да се даде слаба оценка на МММ, то тя трябва да бъде главно заради оставането на последните трима и невъзможността да се вземе титулярно дясно крило за второ поредно лято. В крайна сметка ядрото на отбора се запази. Дори на хартия някои зони се подсилиха. На практика - очевидно не. Което какво иде да рече? Че интеграцията на конкретни играчи и постройката на настоящия отбор не работят. И чия отговорност е това?

Та така... С тази основа идва моментът да споделя и малко разсъждения по повод План Милан през 2023-24:

През идния сезон най-много искам да видя конкурентен състав, ако не във всички зони, то в голяма част от него. Най-лесно ще ми бъде да го опиша в следното изображение:
lineup (2).png
С главни букви съм описал новопривлечените футболисти. Останалите са настоящи, или дошли от примаверата, или върнали се от наем. Важно е да подчертая, че това за мен е програма максимум предвид цената на част от новите.

Тук най-скъп би бил Муса Диаби от Леверкузен. Разбира се, не очаквам да го вземем, тъй като ще е над 50 млн, но е футболист, който все пак би могъл да е реалистична цел, предвид парите от ШЛ, амбициите на клуба и изчистването на голяма част от задълженията. За дясно Асенсио ми е бекъп наистина реалистичната опция за без пари. Други футболисти, които биха изяли голяма част от евентуален висок бюджет, биха били Собослай (около 40 млн) от Лайпциг, както и Ноа Окафор (около 25-30 млн). Отделно Диа би струвал около 15-20, Паризи и Фреснеда около 12-15 всеки. Сталмак, Траоре и Боцолан идват от Примаверата, а Коломбо се завръща от наем.

Обща сума за нови: доста :D Между 100 и 150 млн.

Но пък имаме и за продажба, освобождаване и наеми.
Продажби: Ребич, Габия (?), Ориги, Бало-Туре и Месиас
Освобождаване: Татарушану, Миранте, Ибра, Бакайоко, Дест
Наеми: Габия (?), Адли

Тези ходове ще освободят едно количество пари за заплати, както и ще донесат едни около 15-20 млн. в касата, главно от Ориги, Месиас и Бало-Туре.

Пак казвам, това ми е реалистична програма максимум-максимум :D Иначе, варианти за врътки за по-малко пари - бол.
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Forze
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1337
Регистриран: 24 юни 2018, 13:01
Has thanked: 419 times
Been thanked: 220 times

Re: План Милан през 2023/24

Мнение от Forze » 04 май 2023, 16:44

Ясно, че много зависи как ще завърши сезона за това вместо имена ще посоча позиции на които са необходими нови. А и ако трябва да съм честен нямам чак толкова широк поглед, че да кажа "играчът X" ще ни свърши работа, за това предпочитам да се доверя на ММ.

Напускащи:

- Дест, Бакайоко, Ребич, Бало Туре, Ориги, Ибра

Даване под наем:

- Адли и Лазетич. Ако и двамата покажат нещо, след една година ще ги мислим, ако не вече ще знаем че нямат бъдеще при нас. Габия според ситуацията с квотите, може да остане, ако не един наем където да играе редовно (дори и да е Серия Б) може да му е полезен.

Връщане от наем:

- Д.Малдини (за резерва на Леао и алтернатива на офанзивния ни халф) и Коломбо (резерва на Жиру). Според мен могат да са полезни по примера на Побега, а и имаме нужда от италианци и собствени юноши.

Нови:

- Централен нападател, Дефанзивен халф, Ляв бек. На тези три позиции задължително трябват нови играчи, като за първите две ще е добре да са доказани играчи, а за ляв бек някое младо момче по възможност италианец. Пожелателни: опитен централен защитник и крило, което да има възможност да играе и от двете страни. Спортиело го броим за сигурен, а за Браим Диаз и Вранкс очаквам да останат.

По любимата тема на форума - ШдК. Мисля, че трудно може да си избием парите след такъв сезон, така че няма смисъл от продажба. Няма смисъл и от наем за толкова скъп играч, така че дава му се шанс и следващия сезон и ако не става, директно се разделяме и пием чаша студена вода. Надеждата ми е първо да се отърси психологически по време на паузата и второ да вдигне малко мускулна маса подобно на това, което направиха Леао и Браим в предишните лета. По другата любима тема - Месиас, мисля, че докато Пиоли е треньор ще остане в отбора, дори и да вземем титулярно дясно крило.

Режим "Футбол Мениджър": продаваме Бенасер (имаме доста играчи в средата на терена, в същото време имаме нужда от някой по здрав физически) и Калулу (при налични Тчау, Габия, Калабрия и Флоренци спокойно може да го кешираме). С парите взимаме СМС и още един играч, които би могъл да вдигне класата на отбора, естествено за някоя от позициите изредени по-горе.

AC_M
Тартор на Курва Суд
Мнения: 2240
Регистриран: 04 юни 2018, 21:53
Has thanked: 439 times
Been thanked: 268 times

Re: План Милан през 2023/24

Мнение от AC_M » 04 май 2023, 19:46

Общо взето ще имаме 2 варианта :
1. Ако се класираме за ШЛ през новия сезон, което аз вярвам, че ще се случи. Очаквам , че ще има приличен бюджет за нови играчи предвид нуждите.
2. Ако не се класираме за ШЛ- не очаквам , че Пиоли ще запази работата си и нови играчи ще има евентуално, след като бъде назначен нов треньор. А бюджетът ще е нещо , като миналото лято и за някои постове ще вземем играчи от Примаверата- примерно лявото бекче Боцолан, някой от халфовете и евентуално Траоре.
#piolioutnow

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5817
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: План Милан през 2023/24

Мнение от R. GULLIT » 04 май 2023, 22:45

Тонали и Бенасер НЕ трябва да са в една линия на терена.

За пореден път ще напомня, че Исмаел стана играч на турнира КАФ, когато играеше на настоящата позиция и роля. Друг е въпросът снощи Пиоли какви ги натвори.

Потребителски аватар
Casciavit
Тартор на Курва Суд
Мнения: 4069
Регистриран: 14 дек 2018, 00:34
Has thanked: 399 times
Been thanked: 767 times

Re: План Милан през 2023/24

Мнение от Casciavit » 05 май 2023, 11:41

Да обсъждаш новия сезон, преди да е приключил този, е все едно да планираш меден месец, преди да си си хванал гадже, което да ти стане съпруга. Препоръчвам да бъдете повече фенове и по-малко планьори.
Предстоят ни най-интригуващите 30 дни за Милан от много години насам, може би от над десетилетие. Не ви ли е интересно дали ще направим нещо в ШЛ, плановете цяло лято може да ги обсъждате според това как приключи настоящия сезон.
Изображение

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7318
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1550 times

Re: План Милан през 2023/24

Мнение от drzzd » 07 май 2023, 22:36

Покрай слуховете за Ауар в Рома, реших да си припомня кои футболисти стават свободни агенти това лято, и по-специално, кои футболисти с италиански паспорт, че ако се класираме в ШЛ, ще трябва да увеличим бройката, а какво по-хубаво от това да вкараме малко местна класа за без пари? Само че като видях каква е "класата" и ми се дорева...

Най-скъпите трима са: Белоти (9 млн), Глалиардини (6.5 млн), Ел Шаарауи (5 млн). Спортиело, който уж се пише сигурен, е на 12-то място по цена във въпросния списък. Иначе казано, ако се класираме за ШЛ и ММ искат да доведат местни футболисти, за да можем да увеличим списъка, ще трябва да кихнат някой лев.

Много ще се радвам, ако успеем да вземем Ретеги за нападението и Паризи или Валери за резерва на Тео.

Иначе, ако това е Football Manager, направо дърпам и Ел Шаарауи за без пари за резерва на Леао в списъка :D Мисля, че ще е по-полезен от днешните версии на Ребич и Ориги.

А вече относно свободните агенти в световен мащаб, много ми се ще да опитаме да отмъкнем някой измежду: Гюндоган, вечния присъстващ в темите ни Асенсио, и често споменаваните Тюрам, Ди Мария и Тиелеманс.

Това мнение да не се приема като "поглед към евтиното". Просто реших да проверя какво се случва конкретно по темата със свободните агенти, че наскоро имаше преподписвания на такива, а и предстоят още - Бензема, Модрич и Кроос.
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд
Мнения: 11136
Регистриран: 04 юни 2018, 16:11
Has thanked: 729 times
Been thanked: 2295 times

Re: План Милан през 2023/24

Мнение от vik rossonero 96 » 07 май 2023, 22:38

Гюндоган уж ще ходи в Барселона.
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That's art." Sir Alex Ferguson
Изображение
Siamo i diavoli

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7318
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1550 times

Re: План Милан през 2023/24

Мнение от drzzd » 09 май 2023, 12:20

Барса трябвало да продадат футболисти за поне 100 млн, за да им позволят да си върнат Меси, та един от футболистите, на който ще търсят купувач е Рафиня.

Няма да е лошо да пробваме да спазарим нещо там, защото хем е читаво дясно крило, хем има италиански паспорт.
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5817
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: План Милан през 2023/24

Мнение от R. GULLIT » 09 май 2023, 13:01

Те и КесиЕ искат да продават.
Против? :D

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7318
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1550 times

Re: План Милан през 2023/24

Мнение от drzzd » 09 май 2023, 13:17

Аз нямам против, стига да дойде за без пари :D
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5817
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: План Милан през 2023/24

Мнение от R. GULLIT » 09 май 2023, 18:29

Ако ще идва ще е за пари.
Други? :D

Отговори