План Милан през 2021/22

Теми за меркатото през сезоните
DF
Фен на Калчото
Регистриран: 30 юни 2020, 11:48
Has thanked: 22 times
Been thanked: 18 times

Re: План Милан през 2021/22

Мнение от DF » 27 май 2021, 19:18

Сега ще видите младите какъв фурор ще направят. Коломбо, малкия Малдини, Робак, Керкеш, Калулу, Побега, Окзер, Хауге и други. Ще забравим кои бяха тия Чалхани Малхани и ко.

Потребителски аватар
EGPanovski
Фен на Калчото
Регистриран: 31 авг 2019, 20:56
Has thanked: 28 times
Been thanked: 29 times

Мнение от EGPanovski » 28 май 2021, 08:50

Аз по-скоро бих предприел подхода да се правим на умряла лисица. Нека другите отбори си имат техните проблеми, ние трябва в нашата паничка да си гледаме и да сме съсредоточени в това да играем концентрирано, правилно и с постоянство. Зайците се броят на есен. Тръгнем ли с голямата кошница, ще се хванем за палците накрая. Имаме солидна основа, да, показахме че можем, да, но сега сами сме си вдигнали летвата. Не успеем ли да я прескочим знаете какво следва. Така че, топката е в ръководството.
Най-много ми е интересно в нападение и атакуващ халф какво ще свършим.
Иско, лично не го харесвам. Мазен ми е, лигав ми е, а и с тоя ръст ще го мачкат подобно на Диаз. Трябва ни поливалентност, а не два еднакви играча.
Жиру....пълна енигма. Ако го вземем според мен ще сгрешим. Да видим, може да не съм прав.
Де Пол - Запознат е с Калчото, класен футболист, но си мисля че ни е необходимо нещпо повече там на този пост. Ако Мердите продават Ериксен... whistle :D

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 259 times
Been thanked: 1819 times

Мнение от cuorerossonero » 28 май 2021, 22:13

Хм, Иско e само два сантиметра по-нисък от Хакан и никак не е лек, за разлика от Брахим, който е по-нисък и от двамата. И доста съм го гледал, но до момента не съм виждал някъде да го мачкат. Нищо общо с Брахимчо в това отношение, който е прекалено мек, затова го мачкат.
И двете испанчета за мен са еднакво технични, но Иско е далеч по-борбен и е истински, натурален атакуващ халф - с поглед върху играта, с усет за паса и с хубав шут. Ако турчето ще си заминава, аз в момента по-добра опция за негов заместник на пазара не виждам. Йосип Иличич и Родриго Де Паул изобщо не могат да се сравняват с класата на тоя мазния и лигавия. :D
А и във футбола не всичко опира до ръст и килограми, иначе дребосъци като Лионел Меси, Шави Ернандес и Андрес Иниеста нямаше да могат да вземат ръка. Само че години наред никой не можеше да им вземе топката и направиха цяло футболно поколение на хахави. :D
"Quando indossiamo questa maglietta rappresentiamo noi ma anche milioni di tifosi in tutto il mondo. E' fondamentale per noi dare il massimo".

Davide Calabria.

Потребителски аватар
Petar Zanev
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 04 юни 2018, 21:26
Has thanked: 425 times
Been thanked: 355 times

Мнение от Petar Zanev » 28 май 2021, 22:48

Иско, Коутиньо, Дибала (колкото и неприятна педеруга да е) са си сериозно надграждане над турчина.

Дори ди Мариа и Азар, които с напредване на годинките им е по лесно да ограят в центъра пак са оргромна крачка.

Даже и на Дракслер бих се израдвал.

Де Пол и Иличич са си на нивото на Хакан.
FORZA MILAN!!!

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 479 times
Been thanked: 442 times

Мнение от drzzd » 28 май 2021, 23:01

Иско го спрягат за Арсенал, Коутиньо за Евертън, а Дибала по всяка вероятност ще остане при Алегри. Ди Мария не мисля, че ще напусне това лято, освен, ако ПСЖ не вземат някой за дясното крило, а на Азар му търсят бая пари, за да си избият инвестицията в него и единствено Челси го обмислят като вариант. Дракслер преподписа преди няколко дни и също едва ли ще напусне през това лято.

А специално за Иско, ами не мисля, че е същият футболист от преди няколко сезона. Вече е на 29, а през тази кампания се включваше главно от пейката. Поиграл е в 29 мача или 1092 минути, което са всичко на всичко 12 пълни мача и малко. Разписал се е 0 пъти и е подал за два гола. Ако трябва да съм искрен - не мисля, че точно той ще е надграждане на Хакан. Напротив. В момента испанецът има място единствено като алтернатива, която имаме в лицето на Брахим и не случайно Малдини ще опита да договори още един наем, този път с опция.

За да вземем добър футболист за позицията на Чалханоглу, ще трябва Елиът да развържат кесията.
...e chi non salta è un porco juventino!

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 259 times
Been thanked: 1819 times

Мнение от cuorerossonero » 29 май 2021, 15:10

Иско както го спрягат за Арсенал, като му вкараме една оферта и ще кацне на Малпенза с първия аероплан. :D
"Quando indossiamo questa maglietta rappresentiamo noi ma anche milioni di tifosi in tutto il mondo. E' fondamentale per noi dare il massimo".

Davide Calabria.

Потребителски аватар
levvel
Фен на Калчото
Регистриран: 04 юни 2018, 15:09
Has thanked: 139 times
Been thanked: 19 times

Мнение от levvel » 29 май 2021, 15:31

cuorerossonero написа:
29 май 2021, 15:10
Иско както го спрягат за Арсенал, като му вкараме една оферта и ще кацне на Малпенза с първия аероплан. :D
Бях чел, че Малдини скоро ще преговаря за Брахим с Перез и щял да разпитва за Иско и Васкес.

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд

Мнение от drzzd » 29 май 2021, 15:36

Той Малдини хубаво да пита за Ицака, ама викам да не го взима за титуляр, че с тия показатели ще плачем за Хакан още през септември :D Васкес е добре дошъл на мястото на Саму, макар че аз продължавам да си мисля, че за титулярно дясно крило ни трябва далеч по-класен футболист.

Потребителски аватар
levvel
Фен на Калчото

Мнение от levvel » 29 май 2021, 15:42

drzzd написа:
29 май 2021, 15:36
Той Малдини хубаво да пита за Ицака, ама викам да не го взима за титуляр, че с тия показатели ще плачем за Хакан още през септември :D Васкес е добре дошъл на мястото на Саму, макар че аз продължавам да си мисля, че за титулярно дясно крило ни трябва далеч по-класен футболист.
Аз съм на съвсем противоположно мнение за Иско, много класен футболист, който може да прави разликата в големите мачове, за разлика от непостоянния и криещ се по терена Хакан. Освен всичко друго испанеца е видял много във футбола, въпреки че е само с две години по-голям от Чалхан, все пак е печелил ШЛ и е поиграл бая мачове в Европа, така или иначе можем в заключение да кажем : ще видим. forza ok

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд

Мнение от drzzd » 29 май 2021, 15:50

Аз опита му не го оспорвам. Видял е отблизо, и най-вече, изиграл е много важни срещи, от които е спечелил бая ценни трофеи, за разлика от Хакан, но просто в последните си два сезона за Реал Мадрид, спадът във формата му е огромен и не случайно цената му в transfermarkt е 20 млн. Договорът му изтича догодина и предполагам, че Флорентино Перез ще го пусне за сума от порядъка на 15 млн.

Пак казвам, съгласен съм, че място в Милан за играч като него има, но не и за титуляр, с който ще се борим за 1во място в Серие А и прескачане на групите в ШЛ. Атакуващият халф в Милан до преди няколко сезона беше най-ключовата позиция и неслучайно там играеха само футболисти от най-висок клас. След Сеедорф и Роналдиньо реално не сме имали футболист, който да можем да наречем класен. Хакан се доближи до някаква степен, защото умее да вкарва и да асистира, но пък се сългасявам, че не рядко се случва да се крие в големите мачове. А и тези неоправдани претенции за заплата към днешна дата идват наистина в повече...

Мнението ми е, че Елиът трябва да отпуснат средства за закупуването на наистина класен играч. Иско в моментната си форма не е такъв.

Потребителски аватар
levvel
Фен на Калчото

Мнение от levvel » 29 май 2021, 15:59

И на мен ми се иска да кихнем стотина милиона за Де Бройне, но на всички ни е ясно, че в моментната ситуация ще се търсят евтини варианти, за мен Хакан също не е футболист, с когото да гоним високи цели, да не говорим, че вече е на 90 процента напуснал.

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд

Мнение от drzzd » 29 май 2021, 16:12

Е, да :D Де Бройне е просто недостижим в момента.

Според мен просто има играчи, оценени на около 40-50 млн, към които можем да насочим поглед.

Аз лично не бих предоговарял Диаз, а вместо това бих се насочил към опцията за Песина, като резервен атакуващ халф, а за титуляр бих инвестирал повечко средства за Ауар от Лион например, или пък Сабитцер от Лайпциг. Ако обаче търся повечко опит, може би бих опипал почвата за Коутиньо, който в Италия ми се струва, че ще се възроди.

Освен това трябва да ги продаваме тия фланелки. Имаме нужда от малко по-гръмки трансфери :D Дано хора от Елиът четат форума и си вземат поука малко :D

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 541 times
Been thanked: 792 times

Мнение от Ne13sta » 29 май 2021, 20:13

Трябва да си тръгнат няколко играча на всяка цена, за да финансираме едно добро меркато. Разбира се, дано потенциалните 50-тина млн. от ШЛ бъдат включени към бюджета. За мен лично ще е по-важно да вземем 2-3 играча, но да са наистина класни, а не просто таланти.

Леао - нямаме нужда от толкова демотивиран и влачещ се по терена футболист. Има слаб завършващ удар. Някои хора витаеха в облаците, че щял да вкара над 15 гола този сезон, но той дори и не стигна половината. 25 млн. от Нианг 2 ще е добра сделка.

Романьоли - не трябва да се допуска грешката с алчния циганин. Време е да приключим взаимоотношенията си с Минчо дебелия. Алесио не е лош защитник, но последните 2 сезона стабилно затъна. Ако му вземем 20-25 млн. ще съм напълно доволен.

Кастийехо и Крунич - задължителни продажби. И двамата не са на ниво Милан. Всичко над 7-8 млн. на калпак ще е чудесно.

Лаксалт, Калдара и Конти - тук и по 4-5 млн. да вземем пак ще е нещо.

Така ще съберем поне едни 70-80 млн. от изходящи трансфери, а ще спестим и доста от заплатите на алчните средняци, които си тръгват.

По мое скромно мнение Малдини трябва да пазари Дало и Диаз с наеми за по още един сезон. И двамата показаха, че не са случайни футболисти и имат много потенциал. Томори е ясен. Тонали също трябва да бъде откупен. Само за последните двама и Манян ще платим над 50 млн. Парите от ШЛ.

Така оставаме с едни потенциални 70-80 млн. за да вземем нападател, атакуващ халф, дясно крило и дефанзивен полузащитник. Не лека задача. Аз лично ще съм доволен на нещо подобно:

Жиру - свободен агент.
Кутиньо/Иско - наем.
Бакайоко - 7/8 млн.
Санчо или някое друго топ крило за 60-70 млн. Просто имаме крещяща нужда от подобен трансфер ако искаме да се борим за титла и силно представяне в ШЛ.
Изображение

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд

Мнение от drzzd » 29 май 2021, 21:01

Съгласен с горното мнение, но Коутиньо и Иско няма как да дойдат под наем. На първия Барселона ще му търсят 45-50 млн, като тази информация се появи официално преди около месец-два. Евертън са основният кандидат за подписа му. Иско няма да иде никъде под наем, поради простат причина, че договорът му с Реал изтича догодина. Санчо е с единия крак в Премиър лийг, по всяка вероятност в Ман Юнайтед, а и цената му по-скоро е близо до трицифрена сума, отколкото 60-70 млн. Просто пазара вече е тотално неадекватен.

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 314 times
Been thanked: 487 times

Мнение от R. GULLIT » 29 май 2021, 21:34

Аз лично, освен Коутиньо и Иско, който май е с единия крак в Севиля, не виждам пазара да предлага кой знае какво разнообразие за поста #10.
Например, от тазвечершните финалисти в ШЛ надали можем да вземем някой от титулярите по обясними причини. Същото касае и онзиденшните за ЛЕ. Да търсим хем потенциал, хем талант, хем готов играч, практически е невъзможно. Чалхана бе взет точно заради първите две и ги разкри наполовина. Сега някоИ искат да се надгради над това, което той дава, ама дава ли го и пазара?

Отговори