Трансферни слухове (януари 2023 г)

Теми за меркатото през сезоните
Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7317
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1550 times

Re: Трансферни слухове (януари 2023 г)

Мнение от drzzd » 01 фев 2023, 19:08

Точно така, търся обосновано мнение, защото по твоите думи не съм искал да ви "повярвам". На кое да ви поврявам? Имате ли някаква конкретна или пък вътрешна информация относно клуба или е просто бръщолевене? Защото аз от вас, групата хора, които редовно ми скачате, не съм видял информация споделена от някакви достоверни изтоници и защото това, което аз конкретно в случая съм достъпвал като инфо от близки до клуба източници, след което съм го споделял тук е, че феновете не трябва да имат очаквания за зимния трансферен прозорец. Е, 1-ви февруари е и тези слухове отпреди няколко месеца се опровергаха.

Лятото споделих информацията, че РедБърд нямат пръст в лятното меркато, защото чисто юридически няма как Елиът да правят трансфери с чужди пари, докато сделката не е заключена, а и защото все още сме под мониторинга на УЕФА, плюс бюджетът на Елиът е бил предварително одобрен, след което върху мен се изля чутовен гняв, който продължава и до днес, просто защото разни хора сте си наумили най-удобната и крайно необоснавана идея за случая и дори не си правите труда да вникнете написаното. Дори мисля, че още тогава беше излезнало инфото, че първите трансфери на РедБърд ще бъдат през лятото на 2023.

Аз поне си боравя с някакви инструменти, когато пиша тук. И на тия инструменти им имам доверие, защото до сега рядко са ме подвеждали. Затова и единствената ми молба към вас е поне да си правите труда да си проверявате информацията, преди да започнете да се заяждате с някого. Без значение дали това съм аз, или някой друг.
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Milan forever
Фен на Милан
Мнения: 560
Регистриран: 31 юли 2018, 13:50
Has thanked: 25 times
Been thanked: 41 times

Re: Трансферни слухове (януари 2023 г)

Мнение от Milan forever » 01 фев 2023, 19:56

drzzd написа:
01 фев 2023, 19:08
Точно така, търся обосновано мнение, защото по твоите думи не съм искал да ви "повярвам". На кое да ви поврявам? Имате ли някаква конкретна или пък вътрешна информация относно клуба или е просто бръщолевене? Защото аз от вас, групата хора, които редовно ми скачате, не съм видял информация споделена от някакви достоверни изтоници и защото това, което аз конкретно в случая съм достъпвал като инфо от близки до клуба източници, след което съм го споделял тук е, че феновете не трябва да имат очаквания за зимния трансферен прозорец. Е, 1-ви февруари е и тези слухове отпреди няколко месеца се опровергаха.

Лятото споделих информацията, че РедБърд нямат пръст в лятното меркато, защото чисто юридически няма как Елиът да правят трансфери с чужди пари, докато сделката не е заключена, а и защото все още сме под мониторинга на УЕФА, плюс бюджетът на Елиът е бил предварително одобрен, след което върху мен се изля чутовен гняв, който продължава и до днес, просто защото разни хора сте си наумили най-удобната и крайно необоснавана идея за случая и дори не си правите труда да вникнете написаното. Дори мисля, че още тогава беше излезнало инфото, че първите трансфери на РедБърд ще бъдат през лятото на 2023.

Аз поне си боравя с някакви инструменти, когато пиша тук. И на тия инструменти им имам доверие, защото до сега рядко са ме подвеждали. Затова и единствената ми молба към вас е поне да си правите труда да си проверявате информацията, преди да започнете да се заяждате с някого. Без значение дали това съм аз, или някой друг.

На кое да повярваш ли?
Погледни класирането, и последните мачове и повярвай, най-после.
Това ни чака с Том и Джери, нищо друго. И никакви факти и аргументи няма да ни спасят. То като Джерко е скъсаняк, ти какво очакваш да се случи.
Скъсаняка не дава пари за Подсилване на състава, което автоматично води до демотивация, в наличните играчи и щаб.
Най-конвертируемата ни "перла"
Леао най-късно до лятото ще бъде продаден защото в тая обстановка, той няма на къде да се развива, а и е достатъчно алчен за да поиска да ходи към Англия.

Dawnweaver
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3216
Регистриран: 04 юни 2018, 19:41
Has thanked: 331 times
Been thanked: 544 times

Re: Трансферни слухове (януари 2023 г)

Мнение от Dawnweaver » 02 фев 2023, 02:28

iLDiavolo написа:
01 фев 2023, 17:36
Изображение

Highest January spendings worldwide 🌍👀
Освежаващо е да видиш такава извадка и в нея да няма ПСЖ, Сити , Реал или Барса.

Cafu
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1629
Регистриран: 04 юни 2018, 14:49
Has thanked: 117 times
Been thanked: 219 times

Re: Трансферни слухове (януари 2023 г)

Мнение от Cafu » 02 фев 2023, 05:33

drzzd написа:
01 фев 2023, 19:08
Точно така, търся обосновано мнение, защото по твоите думи не съм искал да ви "повярвам". На кое да ви поврявам? Имате ли някаква конкретна или пък вътрешна информация относно клуба или е просто бръщолевене? Защото аз от вас, групата хора, които редовно ми скачате, не съм видял информация споделена от някакви достоверни изтоници и защото това, което аз конкретно в случая съм достъпвал като инфо от близки до клуба източници, след което съм го споделял тук е, че феновете не трябва да имат очаквания за зимния трансферен прозорец. Е, 1-ви февруари е и тези слухове отпреди няколко месеца се опровергаха.

Лятото споделих информацията, че РедБърд нямат пръст в лятното меркато, защото чисто юридически няма как Елиът да правят трансфери с чужди пари, докато сделката не е заключена, а и защото все още сме под мониторинга на УЕФА, плюс бюджетът на Елиът е бил предварително одобрен, след което върху мен се изля чутовен гняв, който продължава и до днес, просто защото разни хора сте си наумили най-удобната и крайно необоснавана идея за случая и дори не си правите труда да вникнете написаното. Дори мисля, че още тогава беше излезнало инфото, че първите трансфери на РедБърд ще бъдат през лятото на 2023.

Аз поне си боравя с някакви инструменти, когато пиша тук. И на тия инструменти им имам доверие, защото до сега рядко са ме подвеждали. Затова и единствената ми молба към вас е поне да си правите труда да си проверявате информацията, преди да започнете да се заяждате с някого. Без значение дали това съм аз, или някой друг.

Без да имам намерение "да ти скачам", ще си послужа с аргумента, да погледнем отборите които си смениха собствениците наскоро какво правят. Нюкасъл, Челси, дори в Серия А една Рома. Брачедите намалиха темпото, но като ги взеха китайците в началото и те доволно наляха. Джери дотук има инвестирани 0 стотинки ма трансферния пазар, за стадиона- нищо ново. Ако бяхме на върха с преднина 15 точки, добре всичко върви, няма нужда от промени, но Милан допуска по 4- 5 гола на мач и то по време на меркатото, когато можеш да промениш нещо, а ти ( Джерко) заявяваш публично, няма да харчим, всичко е наред, занижаваме целите. Сори ама нито лятото беше прав, когато "ми скочихте" половината форум като изразих мнение, че Елиът и Редбърд не са добри собственици. Вижда се вече какво представляват, ако не този сезон, то следващия като си тръгнат Леао, Тео и Менян, средата на таблицата не ни мърда. Малдини и той едвам подписа договор с тях, не вярвам да го удължи, ако въобще го изкара до края.

Потребителски аватар
Petar Zanev
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3184
Регистриран: 04 юни 2018, 21:26
Has thanked: 862 times
Been thanked: 505 times

Re: Трансферни слухове (януари 2023 г)

Мнение от Petar Zanev » 02 фев 2023, 09:11

drzzd написа:
01 фев 2023, 19:08

Лятото споделих информацията, че РедБърд нямат пръст в лятното меркато, защото чисто юридически няма как Елиът да правят трансфери с чужди пари, докато сделката не е заключена, а и защото все още сме под мониторинга на УЕФА, плюс бюджетът на Елиът е бил предварително одобрен, след което върху мен се изля чутовен гняв, който продължава и до днес, просто защото разни хора сте си наумили най-удобната и крайно необоснавана идея за случая и дори не си правите труда да вникнете написаното. Дори мисля, че още тогава беше излезнало инфото, че първите трансфери на РедБърд ще бъдат през лятото на 2023.
Без въобще да целя да се заяждам, но това, което си написал е далеч от истината.
По твоята логика уж стария собственик Елиът е можело да преподпишат с №79 на 10млн. заплата, както и с Леао още тогава и с него за 10млн. заплата, пък после уж новия собственик да ги плаща.

Реалността обаче мисля, че всички я разбрахме каква е, и за съжаление тя е, че Милан вече е просто финансов инструмент за корегиране на баланси. thumbsdown
FORZA MILAN!!!

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: Трансферни слухове (януари 2023 г)

Мнение от cuorerossonero » 02 фев 2023, 09:58

Ако на Кардинале му се струва, че 40 милиона трансферен бюджет са достатъчни поне за два трансферни прозореца, ставаме Аталанта. Автоматически. rolleyes
PIOLI VATTENE!!!

Потребителски аватар
cap7ainjack
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1351
Регистриран: 04 юни 2018, 18:08
Has thanked: 371 times
Been thanked: 132 times

Re: Трансферни слухове (януари 2023 г)

Мнение от cap7ainjack » 02 фев 2023, 10:05

Няма смисъл от много спорове по мое мнение. Лятото ще е последния шанс на Кардинале и ко. да се докажат.

Потребителски аватар
Petar Zanev
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3184
Регистриран: 04 юни 2018, 21:26
Has thanked: 862 times
Been thanked: 505 times

Re: Трансферни слухове (януари 2023 г)

Мнение от Petar Zanev » 02 фев 2023, 10:13

cuorerossonero написа:
02 фев 2023, 09:58
Ако на Кардинале му се струва, че 40 милиона трансферен бюджет са достатъчни поне за два трансферни прозореца, ставаме Аталанта. Автоматически. rolleyes
Само лека поправка:
Парите са нетно 30млн. защото прибрахме пара (%) и от Пакета. rap
Или може да го кажеш: средно по 10млн за последните 3 трансферни прозореца whistle
FORZA MILAN!!!

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7317
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1550 times

Re: Трансферни слухове (януари 2023 г)

Мнение от drzzd » 02 фев 2023, 10:22

Cafu написа:
02 фев 2023, 05:33
drzzd написа:
01 фев 2023, 19:08
Точно така, търся обосновано мнение, защото по твоите думи не съм искал да ви "повярвам". На кое да ви поврявам? Имате ли някаква конкретна или пък вътрешна информация относно клуба или е просто бръщолевене? Защото аз от вас, групата хора, които редовно ми скачате, не съм видял информация споделена от някакви достоверни изтоници и защото това, което аз конкретно в случая съм достъпвал като инфо от близки до клуба източници, след което съм го споделял тук е, че феновете не трябва да имат очаквания за зимния трансферен прозорец. Е, 1-ви февруари е и тези слухове отпреди няколко месеца се опровергаха.

Лятото споделих информацията, че РедБърд нямат пръст в лятното меркато, защото чисто юридически няма как Елиът да правят трансфери с чужди пари, докато сделката не е заключена, а и защото все още сме под мониторинга на УЕФА, плюс бюджетът на Елиът е бил предварително одобрен, след което върху мен се изля чутовен гняв, който продължава и до днес, просто защото разни хора сте си наумили най-удобната и крайно необоснавана идея за случая и дори не си правите труда да вникнете написаното. Дори мисля, че още тогава беше излезнало инфото, че първите трансфери на РедБърд ще бъдат през лятото на 2023.

Аз поне си боравя с някакви инструменти, когато пиша тук. И на тия инструменти им имам доверие, защото до сега рядко са ме подвеждали. Затова и единствената ми молба към вас е поне да си правите труда да си проверявате информацията, преди да започнете да се заяждате с някого. Без значение дали това съм аз, или някой друг.

Без да имам намерение "да ти скачам", ще си послужа с аргумента, да погледнем отборите които си смениха собствениците наскоро какво правят. Нюкасъл, Челси, дори в Серия А една Рома. Брачедите намалиха темпото, но като ги взеха китайците в началото и те доволно наляха. Джери дотук има инвестирани 0 стотинки ма трансферния пазар, за стадиона- нищо ново. Ако бяхме на върха с преднина 15 точки, добре всичко върви, няма нужда от промени, но Милан допуска по 4- 5 гола на мач и то по време на меркатото, когато можеш да промениш нещо, а ти ( Джерко) заявяваш публично, няма да харчим, всичко е наред, занижаваме целите. Сори ама нито лятото беше прав, когато "ми скочихте" половината форум като изразих мнение, че Елиът и Редбърд не са добри собственици. Вижда се вече какво представляват, ако не този сезон, то следващия като си тръгнат Леао, Тео и Менян, средата на таблицата не ни мърда. Малдини и той едвам подписа договор с тях, не вярвам да го удължи, ако въобще го изкара до края.
Не знам кой ти е скачал, но аз никога не съм твърдял, че РедБърд са добър собственик, най-малкото, защото нямам достатъчно наблюдения. А че има нужда от промени след видяното от отбора през януари, мисля, че всички споделяме това мнение. Но това не променя факта, че инвестиции през януари не се очакваха.

Относно отборите, които смениха собствениците - това си е техния свят. Едните ги взе Саудитска Арабия, другите ги взе, човек, който изръси над 600 млн. евра за под 6 месеца. И двата отбора играят в Англия, където всичко е различно. За Рома мога сасмо да кажа - колко точно е отражението след инвестираното? И китаеца наля много пари навремето, когато взе Милан, но понякога нещата не се получават дори и с много пари. Не казвам, че без пари е по-добре. Напротив. Винаги съм твърдял, че за да се развива един клуб, то инвестиции са нужни и с ходовете, които към момента РедБърд предприема, няма да се получат нещата. Все пак има още трансферни прозорци на хоризонта, в които ще видим дали ще е все така. Първоначалните информации бяха, че първите големи трансфери на РедБърд ще се случат през лятото на 2023. Не мога да твърдя дали това ще е така обаче. Говорим само за слухове, без значение колко близки до клуба са те.
Petar Zanev написа:
02 фев 2023, 09:11
drzzd написа:
01 фев 2023, 19:08

...
Без въобще да целя да се заяждам, но това, което си написал е далеч от истината.
По твоята логика уж стария собственик Елиът е можело да преподпишат с №79 на 10млн. заплата, както и с Леао още тогава и с него за 10млн. заплата, пък после уж новия собственик да ги плаща.

Реалността обаче мисля, че всички я разбрахме каква е, и за съжаление тя е, че Милан вече е просто финансов инструмент за корегиране на баланси. thumbsdown
Ами не, по моята логика не е така, най-малкото, защото аз говоря за трансфери, а не за заплати, а трансферните бюджети и бюджетите за заплати са различни пера. Отделно Елиът беше определил таван на възнагражденията на играчите, а и трансферен бюджет за лятото, според които Малдини да действа.

Оттам нататък вече има още сума различни фактори, които не биха позволили на ръководството да дава цитираните от теб заплати, само за да задържи конкретен играч. Футболът не е само черно и бяло. Условия относно свободата на действия на МММ колкото щеш. А процесите в един клуб са много по-сложни, отколкото тук си ги представяме.

Нямам идея дали Милан е само финансов инструмен в ръцете на някой си. Обикновено в модерния футболен свят всички клубове се превърнаха тлъсти бизнеси. Тъй че, нямам романтични сънища, в които футболът е като едно време и всичко опира само до играта.
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Потребителски аватар
Casciavit
Тартор на Курва Суд
Мнения: 4069
Регистриран: 14 дек 2018, 00:34
Has thanked: 399 times
Been thanked: 767 times

Re: Трансферни слухове (януари 2023 г)

Мнение от Casciavit » 02 фев 2023, 16:39

Пичове, няма смисъл да спорите с радиото. Определени хора си знаят едно и пишат витиевати мнения, за да размият дискусията. А истината е, че всички знаем какво представлява Джери и въобще не е нужно "още време", за да му видим възможностите. Помнете ми думата, този ще се изпари от пейзажа по същия начин, по който се изпариха Ли, Бий и другите далечноизточни еднодневки. rolleyes

Кардиналната грешка на Кардинале беше, че още от самото начало тръгна да говори за Moneyball и за класиране в Шампионската Лига, а не за вдигане на класата на тима и за защита на Скудетото. Човекът видимо не знае къде се намира. Не знае, че въпреки липсата на сериозни успехи в Европа в последните години, Милан и феновете му са свикнали да се целят винаги в най-високите върхове. Нас живуркане около 4-тото място не ни устройва. Поколението, което следи Милан от 90-те или от ранните години на новия век, никога няма да се примири с борба за топ4 като сезонна цел. Виновникът за това се казва Силвио Берлускони.

Точно след шампионската титла беше редно да се подсилим, за да надградим добрите основи. Вижда се, че в Милан има качество, но не достатъчно, защото буквално 2-3 контузии са способни да ни сринат сезона.
Изображение

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8900
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1632 times

Re: Трансферни слухове (януари 2023 г)

Мнение от Ne13sta » 02 фев 2023, 17:52

Джери е един беден и неуспял актьор. Холивудско сираче, приютено от Елиът. Сега си правят пералня чрез него. Който не го е разбрал, или не следи Милан достатъчно, или е непоправим наивник. :)
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Мнения: 7183
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 1520 times
Been thanked: 1342 times

Re: Трансферни слухове (януари 2023 г)

Мнение от Capolavoro » 02 фев 2023, 18:28

Берлускони е дядо на 86 г, който продаде Милан преди почти 7 години. Не виждам защо да има вина за моментното ни състояние. Човекът открито заяви, че една италианска фамилия не може да се справи с навлизашите във футбола петролни шейхове и като добър бизнесмен ни остави в ръцете на първия, който прояви интерес.
Той не виждаше смисъл да губи любовта на феновете и да кретаме под негово управление.
Оттам направи врътки с Елиът, за да забатачат китайския бушон и вече нищо не зависи от него.
Изображение

Потребителски аватар
Casciavit
Тартор на Курва Суд
Мнения: 4069
Регистриран: 14 дек 2018, 00:34
Has thanked: 399 times
Been thanked: 767 times

Re: Трансферни слухове (януари 2023 г)

Мнение от Casciavit » 02 фев 2023, 18:45

Не си ме разбрал. Берлускони е виновник за това да искаме винаги титли и големи участия в ШЛ. Много ни разглези за тия 30 години. Едно 90% от живите фенове на Милан по света сме станали такива точно по времето на Силвио Берлускони, малцина си спомнят периода преди него.
Изображение

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: Трансферни слухове (януари 2023 г)

Мнение от cuorerossonero » 02 фев 2023, 21:01

Capolavoro написа:
02 фев 2023, 18:28
Берлускони е дядо на 86 г, който продаде Милан преди почти 7 години. Не виждам защо да има вина за моментното ни състояние. Човекът открито заяви, че една италианска фамилия не може да се справи с навлизашите във футбола петролни шейхове и като добър бизнесмен ни остави в ръцете на първия, който прояви интерес.
Той не виждаше смисъл да губи любовта на феновете и да кретаме под негово управление.
Оттам направи врътки с Елиът, за да забатачат китайския бушон и вече нищо не зависи от него.
Бе не е баш така.
Преди да продаде Милан на тоя фалшив китаец, Дедо отхвърли поне две много сериозни оферти - едната беше от руснаците, а втората - от Мохамед бин Рашид ал Мактум - Шейха на Дубай. Казвам поне две, защото за тях пресата писа тогава много подробно, но най-вероятно е имало и други, при това от далеч по-съдържателни инвеститори от Йонхон Ли. rolleyes
Самата врътка с последния пък беше повече от смущаваща. В началото поне ни прилъгаха, включвайки в борда на директорите Лу Бо (десния тестис на Си Дзинпин), но впоследствие всичко се оказа брутален кьорфишек. Нека само си спомним как точно Елиът придобиха клуба - заради неплатена вноска от 13 милиона, пропусната от човек, който купи клуба за 700 милиона и веднага наля още 200 за трансфери. facepalm
Не е за пренебрегване и фактът, че още от китаеца насам, Президент на Милан е Паоло Скарони - абсолютно комичен и безсмислен Бот, който никога не е било тайна, че е сол ташак баш на Дедо. И още е той. rolleyes
Берлускони е най-великият Президент в историята на Милан. В неговите ръце Милан постигна успехи, който едва ли ще видим докато сме живи, със сигурност не и в обозримо бъдеще. Но Берлускони никога не е правел нещо без да има далавера, затова е и мултимилиардер.
И сега да не ми скочите, че изпадам в тъпи конспирации - просто припомням факти. :)
PIOLI VATTENE!!!

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7317
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1550 times

Re: Трансферни слухове (януари 2023 г)

Мнение от drzzd » 02 фев 2023, 22:29

Още отпреди да стане дедо, Дедо ви е по далаверите. От времената на музикалната му кариера по круизите. Интересна личност е и е хубаво човек да се запознае с историята му още от самото начало преди да построи империята си.

Иначе, лека поправка ще вкарам за Скарони. Президент е от застъпването на Елиът през 2018-та. При китайците беше само в борда на директорите и то само за една година.
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Отговори