Адриано Галиани

Tifoso
Фен на Милан
Мнения: 849
Регистриран: 04 юни 2018, 21:12
Has thanked: 128 times
Been thanked: 89 times

Re: Адриано Галиани

Мнение от Tifoso » 19 май 2022, 21:33

Ааа, дават си го чество в кадър на наши мачове. Както каза колегата държеше червена найлонка срещу Аталанта :)

Потребителски аватар
goshostoo
Фен на Милан
Мнения: 575
Регистриран: 05 юни 2018, 01:13
Has thanked: 88 times
Been thanked: 158 times

Re: Адриано Галиани

Мнение от goshostoo » 30 юли 2022, 10:54

Днес навършва 78 години! Жив и здрав, Фестър!
Изображение
Tu Sei Tutta La Mia Vita - A.C. MILAN

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5817
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: Адриано Галиани

Мнение от R. GULLIT » 23 сеп 2022, 18:34

Легендарният вицепрезидент на Милан и настоящ директор на Монца Адриано Галиани беше сред гостите на “Фестивала на спорта”, като използва случая, за да говори по редица любопитни теми, свързани с миналото си при “росонерите”.

За Роналдиньо и бразилските футболисти

Ако сега го видя, ще го ударя. Беше толкова интересно да гледам как Роналдиньо и Роналдо тренират на “Миланело”. Виня Роналдиньо само за едно нещо: той беше прекалено голям бохем като голяма част от бразилците. Ако не беше такъв любител на музиката, приятния секс и хладните бири, той можеше да играе до 60 години. Същото се отнася за Феномена Роналдо, Адриано или дори Ривалдо. Чистата класа на Роналдиньо беше невероятна. Ако бразилците бяха също толкова фокусирани, колкото европейците, щяха да спечелят всички световни първенства, но имат само пет.

За желанието на Реал Мадрид да привлече Андрий Шевченко през 2001-ва

С Флорентино Перес се срещнахме в деня на финала на Шампионската лига между Валенсия и Байерн (Мюнхен). Той седна до мен и ми предложи 110 млрд. италиански лири (около 55 млн. евро) за Шевченко. Каза ми: “Ако не го продадеш, ще отида в Торино и ще взема Зинедин Зидан (от Ювентус - б.р.)”.

За Паоло Малдини като футболист и директор на Милан

Паоло е Милан, защото баща му беше Милан. Техническите характеристики на Паоло са добре познати. Баща му вдигна Купата на европейските шампиони през 1963-та в Англия и 40 години по-късно беше ред на Паоло да вдигне точно този трофей в същата страна. Това не се е случвало на друг клуб в Европа. Чезаре винаги ми е казвал, дори по време на преговори за нов контракт, че никога не би отвел Паоло от Милан. Той наследи уроците и морала от своя баща. Оттеглихме фланелките с номер 6 и номер 3, съответно заради Барези и Малдини. Тази на Паоло може да бъде използвана само от някой от синовете му.

Предложих му всеки възможен пост в клуба, който не беше зает от мен, но той ми отказваше. Не му дадох своята позиция, защото не съм толкова щедър, а и не исках да напусна Милан. Дори му предложих да ръководи цялата ни детско-юношеска школа. Явно обаче не е било писано да се случи, докато съм в клуба. Случи се така и сега той показва на всички колко страхотен директор е. Прегръщам го на всеки мач. Правя го искрено и се радвам за него. Дали той може да стане следващия Кондор? С удоволствие му оставям тази роля, не помня кой ми лепна този прякор.

За Дида и Юго Лорис

Дида беше най-добрият вратар в света, докато не го уцелиха факлите на “Курва Норд” (по време на Интер - Милан в Шампионската лига през 2005-а - б.р.). След това той не беше същият. Сега ще изгледам дузпите от финала срещу Ювентус в ШЛ през 2003-та, където спаси три. 

Преди много години бяха договорил пристигането на Лорис. Кристиян Абиати щеше да отиде в Палермо, а Лорис да го замести в Милан. Абиати обаче отказа и всичко пропадна.

За Джанлуиджи Донарума и Джанлуиджи Буфон

Помня Донарума от Суперкупата на Италия, когато я спечелихме през 2016-а. Години по-рано Мауро Бианкези (бивш главен скаут на Милан - б.р.) дойде в офиса ми, за да ми каже, че Джиджо е най-добрият, който е виждал, но е на крачка от трансфер в Интер. Аз обаче успях да го доведа, когато беше едва на 14 години. На 16 той дебютира в Серия "А", докато на Евро 2020 той беше избран за Играч на турнира, а не само за Най-добър вратар. За съжаление обаче хората във футбола имат къса памет.

Опитвахме се по всевъзможни начини да доведем Буфон в Милан. Той играеше в голям клуб като Парма. Той обаче пожела да бъде близо до дома на майка си. Имали сме скаут на име Лоренцо Буфон, който му е далечен роднина.

За Карло Анчелоти като играч и треньор на Милан

Анчелоти първо беше футболист и едва след това наставник. Карло беше изключителен на терена. Въпреки контузиите му Ариго Саки убеди мен и Силвио Берлускони да го вземем. Рома се отказаха от него, защото си мислеха, че е преминал зенита си. Прекрасен играч и човек, с него продължаваме да имаме чудесни взаимоотношения. 

С Ювентус като треньор той завърши на второ място и не беше считан за победител. През 2000-ата пък финишира след Лацио и Рома. Говорих с Анчелоти, докато Фатих Терим още беше на пейката на Милан. На него обаче не му се получи много добре и затова се насочихме към Карло. Той направи изключителни неща с “росонерите”. Помня как още след първата тренировка с Кака ми каза, че той е феноменален. По това време разполагахме и с Руи Коща. Единственото ми телефонно обаждане от интелигентен играч в кариерата ми беше именно от Мануел, за да ми каже, че трябва да напусне, защото Кака е бил твърде силен.

Потребителски аватар
nikossf
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1243
Регистриран: 26 яну 2019, 20:58
Has thanked: 141 times
Been thanked: 283 times

Re: Адриано Галиани

Мнение от nikossf » 23 авг 2023, 09:55

Бившият изпълнителен директор на Милан Адриано Галиани разказа някои от любимите си спомени в над 30 годишната си кариера в Милан, а също така сподели какво мисли за настоящия отбор.

Той и Силвио Берлускони бяха начело на Милан 31 години и през този период успяха да завоюват 29 трофея.След това продължиха партньорството си и в отбора на Монца преди бившият министър-председател да почине през юни месец.
Галиани говори пред медиите при представянето на автобиографията си „Спомените на Адриано Г. и отговори на въпроси на журналсти, като разказа и за отношенията си с Берлускони.

„Много пъти Берлускони и аз си говорихме за настоящето и бъдещето на Милан и Президентът винаги ми прошепваше : Милан не е бизнес начинание.“

Кой е най-добрият футболист, играл за Милан ?
„Най-добрият, който съм виждал в Милан е Марко Ван Бастен.“

Какво си спомняте от победата с 6:0 в дербито срещу Интер ?
„Получих обаждане от един познат, който ми каза, че е трябвало да спрем при 4:0. А аз му отговорих, че бяхме спрели,в противен случай щяхме да отбележим 8-9 гола.“

Разкажете ни случката с Гатузо след финала в Истанбул.
„Загубихме финала в Истанбул, във футбола печелиш или губиш, но почти никога не се случва отбор да загуби,след като е водил с 3:0. Гатузо дойде при мен и ми каза, че ако остане в Милан винаги ще изпитва болката от тази загуба.Казах му, че е полудял,а той отговори, че иска да напусне.Така че аз го заключих в съблекалните, докато не си промени мнението.Оставих го там в 11:00ч преди обед,в 13:00ч му занесох сандвичи, а в 17:00ч ме информира, че е променил решението си.“

А прекратения мач срещу Марсилия...
„Лудостта ми в Марсилия беше предшествана от събитията в Белград, когато губехме с 1:0 и играехме с човек по-малко,след това се спусна мъгла и реферът прекрати мача.Двубоят беше отложен, след това спечелихме и вдигнахме трофея.В Марсилия,както и в Белград,губехме с 1:0 и тогава светлините угаснаха.Помислих си,че Богът от Белград се завръща.От психологическата гледна точка това е причината за събитията в Марсилия.“

Сезонът вече започна, Вашите очаквания ?
„Рано е, твърде рано.След само един мач е трудно да се правят заключения, нека изчакаме и ще видим.“

Да поговорим за трансфери.Има ли новини относно напускането на Петаня?
„Преговаряме с Каляри,ще видим какво ще стане.Търсим нападател и централен полузащитник,няма да правим други трансфери.Муриел? Може би не.“

Доволен ли сте от показаното от Милан?
„Не гледах целия мач, само първото полувреме и Милан бяха много, много силни.“

Кой Ви изненада най-много ?
„Трябва да отбележа, че Пулишич игра добре,но пак казвам, че не изгледах цялата среща.“

Какво мислите за Бонавентура?
„Подписах с него и щях да го задържа в отбора.Бонавентура освен страхотен играч е и много добър човек.Срещнах се с него през 2014г, когато преговаряше с Интер и беше на път да облече тяхната фланелка.“

Спалети е новият треньор на Италия, правилен ли е неговият избор ?
„Смятам,че да,Спалети е страхотен треньор.Видяхме се преди 10 дни във Форте дей Марми,тогава никой не очакваше,че Манчини ще си подаде оставката.Спалети доказа,че е страхотен треньор,ще се справи добре,тъй като има ясни идеи.
Корицата на автобиографичната му книга
B0C5MJ353V_6d00032_cover.jpeg
"We will be a team of devils. Our colors will be red like fire and black like the fear we will invoke in our opponents." 1899, Herbert Kilpin

Потребителски аватар
nikossf
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1243
Регистриран: 26 яну 2019, 20:58
Has thanked: 141 times
Been thanked: 283 times

Re: Адриано Галиани

Мнение от nikossf » 25 сеп 2023, 13:47

Адриано Галиани говори пред Кориера дела Сера. Ето част от думите на бившия изпълнителен директор на Милан :

„Може би ще споделя нещо, което ще ви изненада.“

„Берлускони беше голям фен на Милан. Но той никога не беше настроен срещу Интер, защото преди всичко беше жител на Милано.“

„Берлускони щеше да страда“, каза Галиани по повод разгромната загуба на Милан в дербито.

„Но той щеше да отдаде дължимото на Интер, който изигра перфектен двубой.“

„Берлускони беше естет, дори и във футбола, “ каза Галиани за дългогодишния си приятел.

„Той щеше да бъде доволен да види един отбор да играе толкова добре. Дори това да е големият градски съперник на Милан.“
"We will be a team of devils. Our colors will be red like fire and black like the fear we will invoke in our opponents." 1899, Herbert Kilpin

Потребителски аватар
Casciavit
Тартор на Курва Суд
Мнения: 4069
Регистриран: 14 дек 2018, 00:34
Has thanked: 399 times
Been thanked: 767 times

Re: Адриано Галиани

Мнение от Casciavit » 26 яну 2024, 16:49

“Almost every day, Allegri called me to complain that Ronaldinho arrived late to training, that he went out at night, that he slept very little.
One day he called me and he was more furious than usual: 'Enough, I’ve lost my patience! We absolutely need to sell him. This morning he arrived to training on time!'
I didn’t understand and I said “Max, for one time that he finally arrived to training on time, you want to get rid of him?”
He responded: 'He arrived on time, but directly from the nightclub.'"
🗣️ Galliani in his autobiography "Le Memorie di Adriano G"
Из спомените на Дон Фестър. :lol:
Изображение

Отговори