За автомобила, компютъра, телефона ...

Всичко извън спорта.
Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5819
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: За автомобила, компютъра, телефона ...

Мнение от R. GULLIT » 17 ное 2018, 22:19

Че 12 К си е напълно нормален годишен преход в градски условия с няколко излизания. За сравнение служебен автомобил, който всеки ден навърта между 50 и 150 км прави 18-20 К на година.

По отношение на всесезонните - виждал съм да се ползват много в Турция и части от Италия и Гърция. Нашият климат е малко по-суров, а всесезонките не са за сняг. Даже са си опасни. Отделно на това, животът им в километри е на почти половина от стандартна гума, а цената същата. Т.е. си на далавера максимум 1 сезон, спрямо парите, които ще дадеш за зимни и летни за по 5 години. Просто, защото всесезонните ще ги караш постоянно максимум 3 години, които са 6 сезона.

Потребителски аватар
cinzano
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1413
Регистриран: 04 юни 2018, 22:53
Has thanked: 76 times
Been thanked: 105 times

Re: За автомобила, компютъра, телефона ...

Мнение от cinzano » 17 ное 2018, 22:28

Такова животно за мен няма, е.аси и извънземният каучук дето издържа на минус и плюс t° трябва да е. Аз лично правя по 10хил. годишно и имам два комплекта, като летните са от най-евтините на пазара, но зимните са вече друга бира. Зимата си трябват гуми, може един път месечно да се наложи да пътуваш, но да си сигурен в терлиците. Съхраняваш ли ги правилно имаш гуми за 4-5 сезона.

pissarov
Фен на Калчото
Мнения: 375
Регистриран: 20 юни 2018, 17:17
Has thanked: 61 times
Been thanked: 48 times

Re: За автомобила, компютъра, телефона ...

Мнение от pissarov » 22 дек 2018, 16:03

пичове, как гледате стрийм през смарт тв? аз правя screen mirrotring през таблета, на който имам ace stream, но нещо ми се губи качеството, дали има ace stream и за тв?
от днес го имам, затова питам глупости :)

Потребителски аватар
gLoRy
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3077
Регистриран: 04 юни 2018, 21:23
Has thanked: 1881 times
Been thanked: 678 times

Re: За автомобила, компютъра, телефона ...

Мнение от gLoRy » 22 дек 2018, 21:21

Лаптоп ако имаш е най-добрият вариянт според мен, да го вържеш директно към телевизора.

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Мнения: 7185
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 1520 times
Been thanked: 1342 times

Re: За автомобила, компютъра, телефона ...

Мнение от Capolavoro » 20 фев 2019, 16:43

Някой разбиращ да си каже мнението кой от двата харда е по-добър и бърз:

- Seagate Barracuda ST500DM002
- hitachi hds721050cla362

Благодаря!
Изображение

Потребителски аватар
iLDiavolo
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1105
Регистриран: 04 юни 2018, 17:33
Has thanked: 120 times
Been thanked: 186 times

Re: За автомобила, компютъра, телефона ...

Мнение от iLDiavolo » 20 фев 2019, 19:53

Capolavoro написа:
20 фев 2019, 16:43
Някой разбиращ да си каже мнението кой от двата харда е по-добър и бърз:

- Seagate Barracuda ST500DM002
- hitachi hds721050cla362

Благодаря!
Доколкото им гледам benchmark тестовете, разлика няма да усетиш в начина им на работа, ама защо ти е HDD при положение, че има SSD? Предполагам цената е водеща, но, повярвай ми, SSD прави изживяването на компютъра съвсем различно.

С едно SSD на ADATA за 80 лв., с 120 GB капацитет, на което съм сложил Windows-а и основните по-тежки програми, с които работя... разликата спрямо работата с HDD-то е в пъти по-добра. Най-простото сравнение е, че преди Windows-а зареждаше за 2 минути грубо с последващото зареждане на startup програмите, сега го прави за под 30 секунди. Всичко се отваря на секундата и забравих какво е да върти скролера, докато зареди някоя папка, щото ТАКА! В момента има и не лоши предложения в емаг, където гледам Kingston с 240 GB за 60 кинта. Е не са 500GB, ама вече всичко е в нета на няколко клика разстояние.
#weareacmilan

Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд
Мнения: 11139
Регистриран: 04 юни 2018, 16:11
Has thanked: 729 times
Been thanked: 2295 times

Re: За автомобила, компютъра, телефона ...

Мнение от vik rossonero 96 » 20 фев 2019, 20:37

Абсолютно подкрепям за SSD-то. Ъпгрейднах през ноември и разликата е Балкан. Моят е ADATA SU800 512-ка и няма ядове. Всичко зарежда на мига, Уиндоус от натискане на копче до готов Десктоп го зарежда за 10 секунди, а от хайбърнейтнат със сума ти програми и табове в Хроум - 30 сек. максимум. А разликите в цените им вече не са като едно време. Моят мисля, че ми кацна около 120 лв.
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That's art." Sir Alex Ferguson
Изображение
Siamo i diavoli

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Мнения: 7185
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 1520 times
Been thanked: 1342 times

Re: За автомобила, компютъра, телефона ...

Мнение от Capolavoro » 20 фев 2019, 21:03

Двата горе ги имам налични и затова попитах, но вероятно ще сложа ссд, че взех уин 10, а машината е малко старичка и да й дам малко повече живец.

В момента гледам на Сандиск този модел, като Вали Компютърс го дават MLC, а Jar го дават SLC.

Как ви се струва?

https://m.emag.bg/solid-state-drive-ssd ... D47T0HBBM/
Изображение

Потребителски аватар
iLDiavolo
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1105
Регистриран: 04 юни 2018, 17:33
Has thanked: 120 times
Been thanked: 186 times

Re: За автомобила, компютъра, телефона ...

Мнение от iLDiavolo » 20 фев 2019, 21:34

Мнението ми е, че за посочените пари си заслужава, независимо дали е SLC (съмнява ме, ама знае ли човек) или MLC (такава е тази в емаг според описанието). Ама и TLC да вземеш за 20 лева по-малко, едва ли ще сгрешиш.

Разликата в двете технологии предполагам знаеш, че е броят цикли най-вече, като SLC изкарва в пъти повече (толкова, че дори не я препоръчват за потребителско ползване, защото не си заслужава спрямо цената), но и с MLC ще изкараш години. Мненията дори за TLC са, че е предостатъчно да изкараш 3-4-5 години спокойно при нормално използване. Лично вече година някъде нямам никакви грижи.
А цените падат толкова бързо, че след 2-3 години ще са смехотворни. За сравнение моята ADATA 80 GB TLC я взех за 80 лв. преди няма и година и беше сред най-евтините предложения, в момента я гледам за 41 лв. и то ненамалена. А ми върши чудна работа и ако сега трябваше да давам отново пари за нов хард, щях да дам тия 41 лв. и въобще нямаше да се напрягам с излишни разходи. Е, ако играеш игри на тоя лаптоп и постоянно върти харда с тях, вероятно TLC не е много удачен вариант.

В крайна сметка избирай спрямо бюджета и желания резултат - само преминаването към SSD ще ти се стори предостатъчен ъпгрейд, че да си кажеш "уау". Пък не пречи да оставиш HDD-то за филмчета, музика и други файлове, дето не търсиш бързодействие, че да пестиш от циклите на SSD-то - така съм направил аз на лаптопа с едно caddy на мястото на cd-то, дори непретенциозните програми като GOM Player и разни такива са на HDD-то, че да тормозя минимално SSD-то. Резултатът е, че лаптопът на 8 години, работил активно през всички тях, в момента подкарва 4 IDE-та (програми за програмиране накратко) и не забива, а преди го правеше само при подкарването на едно такова.
#weareacmilan

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Мнения: 7185
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 1520 times
Been thanked: 1342 times

Re: За автомобила, компютъра, телефона ...

Мнение от Capolavoro » 02 юни 2019, 22:28

Дъждът в Пловдив ни удави и за зла участ се наврях в огромно "езеро". Нищо не се виждаше и малко карах на късмет, водата не достигаше до чистачките , но беше поне до началото на капака.

В крайна сметка не изгаснах, въпреки че за миг светна лампата за двигателя и се захълца на няколко пъти, а под капака замириса яко на изгоряла гума. Тази миризма не изчезва вече два часа след като съм спрял. Вътре сякаш не е мокра, утре ще проверя, че още вали, но си намирисва на влага.

Дали е разумно да си я карам или е по-добре да се закара на сервиз за някакъв оглед и евентуално източване на вода, смяна на масло. Тъп въпрос, който няма как да има правилен отговор през компа, ама ми е леко притеснено. Поне насока да ми дадете какво да погледна утре преди тръгване...
Изображение

Потребителски аватар
Aliken
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1278
Регистриран: 07 юни 2018, 13:57
Has thanked: 310 times
Been thanked: 194 times

Re: За автомобила, компютъра, телефона ...

Мнение от Aliken » 03 юни 2019, 02:06

Имах подобен проблем. При мен беше ужасна миризма със запотяване на стъклата и голяма влага. В крайна сметка се оказаха запушени с листа паднали дървета и вода в два филтъра, които се намират в някъкви "дупки" точно преди предното стъкло. Проблема ти каточели е различен, но не пречи да хвърлиш едно око.

ПС: Преди години като учех в Пловдив беше много зле при силни дъждове. За съжаление явно все още си е така.
Изображение

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Мнения: 7185
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 1520 times
Been thanked: 1342 times

Re: За автомобила, компютъра, телефона ...

Мнение от Capolavoro » 03 юни 2019, 07:05

Проблемите са около мостовете, а те са няколко и се блокират поне три-четири възлови места.
Прикачени файлове
62041548_10157036291286138_7898369291689394176_n.jpg
Изображение

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Мнения: 7185
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 1520 times
Been thanked: 1342 times

Re: За автомобила, компютъра, телефона ...

Мнение от Capolavoro » 15 сеп 2019, 14:25

Тъй като нетът ми от А1 е по-слаб от предния ми доставчик, разбирайте, че като отида в спалнята и затворя вратата, на един коридор от рутера, става мъка в по-пиковите часове, исках да им свържа кабела с тп линк, който ми остана свободен. Да, обаче се оказа, че са ползвали кръгла букса към рутера, а не стандартната за нет.

Дали има смисъл да правя тези упражнения и да преработвам буксата и дали изобщо може да стане, предвид че този кабел изглежда като коаксиалните, а не като тези на интернет, където изскачат няколко по-тънки жички..

В момента са вързал с кабел рутера към техния рутер, за да видя как ще е дължината на обхват, ама сигурно е някаква безсмислица :D
Изображение

Потребителски аватар
Aliken
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1278
Регистриран: 07 юни 2018, 13:57
Has thanked: 310 times
Been thanked: 194 times

Re: За автомобила, компютъра, телефона ...

Мнение от Aliken » 15 сеп 2019, 14:58

По скоро проблема е от каналите на честотите. В настройките на рутера (стига да ги поддържа) има 2-3 честоти, който не се използват освен ако не настройш рутера (стандартно си е нагасено на автоматично и не се използват никога от рутера). Но имай впредвид, че не всяко устройство може да се свърже към тези честоти, затова ти трябва устройство, което можеш да свържеш с кабел към рутера за да върнеш честотите на автоматично, ако не се получи. Сигурен съм, че 11 е от тези канали.
По този начин си оправих всички проблеми с Wireless-a на Булсатком. Това е за ТП-ЛИНК Рутерите.

TP-LINK рутер:
http://192.168.1.1/ или http://192.168.0.1/
Wireless
Wireless Settings
Channel: Auto
Каналите се използват от всички рутери и колкото повече рутери има свързани към един канал, толкова по-натоварен става и започва губене на обхват, по-бавни скорости, чести прекъсвания и т.н.
Изображение

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Мнения: 7185
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 1520 times
Been thanked: 1342 times

Re: За автомобила, компютъра, телефона ...

Мнение от Capolavoro » 15 сеп 2019, 15:26

Така го направих.
Screenshot_20190915-152503.jpg
Беше на 1, а цялата кооперация сме на А1. Виждам, че има сайтове, които ти определят най-добрия канал, ама нямам рс, за да проверя.

Тествам със speedtest-а и 11 сякаш е най-добре.

Ще видим довечера.
Изображение

Отговори