Тенис

Тенис, волейбол, баскетбол, формула 1 и други
Потребителски аватар
F.Inzaghi_9
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1401
Регистриран: 05 юни 2018, 18:08
Has thanked: 116 times
Been thanked: 179 times

Re: Тенис

Мнение от F.Inzaghi_9 » 07 яну 2022, 23:34

R. GULLIT написа:
07 яну 2022, 21:06
...
...
Но пък има и друго, макар и по-далеч от смисъла на казаното - на всеки 10-15 г се измисля кризичка, която да държи голямото човешко стадо под контрол. Вече и чрез здравето, не само парите. Кризата с петрола началото на 80-те, после една финансова 90-те, онази имотна, която повечето помним 2008-2010 и сега двугодишната сага. Време е да свършва тази и да тръгваме към следващата.

...
Точно попадение.
Добре е да се следи какви ги говорят на СИФ - Световният икономически форум. Някак си много добре успяват да "предскажат" бъдещето. Там една от основните теми е климатична криза. Така, че ... да се готвим. Ако прочетете и последните книжки на Клаус Шваб (председателят на СИФ) също ще се изненадате какъв пророк е, бе, да го ева.

Cafu
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1629
Регистриран: 04 юни 2018, 14:49
Has thanked: 117 times
Been thanked: 219 times

Re: Тенис

Мнение от Cafu » 08 яну 2022, 03:52

F.Inzaghi_9 написа:
07 яну 2022, 23:34
R. GULLIT написа:
07 яну 2022, 21:06
...
...
Но пък има и друго, макар и по-далеч от смисъла на казаното - на всеки 10-15 г се измисля кризичка, която да държи голямото човешко стадо под контрол. Вече и чрез здравето, не само парите. Кризата с петрола началото на 80-те, после една финансова 90-те, онази имотна, която повечето помним 2008-2010 и сега двугодишната сага. Време е да свършва тази и да тръгваме към следващата.

...
Точно попадение.
Добре е да се следи какви ги говорят на СИФ - Световният икономически форум. Някак си много добре успяват да "предскажат" бъдещето. Там една от основните теми е климатична криза. Така, че ... да се готвим. Ако прочетете и последните книжки на Клаус Шваб (председателят на СИФ) също ще се изненадате какъв пророк е, бе, да го ева.
Ако си отвориш учебниците от 4ти клас също ще прочетеш за климатичните промени, уоу, пророчество. Ако си роден в началото на 90те или по-рано ще си спомняш какви зими имаше тогава, а сега-пролет. Като има криза значи има, или вие какво си мислите, че вечно са добри времена?

Потребителски аватар
Sheva7
Фен на Милан
Мнения: 618
Регистриран: 04 юни 2018, 18:37
Has thanked: 187 times
Been thanked: 100 times

Re: Тенис

Мнение от Sheva7 » 08 яну 2022, 10:47

Cafu написа:
08 яну 2022, 03:52
F.Inzaghi_9 написа:
07 яну 2022, 23:34


Точно попадение.
Добре е да се следи какви ги говорят на СИФ - Световният икономически форум. Някак си много добре успяват да "предскажат" бъдещето. Там една от основните теми е климатична криза. Така, че ... да се готвим. Ако прочетете и последните книжки на Клаус Шваб (председателят на СИФ) също ще се изненадате какъв пророк е, бе, да го ева.
Ако си отвориш учебниците от 4ти клас също ще прочетеш за климатичните промени, уоу, пророчество. Ако си роден в началото на 90те или по-рано ще си спомняш какви зими имаше тогава, а сега-пролет. Като има криза значи има, или вие какво си мислите, че вечно са добри времена?
Мда...Явно не си чувал за социален инженеринг. По времето на социализма защо според теб са учили дечицата на правилната "идеология" ? Въпросът не е дали има климатични промени, а каква е вината на елитите за замърсявето на околната среда. Да, на елитите. Те задават посоката на развитие в обществата - те учиха тълпите да бъдат консуматори, които да потребяват прекомерно ненужни стоки и да демонстрират лукс, за да чешат крехкото си его. Тези елити не желаят да се разделят с охолния си начин на живот, но да ограничават останалата част от населението, защото видиш ли, един ден се събудили от съня, където пребибавали като лакоми и безпардонни същества, а след като отворили очички, се превърнали в загрижени малтусианци и екозащитници, но иначе не се разделят с частните си самолети и джетове.

Каква част от климатичните промени се дължи на човешката дейност и каква е другата, която се пада на естествени климатични цикли или на фактори, на които антроцентричният, самовлюбен и вездесъщ хомо перфектус не може да повлияе, пък ако ще да се скъса да циври като бебе, неразбиращо какво се случва около него.

Потребителски аватар
Sheva7
Фен на Милан
Мнения: 618
Регистриран: 04 юни 2018, 18:37
Has thanked: 187 times
Been thanked: 100 times

Re: Тенис

Мнение от Sheva7 » 08 яну 2022, 10:53

През 2020 г. 1.5 млн души са умрели от туберкулоза. Можете да видите статистиките за 2019 и 2020.
https://www.who.int/news-room/fact-shee ... berculosis

Някой да се беше трогнал за живота на тези хора? Това е политико-икономическа криза, социална и властова. Не толкова здравна. Жалко за хората, които не са получили адекватно лечение. Тръмп го вдигнаха на крака за няколко дни. Борис Джонсън също - за седмица или 2 - не помня вече. За друг политически лидер на някоя от великите сили не се сещам да е прекарал короната тежко. За 2 години...Испанският грип е допринесъл за смъртта на повече хора, а човешката популация е било хем по-малка, хем пък е нямало възможност толкова да се пътува до различни краища на света и да се разпространява толкова бързо заразата, което отново показва, че този вирус не е толкова опасен, колкото испанския, въпреки пропагандните съобщения, че ковид е убил повече американци от испанския грип. Имаше един идиот, търсих новината, но не успявам да я намеря, който твърдеше, че испанският грип щял да ни се стори като котенце пред тигъра (ковид), който се задавал. Нещо такова беше изплескал. Оценките на смъртните случаи от испански грип варират от 17 милиона до 50 милиона и вероятно до 100 млн...Не е много точна стъкмистиката - отново - но дори 17 е повече от 5.5 млн...

Cafu
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1629
Регистриран: 04 юни 2018, 14:49
Has thanked: 117 times
Been thanked: 219 times

Re: Тенис

Мнение от Cafu » 08 яну 2022, 12:12

Испанския грип е спрял първата световна война, ако не се лъжа и е заразил 500 млн. души , жертвите са били значително повече от ковида до момента, но не виждам каква е съпоставката. Черната чума е изтребила 70% от населението на Европа. Шарката- не съм сигурен, но също е била по опасна от ковида. Колкото до климатичните промени, е има ги, каквато и да е причината, най-вероятно индустрия и свръх консумация. Казвам просто, че всичко това не са измислени от медиите кризи а са напълно реални. Аз лично не вярвам, че ковида е нещо натурално, за мен и изкуствено създаден вирус, няма как да повярвам, че някакъв китаец е изял животно ухапано от прилеп, или прилеп и после целия Ухан пламва за 2 седмици и от там и света. Но факт е, че го има. Който иска да се ваксинкра, който иска - не, но това което всеки трябва да свърши е да бъде отговорен към останалите.

Потребителски аватар
Sheva7
Фен на Милан
Мнения: 618
Регистриран: 04 юни 2018, 18:37
Has thanked: 187 times
Been thanked: 100 times

Re: Тенис

Мнение от Sheva7 » 08 яну 2022, 12:43

Рисковете са си абсолютно реални. Възможни са катаклизми - изригвания на вулкани, наводнения, земетресения, сблъсъци на астероиди със Земята, изчерпване на питейната вода, редуциране на хранителните ресурси, слънчеви изригвания, горски пожари, проблеми с производството на ел. енергия заради свръхконсумация и грешен модел на развитие. Въпросът е какво можем да направим ние и пред какво просто трябва да сведем глава.

Аз съм на мнение, че от някои глезотийки можем да се лишим, но не и от тези, които са важни за менталното и физическото ни здраве.

Проблемът е в изгубеното доверие между институциите, организацията, елитите и гражданските общества. Аз също съм на мнение, че можем да замърсяваме по-малко въздуха и да използваме колите само при нужда и когато наистина вършим нещо по работа, а не за мързелива "разходка" през летните вечери от единия край на града до другия.

Да, хората също могат още повече да утежнят ситуацията с ядрена войни, био и кибертероризъм...

Може би на планетата не ѝ остава повече от няколко столетия/хилядолетия преди някакъв огромен катаклизъм, засягащ всичко живо, но тъй като апокалиптичните прогнози датират от 5-6 десетилетия поне, а и дори още от древността (без необходимия научен инструментариум, макар че някои астрофизични предположения от миналото са поразяващо точни или обогатени от съвременната наука), не се знае доколко са реалистични. Смята се, че след 5-6 млрд. години Слънцето ще се превърне в червен мутант и с живота на тази планета ще е свършено.

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: Тенис

Мнение от cuorerossonero » 08 яну 2022, 13:03

Тука много дебела станала работата. :D
Предлагам за финал да обсъдим влиянието в ситуацията на илюминатите, масоните, тамплиерите, Лин-Куей и останалите тайни общества, след което да приключваме темата. :D
PIOLI VATTENE!!!

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5819
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: Тенис

Мнение от R. GULLIT » 08 яну 2022, 15:17

:D Има го. Точка.

Потребителски аватар
Sheva7
Фен на Милан
Мнения: 618
Регистриран: 04 юни 2018, 18:37
Has thanked: 187 times
Been thanked: 100 times

Re: Тенис

Мнение от Sheva7 » 08 яну 2022, 16:46

cuorerossonero написа:
08 яну 2022, 13:03
Тука много дебела станала работата. :D
Предлагам за финал да обсъдим влиянието в ситуацията на илюминатите, масоните, тамплиерите, Лин-Куей и останалите тайни общества, след което да приключваме темата. :D

Не е нужно елитите да се свързват точно с масовата представа за тайни общества... Мисля, че мога да ти докажа, че технократските идеи диктуват настоящата мода и изграждат шаблона на света ни. :) И не е задължително да се приема това в черно-бели краски, но все пак е редно да виждаме кое е опасно и вредно, кое помага на света ни и да бъдем критично мислещи, да анализираме тези процеси, защото ни засягат. В доклади мога да покажа, че корпорациите в момента имат по-голямо влияние, отколкото отделните държави. :) Достатъчно е да видиш колко мощни са Гугъл, Мета, Апъл, Амазон, както и кои са домиращите компании в хранително-вкусовата и фармацевтичната промишленост, медиите и да видиш връзките между бизнесите в тези различни сфери...

Иначе понеже Петров е споменал за следващата дъвка (да се надяваме да е дъвка, а не реална катастрофа) - The Еconomist има няколко предположения:

https://www.economist.com/weeklyedition/2020-06-27

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: Тенис

Мнение от cuorerossonero » 08 яну 2022, 17:15

Ванка, аз нямах предвид само теб бе, ставаше въпрос, че по принцип е станала дебела работата. :D
PIOLI VATTENE!!!

Потребителски аватар
F.Inzaghi_9
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1401
Регистриран: 05 юни 2018, 18:08
Has thanked: 116 times
Been thanked: 179 times

Re: Тенис

Мнение от F.Inzaghi_9 » 09 яну 2022, 02:46

Cafu написа:
08 яну 2022, 03:52
F.Inzaghi_9 написа:
07 яну 2022, 23:34


Точно попадение.
Добре е да се следи какви ги говорят на СИФ - Световният икономически форум. Някак си много добре успяват да "предскажат" бъдещето. Там една от основните теми е климатична криза. Така, че ... да се готвим. Ако прочетете и последните книжки на Клаус Шваб (председателят на СИФ) също ще се изненадате какъв пророк е, бе, да го ева.
Ако си отвориш учебниците от 4ти клас също ще прочетеш за климатичните промени, уоу, пророчество. Ако си роден в началото на 90те или по-рано ще си спомняш какви зими имаше тогава, а сега-пролет. Като има криза значи има, или вие какво си мислите, че вечно са добри времена?
Не си рабрал какво имам предвид или аз не съм се изразил правилно. Почакай няколко годинки и ще видиш.

Потребителски аватар
F.Inzaghi_9
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1401
Регистриран: 05 юни 2018, 18:08
Has thanked: 116 times
Been thanked: 179 times

Re: Тенис

Мнение от F.Inzaghi_9 » 09 яну 2022, 02:56

Малко над 24 часа остават, докато излезе решението за Новак, но аз съм готов да се обзаложа, че няма да го допуснат да играе. Просто няма да "клекнат". Министър-председателчето им си прави кампания сега с Джоко.

Не бях фен на Новак, но вече определено му симпатизирам. Реално погледнато, може би всеки лекар в Сърбия щеше да го заведе "ваксиниран" в регистъра и да му издаде сертификатчето, и така Джокера да си цъка свободно и безпроблемно. Обаче Ноле не предаде своите убеждения и принципи. Видео

============================================================================================

Още нещо интересно с факти.

Проучване на Оксфордският Университет установява, че оралната полиомиелитна ваксина на Гейтс не само разболява децата от полиомиелит, но и „изглежда неефективна за спиране на предаването на полиомиелит“. 2019 г. СЗО признава, че 70% от глобалните случаи на полиомиелит идват от ваксини на Гейтс.
https://apnews.com/article/health-unite ... f27729f6a5

Британският Медицински Журнал съобщава през 2012 г., че „най-новите програми за масова полиомиелитна ваксинация [в Индия], спонсорирани от фондацията на Бил и Мелинда Гейтс, доведоха до увеличаване на случаите [на полиомиелит]“.
https://www.bmj.com/content/344/bmj.e2398/rr/578260

Един логичен въпрос: Какво ви кара да мислите, че с Ковид19 ваксината е по-различно?

Но почакайте, Фазер се борят в съда, за да засекретят резултатите от клиничните изпитания на ваксината за 55 години 😂 чудя се защо ли.
https://www.reuters.com/legal/governmen ... 021-11-18/

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8901
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1633 times

Re: Тенис

Мнение от Ne13sta » 09 яну 2022, 11:07

Аз съм ЗА ваксините като цяло. Смятам, че са предпазили милиони хора, да не кажа и милиарди. Но съм твърдо против Ковид ваксината. Няма как да си бия нещо, което не е тествано поне за 5-10 години. Защото не се знае какви биха били последствията.

Що се отнася до Джокович - правилата са, за да се спазват. Не виждам никаква причина да правят изключение за него. Това, че е номер 1 не е никакъв фактор. На други играчи вече им беше отказано влизане в Австралия и изобщо не са правили драми. Този, неоправдания, реши сам да тръгне срещу политиката на цял континент. Тези ако го пуснат, ще са най-големите дупедавци.
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Мнения: 7184
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 1520 times
Been thanked: 1342 times

Re: Тенис

Мнение от Capolavoro » 10 яну 2022, 09:41

Австралийският съд излезе с решение. Джокович ще играе на турнира, като причина за това решение се посочва, че Джокович е имал законово право да отговори на известието за анулиране на визата до 8:30 ч, а решението е било обявено в 7:42. При повече време е можел да се посъветва с повече хора и да подготви по-добра защита :lol: :lol: :lol:

Доста нелепо излизане от ситуацията според мен.

Иначе федералният министър на имиграцията може все пак отново да анулира визата.

Относно ваксините в спорта, при положение, че се доказа, че и ваксинираните се разболяват и заразяват околните, а периодът за някакъв по-точен анализ на страничните въздействия е твърде кратък, за да се каже "ваксинирай се и не се плаши от тромбози и други последствия, които могат да преобърна живота ти", според трябва във всеки спорт да се правят PRC-и преди мач и въпросните ваксини, зелени сертификати да не са императивни.
Изображение

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: Тенис

Мнение от cuorerossonero » 10 яну 2022, 12:03

Аз ако съм на министъра на имиграцията, моментално ще го изплющя. Не, всъщност ще го изплющя в последния възможен момент, за да няма време да обжалва. :D
PIOLI VATTENE!!!

Отговори