Световно първенство по футбол Катар 2022

Forze
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1337
Регистриран: 24 юни 2018, 13:01
Has thanked: 419 times
Been thanked: 220 times

Re: Световно първенство по футбол Катар 2022

Мнение от Forze » 28 ное 2022, 20:36

Мисълта ми е, че с продължението се “лекуват” само последиците, а не причината. Ако плана ти е да пречиш на другите да играят, какво значение има дали ще има 5 или 10 минути продължение? Пак ще има лежане, бавене, разправии, резервите ще нахлуват да се радват две минути, ако има гол и т.н.

Pendov
Фен на Калчото
Мнения: 246
Регистриран: 04 юни 2018, 16:14
Has thanked: 86 times
Been thanked: 55 times

Re: Световно първенство по футбол Катар 2022

Мнение от Pendov » 28 ное 2022, 21:01

Точно за това говоря момчета, изроди се играта.
Едно време като вкараха правилото да не се връща към вратаря се смяташе, че това ще намали бавенето на времето.
После през 94г. продълженията бяха вдигнати с 2-3 минути пак по целесъобразност.
Сега отново времето се вдига за да компенсират нововъведенията.
Мисълта ми е, че за да се задоволят настоящите нужди на аудиторията, времето трябва да се намалява а не обратното. За целта трябва да се намерят стимули и двата отбора, във всеки момент, да имат мотив да не бавят.

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7318
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1550 times

Re: Световно първенство по футбол Катар 2022

Мнение от drzzd » 28 ное 2022, 21:01

Фернандо Сантош ще излезе по-твърдоглав и от колегата си Дешан.

Миналия кръг играта на Португалия потръгна едва след като се появи Леао, днес Рафа шоу пак е на скамейката за сметка на Жоао Феликс, който откровено бе най-слабия на терена срещу Гана.
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5819
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: Световно първенство по футбол Катар 2022

Мнение от R. GULLIT » 28 ное 2022, 23:00

Pendov написа:
28 ное 2022, 21:01
Точно за това говоря момчета, изроди се играта.
Едно време като вкараха правилото да не се връща към вратаря се смяташе, че това ще намали бавенето на времето.
После през 94г. продълженията бяха вдигнати с 2-3 минути пак по целесъобразност.
Сега отново времето се вдига за да компенсират нововъведенията.
Мисълта ми е, че за да се задоволят настоящите нужди на аудиторията, времето трябва да се намалява а не обратното. За целта трябва да се намерят стимули и двата отбора, във всеки момент, да имат мотив да не бавят.
Ако дават по половин точка за селско 0:0 и по 1 за резултатен мач, може и да се случи.

Не аудиторията, а тотото и точките, даващи парите да определящите поведението. Затова решението с тайминга би дало възможности за креативните и натиснало рушачите. Дългите продължения винаги са се считали за наказание от треньори, пубкика и играчи.

Забраната за улавянето на топката при връщане към вратаря бе за повече атрактивност и опит за повишаване на резултатността, заради потенциални грешки. Но исторически, най-вече е решение на ФИФА заради ниската резултатност на СП'90 и прийомите на Дания от ЕП'92, където Шмайхел играеше по-често с топката от всеки друг. Което и продължения няма да го решат. Това не е нововъведение, а иновация развиваща играта.

Същото бе и за 3 т.за победа СП'94, а не продълженията, но стратегиите наделяха, което е нормално.

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8901
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1633 times

Re: Световно първенство по футбол Катар 2022

Мнение от Ne13sta » 28 ное 2022, 23:10

FDCA3E83-C8C6-4DD8-AC62-FFF6FB812EA9.jpeg
thumbsup
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Мнения: 7183
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 1520 times
Been thanked: 1342 times

Re: Световно първенство по футбол Катар 2022

Мнение от Capolavoro » 29 ное 2022, 08:14

Интересно ми е как е реагирал, когато е разбрал, че голът не е зачетен на неговия косъм на главата :D
Изображение

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: Световно първенство по футбол Катар 2022

Мнение от cuorerossonero » 29 ное 2022, 11:05

Capolavoro написа:
29 ное 2022, 08:14
Интересно ми е как е реагирал, когато е разбрал, че голът не е зачетен на неговия косъм на главата :D
Ей така: :D
https://gong.bg/football-sviat/world-cu ... ola-709196
PIOLI VATTENE!!!

Потребителски аватар
Sheva7
Фен на Милан
Мнения: 618
Регистриран: 04 юни 2018, 18:37
Has thanked: 187 times
Been thanked: 100 times

Re: Световно първенство по футбол Катар 2022

Мнение от Sheva7 » 29 ное 2022, 12:47

cuorerossonero написа:
29 ное 2022, 11:05
Capolavoro написа:
29 ное 2022, 08:14
Интересно ми е как е реагирал, когато е разбрал, че голът не е зачетен на неговия косъм на главата :D
Ей така: :D
https://gong.bg/football-sviat/world-cu ... ola-709196
Чак ме е яд, че е толкова велик футболист, а е такава отрепка. whistle

Потребителски аватар
Top Gun Maverick
Фен на Калчото
Мнения: 390
Регистриран: 04 юни 2018, 21:08
Has thanked: 15 times
Been thanked: 54 times

Re: Световно първенство по футбол Катар 2022

Мнение от Top Gun Maverick » 30 ное 2022, 18:55

Дай боже да изгърми Аржентина заради Месито:
https://www.elfutbolero.us/mexiconation ... -0020.html
По принцип говналдо отдавна ми е паднал в очите с куп прояви, ама и Месото не пада много по-долу. Това дребно човече по принцип минава за много по-тих и скромен от Говньо, но последния поне не се прави на какъвто не е и винаги вика аз, аз, реве като ощипан когато не му дадат нещо(както сега за тоя измислен гол, който ако го имаше щеше да е още мазна от гела му топката и с това доказателство нямаше мърдане :lol: ) и общо взето си търси своето като почти насила през спонсорите взе някоя топка когато настигаше Месито. Последният обаче не се примири и направи същото като от цялото им мерене на пишки пострадаха много играчи, които в дадени години заслужаваха много повече това отдавна опорочено отличие като Уесли Снайдер например. 2010-та Интер взе ШЛ, а Холандия стигна далеч на световното за сметка на Аржентината с Меси, но скандално дадоха на него топката. Но ако сте виждали Месито през годините има много кофти прояви спрямо други играчи на терена, надменно държание и доста неспортсменски ритания. Говньо може да е симулант от класа, но не съм го виждал да прави такива мизерии, той най-много да ревне на терена когато не му дадат дузпа за поредната симулация. Месито обаче си е долен и с тая проява с фланелката просто го доказа и лъсна в очите на всички. Дано онзи Мексиканския боксьор го види на живо наистина някъде. Поне да се извини ако ще лъже, че го е направил неволно.

Потребителски аватар
Casciavit
Тартор на Курва Суд
Мнения: 4069
Регистриран: 14 дек 2018, 00:34
Has thanked: 399 times
Been thanked: 767 times

Re: Световно първенство по футбол Катар 2022

Мнение от Casciavit » 30 ное 2022, 19:15

Браво на Тунис. :)
Още на предното Световно дадоха заявки, имат талантлив състав.

Кристиано е много тежък случай. Психиатрите има какво да кажат.
Изображение

Потребителски аватар
Top Gun Maverick
Фен на Калчото
Мнения: 390
Регистриран: 04 юни 2018, 21:08
Has thanked: 15 times
Been thanked: 54 times

Re: Световно първенство по футбол Катар 2022

Мнение от Top Gun Maverick » 30 ное 2022, 21:41

Има Господ. Няма такава смешна дузпа като тая на Месото.

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8901
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1633 times

Re: Световно първенство по футбол Катар 2022

Мнение от Ne13sta » 30 ное 2022, 21:51

Бях сигурен, че Шчезни ще я хване. Това е абсолютна пародия. Винаги съм бил за Аржентина, но ако така ще ги бутат, по-добре да отпадат още днес.
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5819
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: Световно първенство по футбол Катар 2022

Мнение от R. GULLIT » 30 ное 2022, 22:23

Ще ги добутат до мач с Бразилия, явно.

Потребителски аватар
Top Gun Maverick
Фен на Калчото
Мнения: 390
Регистриран: 04 юни 2018, 21:08
Has thanked: 15 times
Been thanked: 54 times

Re: Световно първенство по футбол Катар 2022

Мнение от Top Gun Maverick » 01 дек 2022, 08:22

Нормално да искат да добутат нещата до мач Бразилия - Аржентина. Все пак това ще генерира огромни приходи за тая престъпна организация ФИФА. И УЕФА не е по-малко престъпна, но поне се мъчат по-задкулисно да правят нещата. С въвеждането на тоя вар просто по-лесно си правят машинациите. Когато искат го вземат под внимание, когато искат не, а си го тълкуват правилника както им е изгодно като дузпата снощи.

Потребителски аватар
BANKERA
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1448
Регистриран: 04 юни 2018, 18:37
Has thanked: 351 times
Been thanked: 268 times

Re: Световно първенство по футбол Катар 2022

Мнение от BANKERA » 01 дек 2022, 09:27

Не съм нито фен на Роналдо, нито на Меси. Но едно му признавам на Роналдо, че винаги е себе си дори и с всичките си кусури(и неща, случили му се в личен план), печелел е 3 от големите футболни лиги, участва дейно в благотворителност, дарява кръв постоянно(затова няма и татуси) и най-важното тренира нон стоп, за да е конкурентен с днешните 20-30 годишни футболисти. От друга страна Меси - вечно прикрит, играе го скромен, но реално е също толкова амбициозен колкото Роналдо(да не кажа повече), като човек за мен е лайно, най-много ми падна в очите при напускането на Барса(които цялата му кариера го боготворяха и плащаха баснословни суми) и накрая ги изкара тях виновни, че го били прецакали, а реално се махна, защото нямаше как да му плащат големите чували както досега и избра лесния път в Париж, където го позлатиха буквално. Имаше и един период, където го хванаха да укрива данъци, подобни изцепки като тази след мача с Мексико не са му чужди. Като ги сложа на кантар Роналдо го бие с доста и за мен е по-добрия човек, колкото до футболните качества за мен са равни и трябва да се радваме, че имахме честта да ги гледаме в пика на кариерите им. От мене толко по темата Роналдо - Меси.
Изображение

Отговори