Новини за "Скуадра Адзура"

Новини и мачове
baggior18
Фен на Калчото
Мнения: 172
Регистриран: 24 юни 2018, 00:23
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: Новини

Мнение от baggior18 » 07 сеп 2018, 20:36

Fossa Dei Leoni_ написа:
07 сеп 2018, 20:12
Е, Дел Пиеро 2012 напусна Ювентус, като след това игра няколко сезона в Австралия, не е чак толкова фрапиращо, че е искал да участва през 2010. :D То си е до можене, 'дето гласи клишето. Лошото е, че скуадрата с уж непробиваемата ювентинска защита не спечели нищо, а Бонучи и Киелини са много далеч от нивото през 2012, примерно. Манчини според мен задължително трябва да залага на Романьоли до Бонучи. Аз не настоявам сляпо да играят представители на Милан, ясно ми е например, че един Бонавентура не може да е нищо повече от резерва, но защитата е зоната, където адзурите наистина разполагат с добри млади играчи и ако не се възползват от това, то не знам въобще какво ще се гради. Гледам, че в прогнозирания състав за днешния мач фигурират Бираги и Бенаси, mamma mia...
Той Дел Пиеро сигурно щеше и да е полезен при фиаското през 2010, никой не отрича качествата му. Неста и Тоти дефакто също бяха много по-добри от наследниците си, но въпросът е принципен, особено след такъв провал както в случая с Швеция,си длъжен да дадеш път на новото поколение. И Тоти игра до миналата година, но се отказа през 2006 от Скуадрата, въпреки че отборът имаше нужда от него в доста случаи.

И аз не виждам какво чак толкова фундаментално значение има Киелини за сегашния отбор - на 34 години е вече, а в отборът все още е опитният Бонучи, който би се нагърбил с неговата роля. Там са и младите проспекти Ругани, Романьоли, Калдара - с единият е съотборник в момента, а с другия сформираха по мое мнение успешно дуо през изминалата кампания. Наличието на Киелини само ограничава игровото време на младоците.

@gLoRy
Балотели не пропусна ли подготовката с Ница докато искаше трансфер я в Марсия, я някъде другаде, дават го и него титуляр, за сметка на Имобиле. Изобщо цялата селекция в момента е абсурдна, но и качество като че ли липсва.
За Балотели не съм съгласен, какъвто и да е извън терена, е единственият от нападателите, който е постигнал нещо с тази фланелка. Чиро и Белоти бяха просто мъка за гледане през квалификационния цикъл, така че е напълно резонно да дадеш възможност на доказан нападател на Скуадрата да се завърне след добрия си сезон във Франция. Тук се надявам Супер Марио да не вирне главата нагоре след сполучливия сезон, а да продължи да се труди.

Fossa Dei Leoni_
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3079
Регистриран: 04 юни 2018, 21:31
Has thanked: 15 times
Been thanked: 87 times

Re: Новини за "Скуадра Адзура"

Мнение от Fossa Dei Leoni_ » 07 сеп 2018, 21:08

На Имобиле какво му беше през квалификационния цикъл? На национално ниво няма как да бележи, колкото бележи в Лацио, но си вкара важни голове, особено срещу Македония и Израел, направи и дузпата в единия мач с Испания. :) А Белоти просто изнесе много слаб сезон след излишната шумотевица, създадена от Кайро.
Аз в нападение бих заложил именно на Чиро, вечният талант Марио гледа към 30-ка и играе за френски средняк, нищичко в поведението му не се е променило, но лежи на един мач с Германия от преди шест години. Тотално несериозно звучи това, най-много с Манчо пак да се шамарят по тъчлинията или на тренировки. Конте не го викна тоя непрокопсаник, когато трябваше да се оправя с Пеле и Едер /на чиито фон Белоти и Имобиле са като Левандовски и Агуеро/, но Вентура и Манчо, за жалост, са далеч от нивото на Антонио. Точно тази формация на "адзурите" се нуждае от безкрайно здрава сплав и колективен дух, ако иска да постигне нещо, а това доказано няма как да се случи с Балотели в сметките за титулярен състав.

**
ITALIA (4-3-3): Donnarumma; Zappacosta, Bonucci, Chiellini, Biraghi; Gagliardini, Jorginho, Pellegrini; Bernardeschi, Balotelli, Insigne.
"Mi considero un ultrà che ha avuto il privilegio pazzesco di alzare la Coppa dei Campioni, di vestire la fascia da capitano e di essere diventato il sesto milanista di ogni tempo per presenze in campo."
[Gennaro Gattuso]
"Quando Bacca fu sostituito col Carpi e lasciò il campo senza aspettare la fine e senza salutare chi entrava, nello spogliatoio lo ribaltai. Ebbene, mi sono girato e non c’è stato nessuno che mi abbia supportato. Evidentemente certe cose o non si hanno dentro, o proprio non interessano.
Ai miei tempi Gattuso avrebbe tirato fuori il coltello."
[Christian Abbiati]

baggior18
Фен на Калчото
Мнения: 172
Регистриран: 24 юни 2018, 00:23
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: Новини за "Скуадра Адзура"

Мнение от baggior18 » 07 сеп 2018, 21:38

Балотели далеч не лежи само на онзи мач с Германия, вкарвал е на Световно, на Европейско, на Купа за Конфедерациите - въобще за каквото се сетиш. И то във възлови срещи, мисля, че омаловажаваш мачовете с Ирландия и Англия. За мен футболист с неговият опит и голове за национала заслужава повиквателна, но не съм казал, че трябва задължително да е титуляр. За мен Манчини е противоречив треньор, въпреки че е надграждане спрямо Вентура и ако нещата в Скуадрата не се получат, то определно той ще е главният виновник, а не Балотели.

Имобиле е добър футболист, но точно в големите мачове се изгуби. Това сигурно се дължи главно на Вентура и цялостния облик на отбора, казах, че с Белоти бяха мъка за гледане, понеже са еднотипни футболисти, а Вентура често ги налагаше заедно в атака в 3-5-2. За мен реалната конкуренция за нападател трябва да е между Балотели и Имобиле, Белоти е пълна енигма към момента, а и като цяло не съм главозамаян от футболните му качества - въобще не съм убеден, че е като Левандовски спрямо Пеле и Едер. :D

Fossa Dei Leoni_
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3079
Регистриран: 04 юни 2018, 21:31
Has thanked: 15 times
Been thanked: 87 times

Re: Новини за "Скуадра Адзура"

Мнение от Fossa Dei Leoni_ » 07 сеп 2018, 22:06

На Донарума му писна от Зелински и спаси положение, което беше около 12 пъти по-чисто от двата гола, които същият вкара в Неапол. :D
"Mi considero un ultrà che ha avuto il privilegio pazzesco di alzare la Coppa dei Campioni, di vestire la fascia da capitano e di essere diventato il sesto milanista di ogni tempo per presenze in campo."
[Gennaro Gattuso]
"Quando Bacca fu sostituito col Carpi e lasciò il campo senza aspettare la fine e senza salutare chi entrava, nello spogliatoio lo ribaltai. Ebbene, mi sono girato e non c’è stato nessuno che mi abbia supportato. Evidentemente certe cose o non si hanno dentro, o proprio non interessano.
Ai miei tempi Gattuso avrebbe tirato fuori il coltello."
[Christian Abbiati]

Fossa Dei Leoni_
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3079
Регистриран: 04 юни 2018, 21:31
Has thanked: 15 times
Been thanked: 87 times

Re: Новини за "Скуадра Адзура"

Мнение от Fossa Dei Leoni_ » 07 сеп 2018, 22:36

Какво, ако не обезкуражаващо е най-жалкият европейски отбор на Мондиала през лятото да те мачка без напрягане и да съжалява, че не води с 3:0 като гост. Безобразна игра на Италия, Балотели е точно толкова посредствен, колкото можеше да се очаква, а тази халфова линия не е много по-силна от тази на нашия представителен отбор. За Бираги само ще припомня, че Мирабели предпочете пред него... Стринич.
"Mi considero un ultrà che ha avuto il privilegio pazzesco di alzare la Coppa dei Campioni, di vestire la fascia da capitano e di essere diventato il sesto milanista di ogni tempo per presenze in campo."
[Gennaro Gattuso]
"Quando Bacca fu sostituito col Carpi e lasciò il campo senza aspettare la fine e senza salutare chi entrava, nello spogliatoio lo ribaltai. Ebbene, mi sono girato e non c’è stato nessuno che mi abbia supportato. Evidentemente certe cose o non si hanno dentro, o proprio non interessano.
Ai miei tempi Gattuso avrebbe tirato fuori il coltello."
[Christian Abbiati]

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5817
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: Новини за "Скуадра Адзура"

Мнение от R. GULLIT » 07 сеп 2018, 23:12

Пък по БНТ HD дават Тур-Рус :D като наш Хакан си джитка десен халф в 4-2-3-1 и не изглежда по-различно от Гатузовото 4-3-3.

Fossa Dei Leoni_
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3079
Регистриран: 04 юни 2018, 21:31
Has thanked: 15 times
Been thanked: 87 times

Re: Новини за "Скуадра Адзура"

Мнение от Fossa Dei Leoni_ » 07 сеп 2018, 23:23

Малкият Киеза за 5 минути направи повече за Италия, отколкото дребният неаполитанец за трийсетина мача.
"Mi considero un ultrà che ha avuto il privilegio pazzesco di alzare la Coppa dei Campioni, di vestire la fascia da capitano e di essere diventato il sesto milanista di ogni tempo per presenze in campo."
[Gennaro Gattuso]
"Quando Bacca fu sostituito col Carpi e lasciò il campo senza aspettare la fine e senza salutare chi entrava, nello spogliatoio lo ribaltai. Ebbene, mi sono girato e non c’è stato nessuno che mi abbia supportato. Evidentemente certe cose o non si hanno dentro, o proprio non interessano.
Ai miei tempi Gattuso avrebbe tirato fuori il coltello."
[Christian Abbiati]

Потребителски аватар
gLoRy
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3077
Регистриран: 04 юни 2018, 21:23
Has thanked: 1881 times
Been thanked: 678 times

Re: Новини за "Скуадра Адзура"

Мнение от gLoRy » 08 сеп 2018, 00:30

baggior18, на всеки е ясно, че Балотели има качества, но просто няма да ги разгърне никога, защото е празна кратуна. Имаше си своя звезден миг и до там. И аз го харесвах като играч, но ми е писнало да гледам играчи като него, които получават многократно шансове, и въпреки това те продължават да се отнасят несериозно към професията си. И това за сметка на футболисти, които се трудят и показват къде, къде по-постоянни резултати от мангото Балотели.

Fossa Dei Leoni_
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3079
Регистриран: 04 юни 2018, 21:31
Has thanked: 15 times
Been thanked: 87 times

Re: Новини за "Скуадра Адзура"

Мнение от Fossa Dei Leoni_ » 08 сеп 2018, 00:51

Гледахте ли най-слабия мач на Италия от 100 години насам? Не? Значи сте проявили находчивост. :) Не ми се мисли какво ни очаква в Португалия след няколко дни, а Кристинавоците даже не са отбор от топ 5 в момента, при все че са еврошампион. Италия къде се намира в йерархията, даже вече не можем да кажем и най-заклетите й фенове, но със сигурност не е сред първите места. Ужасно слабо поколение и втори пореден посредствен треньор = агония.
"Mi considero un ultrà che ha avuto il privilegio pazzesco di alzare la Coppa dei Campioni, di vestire la fascia da capitano e di essere diventato il sesto milanista di ogni tempo per presenze in campo."
[Gennaro Gattuso]
"Quando Bacca fu sostituito col Carpi e lasciò il campo senza aspettare la fine e senza salutare chi entrava, nello spogliatoio lo ribaltai. Ebbene, mi sono girato e non c’è stato nessuno che mi abbia supportato. Evidentemente certe cose o non si hanno dentro, o proprio non interessano.
Ai miei tempi Gattuso avrebbe tirato fuori il coltello."
[Christian Abbiati]

Fossa Dei Leoni_
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3079
Регистриран: 04 юни 2018, 21:31
Has thanked: 15 times
Been thanked: 87 times

Re: Новини за "Скуадра Адзура"

Мнение от Fossa Dei Leoni_ » 10 сеп 2018, 16:09

Donnarumma; Lazzari, Bonucci, Chiellini, Criscito; Gagliardini, Jorginho, Benassi; Chiesa, Immobile, Bonaventura
И днес ще гледаме ювентинска защита, нищо че срещу Полша се видя колко далеч са от истината. Култово титулярно място за Лацари, който играе в СПАЛ, Манчини може следващия път да викне Абате и Дзакардо, едва ли ще се види някаква особена разлика. Доста безсмислени повиквателни се правят като цяло вече няколко години, не мога да разбера защо, най-вероятно поради липсата на качествени играчи, т.е. получава се като в нашия национален, където се викат всякакви моментни явления просто защото няма утвърдени изпълнители.
"Mi considero un ultrà che ha avuto il privilegio pazzesco di alzare la Coppa dei Campioni, di vestire la fascia da capitano e di essere diventato il sesto milanista di ogni tempo per presenze in campo."
[Gennaro Gattuso]
"Quando Bacca fu sostituito col Carpi e lasciò il campo senza aspettare la fine e senza salutare chi entrava, nello spogliatoio lo ribaltai. Ebbene, mi sono girato e non c’è stato nessuno che mi abbia supportato. Evidentemente certe cose o non si hanno dentro, o proprio non interessano.
Ai miei tempi Gattuso avrebbe tirato fuori il coltello."
[Christian Abbiati]

Потребителски аватар
Petar Zanev
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3184
Регистриран: 04 юни 2018, 21:26
Has thanked: 862 times
Been thanked: 505 times

Re: Новини за "Скуадра Адзура"

Мнение от Petar Zanev » 10 сеп 2018, 16:18

Качествени италиански футболисти просто липсват в момента и който и да викне ще е все тая.
Хората, които не са запалени като нас по италианския футбол като си пуснат мач на Скуадрата и не знаят кой гледат и кои са хората по терена.
В момента дори Гуардиола с помощник Симеоне да станат треньори ефекта ще е същият. Просто няма силни играчи, самото поколение е слабо.

FORZA MILAN!!!
FORZA MILAN!!!

Fossa Dei Leoni_
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3079
Регистриран: 04 юни 2018, 21:31
Has thanked: 15 times
Been thanked: 87 times

Re: Новини за "Скуадра Адзура"

Мнение от Fossa Dei Leoni_ » 10 сеп 2018, 16:26

Така е, но все пак може да се работи върху относително редовна 11-ка, както правеше Конте. Красноречив пример бяха Едер и Пеле, двама посредствени футболисти, които обаче се обиграха в квалификациите и отборът береше плодовете от това на Европейското през 2016. Вентура и Манчини, освен слаби треньори, явно не стават и за селекционери, не е идеята да викаш 50 различни играчи, а да знаеш на кои да разчиташ, бездруго времето за изгражданe на колектив в националните отбори е крайно ограничено.

Защо например не се работи с един подобен състав, като само при необходимост се правят някакви промени:
Донарума; Флоренци, Бонучи, Романьоли, Дармиан/Спинацола; Верати, Жоржиньо, Пелегрини; Киеза, Имобиле, Инсине

**
‘Fans wanted Italy to lose’

Former FIGC chief Carlo Tavecchio claims ‘many were hoping’ Italy would lose their World Cup playoff as ‘that was the only way they could overthrow me.’

Tavecchio stepped down from the presidency after Italy’s defeat to Sweden resulted in their first World Cup no-show for 60 years, although he was heavily criticised for delaying his departure by a week.

“I was struck by our failure to qualify for the World Cup, so I resigned,” he told Radio Sportiva.

“I’m convinced that there were many at San Siro who were hoping the Azzurri would go out as that was only way they could overthrow me.

“The national team begins with those who start in Italy. Right now the situation is confusing, but Mancini is an excellent Coach, although you can’t start winning again overnight.”
А този като го чета и направо ми се повдига. Няма толкова нагло, противно, самозабравило се създание. Ей такива като него са причината футболът в Италия да е поне пет години назад спрямо германския, испанския, френския и т.н.
"Mi considero un ultrà che ha avuto il privilegio pazzesco di alzare la Coppa dei Campioni, di vestire la fascia da capitano e di essere diventato il sesto milanista di ogni tempo per presenze in campo."
[Gennaro Gattuso]
"Quando Bacca fu sostituito col Carpi e lasciò il campo senza aspettare la fine e senza salutare chi entrava, nello spogliatoio lo ribaltai. Ebbene, mi sono girato e non c’è stato nessuno che mi abbia supportato. Evidentemente certe cose o non si hanno dentro, o proprio non interessano.
Ai miei tempi Gattuso avrebbe tirato fuori il coltello."
[Christian Abbiati]

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5817
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: Новини за "Скуадра Адзура"

Мнение от R. GULLIT » 10 сеп 2018, 17:55

Какво по-хубаво от това Романьоли да не играе и да е свеж? Ще има време да навакса едничката безмислена и без това контрола, която пропусна.

Fossa Dei Leoni_
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3079
Регистриран: 04 юни 2018, 21:31
Has thanked: 15 times
Been thanked: 87 times

Re: Новини за "Скуадра Адзура"

Мнение от Fossa Dei Leoni_ » 10 сеп 2018, 18:39

Разбира се, че за нас е хубаво той, Джак и т.н. да се върнат без контузии, но националната фланелка е източник на самочувствие, а Алесио отчаяно се нуждае от каляващи мачове на високо ниво, каквито в Италия играе само по 5-6 на сезон. Това е може би най-класният ни играч, който същевременно няма никакъв опит в Европа, а вече си е на 23. Относно свежестта, не мисля, че чак толкова ще се умори, все пак е защитник. Отделно, че следващия четвъртък играем с туристите от Люксембург, срещу които спокойно може да отпочинат доста титуляри, а дори да е на терена, със сигурност няма да му се открие много работа. ;) Като цяло изборът на Бонучи и Киелини показва закостенялост у Манчини, а това не е добра новина. Не че съм очаквал нещо от съдебния треньор. Квалификациите надали ще протекат различно спрямо престоя на Вентура, просто този път най-вероятно няма да се стигне до излагация, тъй като класирането за Европейското е малко по-лесно. Дано след това вече някой по-сериозен треньор поеме Скуадрата, Карлето например. Манчо за мен чисто тактически отстъпва включително на Гасперини, само дето натрупа фалшива слава покрай съдийските успехи на мердите и празните чекове за трансфери, които му се осигуряваха в Манчестър и донякъде Зенит. Предизвикателството тук е коренно различно. Хем трябва да извърши подмладяване, хем да извлича максимума от играчите, за да се получават и резултатите, тъй като никой не ти дава време за преходни периоди. Идеално щеше да е Конте да се задържи по-дълго, но той си е работохолик и иска да е на трениворъчното поле буквално всеки ден.
"Mi considero un ultrà che ha avuto il privilegio pazzesco di alzare la Coppa dei Campioni, di vestire la fascia da capitano e di essere diventato il sesto milanista di ogni tempo per presenze in campo."
[Gennaro Gattuso]
"Quando Bacca fu sostituito col Carpi e lasciò il campo senza aspettare la fine e senza salutare chi entrava, nello spogliatoio lo ribaltai. Ebbene, mi sono girato e non c’è stato nessuno che mi abbia supportato. Evidentemente certe cose o non si hanno dentro, o proprio non interessano.
Ai miei tempi Gattuso avrebbe tirato fuori il coltello."
[Christian Abbiati]

Потребителски аватар
Petar Zanev
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3184
Регистриран: 04 юни 2018, 21:26
Has thanked: 862 times
Been thanked: 505 times

Re: Новини за "Скуадра Адзура"

Мнение от Petar Zanev » 10 сеп 2018, 20:57

Скуадрата стартира с 4ма Миланисти - Донарума, Калдара, Романьоли, Бонавентура.

FORZA MILAN!!!
FORZA MILAN!!!

Отговори