Трябва ли Гатузо да бъде потвърден като старши треньор на Милан през сезон 2019-20?

Трябва ли Гатузо да бъде потвърден като старши треньор на Милан през сезон 2019-20?

Да, Рино си заслужи оставането начело на отбора, независимо от резултатите до края на сезона.
6
9%
Да, но само ако успее да ни класира в топ 4.
26
39%
Не, амбициозният проект на Милан се нуждае от по-качествен и доказан специалист.
35
52%
 
Общо гласове: 67

Потребителски аватар
milanist_stz
Фен на Милан
Мнения: 694
Регистриран: 04 юни 2018, 16:15
Has thanked: 1154 times
Been thanked: 372 times

Re: Трябва ли Гатузо да бъде потвърден като старши треньор на Милан през сезон 2019-20?

Мнение от milanist_stz » 15 мар 2019, 16:14

Няма как в момента да си говорим трябва или не Гатузо да остане за догодина. Той си има договор, така или иначе, затова и този въпрос не стои на дневен ред.
Тъй като играта на отбора не може да се определи нито като привлекателна, нито като перспективна в дългосрочен план, единственото, по което можем да оценим Рино, са резултатите. При влизане в Шампионската лига и спечелване на Купата на Италия е пределно ясно, че той трябва и ще остане. При неизпълнение на целите е ясно, че трябва да си тръгне. За мен важни са и двете цели.

Потребителски аватар
Maldin1
Фен на Калчото
Мнения: 403
Регистриран: 04 юни 2018, 19:38
Has thanked: 31 times
Been thanked: 60 times

Re: Трябва ли Гатузо да бъде потвърден като старши треньор на Милан през сезон 2019-20?

Мнение от Maldin1 » 15 мар 2019, 16:40

Един въпрос към milanist_stz. Хипотетично, ако си изпълни целите и играем в ШЛ, каква цел ще му поставят от ръководството според теб?
П.с. Далеч съм от мисълта за спечелване на лигата.

Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд
Мнения: 11134
Регистриран: 04 юни 2018, 16:11
Has thanked: 729 times
Been thanked: 2295 times

Re: Трябва ли Гатузо да бъде потвърден като старши треньор на Милан през сезон 2019-20?

Мнение от vik rossonero 96 » 15 мар 2019, 17:17

Gennaro Gattuso написа:
14 мар 2019, 22:27
Значи според теб целта е всеки сезон да тъпчем на едно и също място ли , защото аз това разбрах от това , което си написал. При класиране в топ 4 сега го оставяме , а догодина отново целта пред него трябва да е топ 4. За мен при евентуално влизане в ШЛ и подсилване целта трябва да е 2-рото място. И то да е със сериозна преднина , защото нито Наполи , нито Интер , нито Рома имат по-добри играчи от нас, нито имат по-голям бюджет от нас. За титла четях някъде мнения , което е абсолютно смехотворно. Още 5 години няма да видим титла в Сериа А , не и с този Ювентус и собствениците им.

Абсолютно същото направиха Интер - влязоха в топ 4 , помислиха , че морето е до колене и никой от другите отбори няма да надградят и сега берат ядове. Те трябваше да сменят Спалети , защото той е средна ръка треньор тип Раниери и Манчини. Достига едно ниво и това му е тавана, а в клуб , чиято цел е да се развива в някаква посока е нужен треньор , който може да го развие , не такъв , който тъпче на едно място. Гатузо е същата работа и мисля , че вече го доказа , имайки предвид , че реално той има един сезон пълен при нас и не е надградил играта ни с АБСОЛЮТНО нищо.
Правиш ли разлика между поставена цел и причина за уволнение? Всеки сезон например Клоп, Гуардиола и Емери имат за цел да станат шампиони. Накрая обаче един стига до нея. Другите автоматично трябва да бъдат уволнени ли? Това е план максимум за тях. Ако не го направят, не е края на света. Но ако финишират 5/6-ти е почти сигурно, че си тръгват. Никъде не съм казвал, че топ 4 трябва да ни е цел за догодина, а, че незавършване там ще е провал. Затова казвам, че догодина ако не успее да ни класира отново в топ 4 трябва да бъде уволнен. А каква ще бъде главната цел, може и титла, защо не? Зависи какво ще се случи на пазара, а Алегри на 99% напуска Ювентус в края на сезона. Ако дойде и там някой тип "Лопатеги/Солари", много бързо може да ги докара до дереджето на сегашния Реал.

А класиране на отбор в топ 4 без и с участие в ШЛ е много голяма разлика. Бих казал, че ако този сезон финишираме трети или дори втори, а догодина стигнем до 1/8 или 1/4-финал в ШЛ и завършим четвърти в Италия ще е много по-голям успех. Не само морално, но и финансово.

Кризата в Интер в момента е много по-голяма степен на съвестта на ръководството там, защото първо лятото със по-голям бюджет с класирането в ШЛ пръснаха луди пари за Наинголан, взеха на риск Лаутаро и наеми на килограм с Кейта, Политано,, Върсалко, Седрик. На всичкото отгоре разкараха истински талант като Заниоло. И второ направиха истински драми покрай капитана и звезда на отбора заради един шибан милион. Да, ясно, че става въпрос за принципи и Марота уж се води на много корав, но подпиши с Икарди, дай му тъпия милион, пък лятото го пращай към Мадрид, Неапол или Торино като щеш. Но го остави да помогне не отбора до края на сезона. Спалети също има вина там, но не и основна.
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That's art." Sir Alex Ferguson
Изображение
Siamo i diavoli

Потребителски аватар
iLDiavolo
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1105
Регистриран: 04 юни 2018, 17:33
Has thanked: 120 times
Been thanked: 186 times

Re: Трябва ли Гатузо да бъде потвърден като старши треньор на Милан през сезон 2019-20?

Мнение от iLDiavolo » 15 мар 2019, 17:51

MILANov написа:
15 мар 2019, 14:14
iLDiavolo написа:
15 мар 2019, 13:05

Можеш да боядисаш Х кв. м и да е нескопосано, боята да падне след време или да е могло да бъде боядисано много по-добре.
Можеш да продадеш Х на брой продукти, но можеш да ги продадеш така и на такива условия, че да си осигуриш продажби и в бъдеще, както и повече никога да не купят от теб.
Можеш да измине Х км за определено време, с определен разход на гориво.

Всяка работа е различна, навсякъде има и цели, но и навсякъде където нещата се правят качествено се обръща внимание И на детайлите.
Абсолютно честно и почтенно са спечелени всичките ни точки. Дори смея да твърдя, че сме били ощетявани този сезон. Не разбирам какво искаш да кажеш. Може би имаш в предвид играта на отбора, но качеството се измерва в точки, не в пасове, не в задни ножици, двойни подавания и т.н.
Отбора печели точки и това е всичко, което шефовете ги интересува.
Пак ти казвам гледате много Барса и Сити и повярвай ми всички искаме да печелим очките , като тях, но поне на този етап не разполагаме с футболисти от такова ниво.
Ако си се занимавал сериозно с футбол съм сигурен, че ще ме разбреш.
Ако си мислиш, че като дойде Гуардиола и с тези футболисти ще започнем да бием всичко на ред жестоко се лъжеш. Треньори от ранга на Зидан, Гуардиола, Клон и т.н. дори не бе им минало през главата да се захванат с отбори, които не разполагат с футболисти, които те държат да подберат.
Искам да кажа, колега, че 3-те точки с измъчена победа срещу Емполи и 3-то или 4-то място с грозна игра в защита, защото конкуренцията е в какви ли не кризи със смени на треньори, с проблеми звезди, не значат нищо повече от наистина изпълнена цел. Само че изпълнена по този начин догодина МОЖЕ да значи отпадане в групите на ШЛ от слабаци като Олимпиакос, например, защото победители не се изграждат с треперене срещу отбори от зоната на изпадащите или с излизане за 0:0 в дербито на Милано, което трябва да се ползва като инструмент за надъхване, още повече при младите играчи, които имаме. Мисълта ми е, че Гатузо може и да боядиса Х кв. м., колкото му е дало ръководството, но изглежда няма да е боядисал както би боядисал някой по-добър бояджия. И не съм от непременно атакуващите Рино, с удоволствие бих се наслаждавал да ни изведе до ШЛ един ден и да затвори устата на всички, най-вече на критиците му, които не са фенове на Милан и откровено му се присмиват. Само че, от всичките провали последните години, се научих да бъда умерен песимист, вместо прекален оптист след 5 победи или моментно добро класиране. То и при Монтела, ако не бъркам, имахме серии от победи, че и моментно 3-то място, ама всички знаем докъде я докарахме. Разбира се, това не значи, че Рино ще е същата бира, но и е достатъчна спирачка да сложа розовите очила и да се правя, че всичко е наред. И, наречи ме романтик, ама не станах фен на Милан заради 10-те му играча в защита срещу Сиена, например. И да - знам, че не сме Сити или Барса, нямаме Агуеро или Меси, но и не играем 1/2 финали в ШЛ, а срещаме Емполи и се мъчим, и го правим редовно срещу подобни съперници. 3 победи с 3 гола не могат да ме накарат толкова лесно да повярвам, че нещата са ток и жица.
#weareacmilan

dadino
Фен на Милан
Мнения: 803
Регистриран: 24 сеп 2018, 00:39
Has thanked: 102 times
Been thanked: 98 times

Re: Трябва ли Гатузо да бъде потвърден като старши треньор на Милан през сезон 2019-20?

Мнение от dadino » 15 мар 2019, 19:11

Очаквате Милан да излезе и да гони, на всяка цена, победата във всяко дерби, но не си давате сметка какво ще стане, ако отборът загуби. Много рядко треньорите в днешния футбол рискуват без да им е нужна задължителна победа. Гатузо не подхожда страхливо, а рационално. Защото, ако загуби дербито с Интер, знаем какво става нали, веднага се губи 3тото място, а при равен, Милан остава 3-ти.
Ако погледнем срещите с по - слаби съперници, не виждам в кой от последните мачове, освен в този със Сасуоло, Милан имаше проблеми с победата. Абсолютно всички слаби отбори бяха тотално надиграни.

Gennaro Gattuso
Фен на Калчото
Мнения: 364
Регистриран: 19 юни 2018, 11:44
Has thanked: 29 times
Been thanked: 13 times

Re: Трябва ли Гатузо да бъде потвърден като старши треньор на Милан през сезон 2019-20?

Мнение от Gennaro Gattuso » 15 мар 2019, 19:33

vik rossonero 96 написа:
15 мар 2019, 17:17
Gennaro Gattuso написа:
14 мар 2019, 22:27
Значи според теб целта е всеки сезон да тъпчем на едно и също място ли , защото аз това разбрах от това , което си написал. При класиране в топ 4 сега го оставяме , а догодина отново целта пред него трябва да е топ 4. За мен при евентуално влизане в ШЛ и подсилване целта трябва да е 2-рото място. И то да е със сериозна преднина , защото нито Наполи , нито Интер , нито Рома имат по-добри играчи от нас, нито имат по-голям бюджет от нас. За титла четях някъде мнения , което е абсолютно смехотворно. Още 5 години няма да видим титла в Сериа А , не и с този Ювентус и собствениците им.

Абсолютно същото направиха Интер - влязоха в топ 4 , помислиха , че морето е до колене и никой от другите отбори няма да надградят и сега берат ядове. Те трябваше да сменят Спалети , защото той е средна ръка треньор тип Раниери и Манчини. Достига едно ниво и това му е тавана, а в клуб , чиято цел е да се развива в някаква посока е нужен треньор , който може да го развие , не такъв , който тъпче на едно място. Гатузо е същата работа и мисля , че вече го доказа , имайки предвид , че реално той има един сезон пълен при нас и не е надградил играта ни с АБСОЛЮТНО нищо.
Правиш ли разлика между поставена цел и причина за уволнение? Всеки сезон например Клоп, Гуардиола и Емери имат за цел да станат шампиони. Накрая обаче един стига до нея. Другите автоматично трябва да бъдат уволнени ли? Това е план максимум за тях. Ако не го направят, не е края на света. Но ако финишират 5/6-ти е почти сигурно, че си тръгват. Никъде не съм казвал, че топ 4 трябва да ни е цел за догодина, а, че незавършване там ще е провал. Затова казвам, че догодина ако не успее да ни класира отново в топ 4 трябва да бъде уволнен. А каква ще бъде главната цел, може и титла, защо не? Зависи какво ще се случи на пазара, а Алегри на 99% напуска Ювентус в края на сезона. Ако дойде и там някой тип "Лопатеги/Солари", много бързо може да ги докара до дереджето на сегашния Реал.

А класиране на отбор в топ 4 без и с участие в ШЛ е много голяма разлика. Бих казал, че ако този сезон финишираме трети или дори втори, а догодина стигнем до 1/8 или 1/4-финал в ШЛ и завършим четвърти в Италия ще е много по-голям успех. Не само морално, но и финансово.

Кризата в Интер в момента е много по-голяма степен на съвестта на ръководството там, защото първо лятото със по-голям бюджет с класирането в ШЛ пръснаха луди пари за Наинголан, взеха на риск Лаутаро и наеми на килограм с Кейта, Политано,, Върсалко, Седрик. На всичкото отгоре разкараха истински талант като Заниоло. И второ направиха истински драми покрай капитана и звезда на отбора заради един шибан милион. Да, ясно, че става въпрос за принципи и Марота уж се води на много корав, но подпиши с Икарди, дай му тъпия милион, пък лятото го пращай към Мадрид, Неапол или Торино като щеш. Но го остави да помогне не отбора до края на сезона. Спалети също има вина там, но не и основна.
Колега аз никъде не съм говорил за уволнение на Гатузо. Няма как да стане , ако ни класира в топ 4 и това е ясно на всички, но е задължително да имаме друг треньор. Гатузо като помощник би свършил много повече работа , отколкото като треньор. Той просто няма визия за играта , не знае как да гони резултат, не знае как да навакса резултат. Това са неща , които в Европа са нужни. Видяхме срещу какви отбори отпаднахме от ЛЕ, а в ШЛ догодина , живи и здрави, ще играем с най-добрите , ако се класираме.

Въобще не трябва да мислим за титла, ама въобще. Много сме далеч от Ювентус , ама много. Само на мускули за момента могат да си вземат в Сериа А титлата , а като добавим и съдиите става невъзможно. Те имат едва ли не два отбора и двата им са много по-класни от нашите. Но за мен е задължително догодина по това време отбора да е на второ място с комфортна преднина пред третия. Ако и догодина се борим за топ 4 , както досега го правим , ще ми дойде малко в повече , имайки предвид , че имаме по-добри играчи от всичките ,освен дъртата.

Аз не мисля ,че Интер направиха лоши трансфери. Да имаха лошият късмет Заниоло да покаже талант , но това става много рядко. Не е и сигурно , че ще стане нещо от този младеж , защото честно казано в Италия таланти много , а реализация нула. Иначе Наинголан си им беше топ трансфер. Вземат играч на перфектна футболна възраст и то от пряк конкурент, един от най-добрите на своя пост в Италия. Лаутаро не е никакъв риск. Дори бих казал ,че удариха джакпота с него, имайки предвид какви пари им излезе. Виждаме един Андре Силва колко ни струваше на нас , а аз мисля ,че са горе долу на едно ниво с Аржентинеца. Иначе грешка при тях ми се струва това , че не си взеха Кансело и Рафиния , хора , които миналата година им паснаха в отбора. А това с Икарди , могат да получат адмирациите ми. Не може някакъв си футболист да извива ръцете на отбор от такова ниво. Ние направихме грешка с Донарума и въпреки добрата му игра, аз никога няма да забравя това , което той направи на Милан. Човек тръгне ли да се навежда , цял живот ще се навежда. При нас ще берем много ядове с тази заплата на Долара и евентуално привличане на класни футболисти , които нормално ще искат да взимат повече пари от някакво вратарче , което до вчера никой не го е знаел.

Потребителски аватар
Maldin1
Фен на Калчото
Мнения: 403
Регистриран: 04 юни 2018, 19:38
Has thanked: 31 times
Been thanked: 60 times

Re: Трябва ли Гатузо да бъде потвърден като старши треньор на Милан през сезон 2019-20?

Мнение от Maldin1 » 15 мар 2019, 19:35

Той вече излезе един път с нагласата да не загуби срещу Интер, когато бяха във вихъра си така да се каже и знаем какво стана!!!

terrorero
Фен на Калчото
Мнения: 380
Регистриран: 18 ное 2018, 09:19
Has thanked: 59 times
Been thanked: 22 times

Re: Трябва ли Гатузо да бъде потвърден като старши треньор на Милан през сезон 2019-20?

Мнение от terrorero » 15 мар 2019, 20:50

шефовете ги интересува.
Пак ти казвам гледате много Барса и Сити и повярвай ми всички искаме да печелим очките , като тях, но поне на този етап не разполагаме с футболисти от такова ниво.
Гледаме още Айнтрахт, Аякс,Бенфика, Дортмунд и т. н. Отбори които всяка година продават N-брой футболисти, но играят в пъти по красив и привлекателен футбол. С футбола който Гатузо налага с задържане и максимално владение на топката без необходимите изпълнители си е скръб. Дано продължим да печелим точки 🙏🙏🙏🙏🙏.

Потребителски аватар
milanist_stz
Фен на Милан
Мнения: 694
Регистриран: 04 юни 2018, 16:15
Has thanked: 1154 times
Been thanked: 372 times

Re: Трябва ли Гатузо да бъде потвърден като старши треньор на Милан през сезон 2019-20?

Мнение от milanist_stz » 15 мар 2019, 22:03

Maldin1 написа:
15 мар 2019, 16:40
Един въпрос към milanist_stz. Хипотетично, ако си изпълни целите и играем в ШЛ, каква цел ще му поставят от ръководството според теб?
П.с. Далеч съм от мисълта за спечелване на лигата.
Според мен ще му поставят цел възможно най-добро класиране в ШЛ, т.е. минаване на групите и по възможност да не отпаднем от отбор, който не е видимо по-силен от нас. В първенството вероятно отново класиране в Лигата и по възможност да минем Наполи за второто място. И не виждам как целите биха могли да бъдат спечелване на Скудето и/или Шампионска лига. Не е реално с този отбор. Не мисля, че ще бъде реално поне още 2-3 сезона, даже повече в Европа.

Rado
Фен на футбола
Мнения: 629
Регистриран: 05 юни 2018, 20:11
Has thanked: 115 times
Been thanked: 84 times

Re: Трябва ли Гатузо да бъде потвърден като старши треньор на Милан през сезон 2019-20?

Мнение от Rado » 15 мар 2019, 23:03

MILANov написа:
14 мар 2019, 22:15
Може да пробваме Спалети, той е много опитен в турнирите 😀😀😀😀
Ами той след няколко месеца ще е свободен така че заповядайте :)
Момента наистина е деликатен и аз разбирам и тези които казват, че Гатузо трябва да остане. На практика той има ясно поставена цел и ако ви класира в топ 4 ще е изпълнил задачата си. От морална гледна точка ръководството ще изпадне в доста неудобна ситуация ако го разкара.

Но пък както доста хора тук мислят, а и аз също, Гатузо няма особени треньорски качества и някак не си го представям начело на един наистина силен Милан.
ORGOGLIOSI DI ESSERE GLI UNICI

Потребителски аватар
MILANov
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1485
Регистриран: 20 юли 2018, 14:30
Has thanked: 303 times
Been thanked: 160 times

Re: Трябва ли Гатузо да бъде потвърден като старши треньор на Милан през сезон 2019-20?

Мнение от MILANov » 16 мар 2019, 09:23

Най-странното, е че човешката памет често се оказва по-къса от колкото трябва. След Зеедорф, Индзаги, Синиша, Броки, Монтела и т. н. кой си мислите, че може да замени Гатузо?
Декември, когато това беше актуална тема се спрягаше Донадони. Не мерси.
То е хубаво да си чешаме езиците и да хулим Дженаро, но реалността е друга.
Искате атакуващ Милан.
Как? При нас играе Кеси, не Меси.
За парите, за които на Гатузо му осигури ха нападател и халф някой отбори дават само за вратар.
Знам, че е лесно да се събудиш, да хванеш джойстика и с Милан да вземеш ШЛ още първия сезон, но за съжаление в реалния живот е малко по-различно.
Forza Milan,
Milan Campione,
Forza Milan il Milan ole,
Forza Milan il Milan ole,
Forza Milan,
Vinci per noi,
Forza Milan la Sud e con te,
Alé, alé, alé, alé,
Forza Milan, alé, alé...

Потребителски аватар
Maldin1
Фен на Калчото
Мнения: 403
Регистриран: 04 юни 2018, 19:38
Has thanked: 31 times
Been thanked: 60 times

Re: Трябва ли Гатузо да бъде потвърден като старши треньор на Милан през сезон 2019-20?

Мнение от Maldin1 » 16 мар 2019, 09:42

Единствено Монтела и то не повече от 60-65% е разполагал със състав близък до този, който разполага Гатузо. Всички останали разполагаха със свободни агенти от "късния" Дедо. А и първите двама, които си цитирал заслужават 5 пъти повече уважение от Гатузо, с оглед на играта, успехите и радостта, които са ни носили!!!

Потребителски аватар
iLDiavolo
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1105
Регистриран: 04 юни 2018, 17:33
Has thanked: 120 times
Been thanked: 186 times

Re: Трябва ли Гатузо да бъде потвърден като старши треньор на Милан през сезон 2019-20?

Мнение от iLDiavolo » 17 мар 2019, 22:59

След тази среща вече мнението ми се затвърди, та гласувах.
#weareacmilan

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8900
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1632 times

Re: Трябва ли Гатузо да бъде потвърден като старши треньор на Милан през сезон 2019-20?

Мнение от Ne13sta » 17 мар 2019, 23:34

Няма как да стане с Рино. За пореден път провежда мача по абсолютно страхлив начин. Съжалявам, но с тази игра в ШЛ ще ни изкъртят 90% от отборите.
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Потребителски аватар
stan_acm
Фен на Милан
Мнения: 764
Регистриран: 12 юни 2018, 10:14
Has thanked: 62 times
Been thanked: 94 times

Re: Трябва ли Гатузо да бъде потвърден като старши треньор на Милан през сезон 2019-20?

Мнение от stan_acm » 18 мар 2019, 00:00

И аз подкрепям . Няма смисъл да се сипят един тон обиди по него , просто да се задържи в 4ката и да си ходи . Прави експерименти в мачове , в които не трябва , а в тези които може да си позволи такива от както е треньор прави едно и също. Срещу мердите сменя Пакета , при трагичен Сусо , Кеси играе бек , напълно обоснована при пресата накрая можеше да смени местата на Кастиехо и Сусо. Не се опитвам да съм форумен треньор , но това са си очевидни неща. Фаворизира някои играчи , а други които видимо могат да допринесат не им се дава възможност. Няма лошо да греши , това и феновете ще го изтърпят , само и единствено , ако си вади поука от грешките си , а той грам не е мръднал технически от както е начело. Едно мога да му призная , че сформира колектив и това се вижда , но и другото , което още повече си личи , че всеки по грамотен треньор го прави да си говори сам. Ако не друго следващия треньор ще му е доста по-лесно като той ще намери един готов колектив и от него се очаква само да вкара тактическите си идеи.
Изображение

Отговори