Леонардо

Gennaro Gattuso
Фен на Калчото
Мнения: 364
Регистриран: 19 юни 2018, 11:44
Has thanked: 29 times
Been thanked: 13 times

Re: Леона́рдо Насиме́нто де Арау́жо

Мнение от Gennaro Gattuso » 03 авг 2018, 16:09

milanist_stz написа:
03 авг 2018, 15:45
Сторари не е в отбора, отдавна се знае това.
Все ще се намери някой друг с по-малка заплата от братя Долари.

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5819
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: Леона́рдо Насиме́нто де Арау́жо

Мнение от R. GULLIT » 04 авг 2018, 10:05

Нещо сериозно забравихте един основополагащ дискусията ви факт. А именно, че свободни агенти или играчи с изтичащи договори, се привличат именно с високи заплати. А когато нямаш да дадеш 35 млн за Фабрегас и 6,5 млн. за заплата, взимаш Борини за 7 млн и 2 млн заплата, а оставяш Монтоливо и Маури в средата. Като много сериозно се замислям, че Монтоливо изигра адекватен за възможностите си сезон, ограничен в 20 мача и с много по-малко издънки от Билия и Локатели (да, точно, чисто игрово).
След което сезонът свършва и всички дружно се тръшкаме, че Борини не ни трябва и имал 4 млн нето в тежест на клуба + 7 за трансфер. Маури пък тежал с още 3, а в едно с Монтоливо правят Сеск Фабрегас като възнаграждение. Е, пак остава липсата на ония 35 млн за трасфер, ама какво да се прави, политика на заведението.

Gennaro Gattuso
Фен на Калчото
Мнения: 364
Регистриран: 19 юни 2018, 11:44
Has thanked: 29 times
Been thanked: 13 times

Re: Леона́рдо Насиме́нто де Арау́жо

Мнение от Gennaro Gattuso » 04 авг 2018, 12:56

R. GULLIT написа:
04 авг 2018, 10:05
Нещо сериозно забравихте един основополагащ дискусията ви факт. А именно, че свободни агенти или играчи с изтичащи договори, се привличат именно с високи заплати. А когато нямаш да дадеш 35 млн за Фабрегас и 6,5 млн. за заплата, взимаш Борини за 7 млн и 2 млн заплата, а оставяш Монтоливо и Маури в средата. Като много сериозно се замислям, че Монтоливо изигра адекватен за възможностите си сезон, ограничен в 20 мача и с много по-малко издънки от Билия и Локатели (да, точно, чисто игрово).
След което сезонът свършва и всички дружно се тръшкаме, че Борини не ни трябва и имал 4 млн нето в тежест на клуба + 7 за трансфер. Маури пък тежал с още 3, а в едно с Монтоливо правят Сеск Фабрегас като възнаграждение. Е, пак остава липсата на ония 35 млн за трасфер, ама какво да се прави, политика на заведението.
Колега Монтоливо ак ое направил адекватен сезон , то всеки тук от форума е адекватен играч за Милан. Този човек има 0 ефективност в дефанзивен план, а играе пред защитниците. Единственото му изнасяне на топката е с дълги подавания на изуст , които често отиват в тъч, защото просто не е хвърлил един прост поглед да види има ли въобще там наш играч. А тази му неадекватност в защитен план е пагубна , защото другите трябва да го покриват. Това не е Пирло , който да движи цялата игра и да може да компенсираш никаквата му игра в дефанзивен план с друг играч, защото Монтоливо е на светлинни години от него като игра.

Иначе има много схеми, наеми , разсрочени плащания , които спомагат да се осъществи трансфер, без да влияе кой знае колко на бюджета. Виждаме какво стана с Игуаин , който реално беше взет за 18 милиона , а другия сезон ще броим 36(ако решим), което си е приемливо. Друго нещо , което изпускаш е , че ние говорим за играчи , които нямат мач за нас прес сезона или за такива , които са взети за пейка. Не е нормално футболисти от пейката да взимат такива заплати , а футболистите на Наполи , които се бориха за титлата, да имат по-ниски заплати от тях(говорим за титуляри). А Монтоливо от 6 години е при нас , като до колкото си спомням в 4 от тях смучеше по 3.5 милиона и в последните 2 по 2.5 милиона. Това са 38 милиона нето. За това нещо говорим. Че той за 6 години има 100-тина мача, а ни струва 40 милиона.

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5819
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: Леона́рдо Насиме́нто де Арау́жо

Мнение от R. GULLIT » 04 авг 2018, 22:22

Говорех повече за история, отколкото за настояще по отношение на теансферите.
А за Монтоливо - сравних го с другите налични халфове и да, спрямо тях направи адекватен, за възможностите си, сезон

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: Леона́рдо Насиме́нто де Арау́жо

Мнение от cuorerossonero » 07 авг 2018, 19:42

Пеше, те Милан ако вземат мен, аз също ще направя адекватен за възможностите си сезон. :D
PIOLI VATTENE!!!

Потребителски аватар
George Weah
Тартор на Курва Суд
Мнения: 2510
Регистриран: 04 юни 2018, 17:30
Has thanked: 78 times
Been thanked: 304 times

Re: Леона́рдо Насиме́нто де Арау́жо

Мнение от George Weah » 07 авг 2018, 19:58

cuorerossonero написа:
07 авг 2018, 19:42
Пеше, те Милан ако вземат мен, аз също ще направя адекватен за възможностите си сезон. :D
А ако докарат я на Мусакио жената, я някоя друга секси докторка, пръв ще влизаш в най тежките единоборства без изобщо да ти пука, че може да пострадаш :D

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: Леона́рдо Насиме́нто де Арау́жо

Мнение от cuorerossonero » 07 авг 2018, 20:20

George Weah написа:
07 авг 2018, 19:58
А ако докарат я на Мусакио жената, я някоя друга секси докторка, пръв ще влизаш в най тежките единоборства без изобщо да ти пука, че може да пострадаш :D
Ааа, няма. :D
Няма да pазвалям атмосфеpата в съблекалнята и да пpавя сечено на момчетата, аз съм пpофесионалист, да не съм Джон Теpи. :D
PIOLI VATTENE!!!

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5819
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: Леона́рдо Насиме́нто де Арау́жо

Мнение от R. GULLIT » 07 авг 2018, 22:49

cuorerossonero написа:
07 авг 2018, 19:42
Пеше, те Милан ако вземат мен, аз също ще направя адекватен за възможностите си сезон. :D
Знам бе, Радо. Ей такива като теб трябват :D

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Мнения: 7183
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 1520 times
Been thanked: 1342 times

Re: Леона́рдо Насиме́нто де Арау́жо

Мнение от Capolavoro » 11 авг 2018, 10:14

Не знам дали e в следствие, че информаторите на журналистите са до такава степен навътре с неща и всичко вече се знаеше, но ми прави впечатление, че Леонардо дава много информация по време на пресконференциите. Смятам, че тази тенденция ще продължи и през сезона, и когато има някакви сътресения в клуба те ще бъдат обявявани публично. Сякаш се приключи с мъглата за феновете, което може да е само от полза.

Излизаш и казваш, СМС е страхотен играч, но не можем да си го позволим. Баста! Няма кой да ги упрекне, че не са го взели, а не както миналата година, искаме Обамеянг, искаме Белоти, искаме Мората и накрая баче Коля.
Изображение

Fossa Dei Leoni_
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3079
Регистриран: 04 юни 2018, 21:31
Has thanked: 15 times
Been thanked: 87 times

Re: Леона́рдо Насиме́нто де Арау́жо

Мнение от Fossa Dei Leoni_ » 11 авг 2018, 16:32

Е, това за СМС не е баш изнасяне на информация. :D То като го потвърдят 10 източника и същевременно хората знаят, че чисто финансово сме на червено и трудно може да стане сделката, не остават много тайни. :D А и според мен не иска да крие от феновете каква е ситуацията с големите имена, все пак където и да отиде и има тифози, те скандират някакви имена и го питат за тях. В Италия съм се убедил, че повече ги вълнуват трансферите, отколкото впоследствие мачовете. :lol:

И хайде стига с това банално вече плюене по Фасобели. Миналата година казаха, че ще опитат да привлечат голям нападател. Не успяха. Не се правели напразни обещания. Нито Мората, нито Обамеянг си струваха парите, които ни искаха тогава както за заплата, така и за трансферна сума. Милан може да си позволи да се включи в тази лудост след поне пет оздравителни години, в противен случай всеки подобен трансфер сам по себе си ни обрича на риск пред УЕФА. А и виждаме какво представлява Мората в Челси, направо да се изядеш, че не е дошъл тук.
"Mi considero un ultrà che ha avuto il privilegio pazzesco di alzare la Coppa dei Campioni, di vestire la fascia da capitano e di essere diventato il sesto milanista di ogni tempo per presenze in campo."
[Gennaro Gattuso]
"Quando Bacca fu sostituito col Carpi e lasciò il campo senza aspettare la fine e senza salutare chi entrava, nello spogliatoio lo ribaltai. Ebbene, mi sono girato e non c’è stato nessuno che mi abbia supportato. Evidentemente certe cose o non si hanno dentro, o proprio non interessano.
Ai miei tempi Gattuso avrebbe tirato fuori il coltello."
[Christian Abbiati]

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Мнения: 7183
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 1520 times
Been thanked: 1342 times

Re: Леона́рдо Насиме́нто де Арау́жо

Мнение от Capolavoro » 12 авг 2018, 12:53

Мората и Петела бяха с ненормални цени, но Пиер Обамеянг го продадоха за 64 млн на Арсенал. Ние за колко взимаме Игуаин, горе-долу за същата сума. Нееднократно стана ясно, че Милан е готов да вкара около 70 млн. за нападател, поне това говореха дейстивята на Мирабели, но той просто не успя да намери общ език с Борусия, защото аматьорски провали трансфера. Едва ли си забравил, че на два пъти си позволи публично да наруши явно неписани правила в преговорите. Мисля, че Борусия затова не го дадоха на нас, просто ги ядосахме. Вина има и Обамеянг, разбира се, с неговите публични чатове.
Аз за момента смятам работата на Лео за много успешна, но без качествен халф в центъра всичко ще е напразно.

За крилата също трябва да се мисли, но не вярвам да имаме джоб за подобен ход сега.
Изображение

Потребителски аватар
Petar Zanev
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3184
Регистриран: 04 юни 2018, 21:26
Has thanked: 863 times
Been thanked: 505 times

Re: Леона́рдо Насиме́нто де Арау́жо

Мнение от Petar Zanev » 12 авг 2018, 17:59

Леонардо успя да поправи една от основните грешки на миналото ръководство - липсата на топ голаджия подходящ за серия А.
Направи го по перфектен начин, като трансферът няма да афектира ффп и също така ще бъде покрит сумарно с разкарването на 2 флопа - Силва и Калиника ( с минимално доплащане).

До момента разкара и не малка част от ненужния талаж с високи заплати, като се надявам до петък да разкара и останалите.

За да получи отличен обаче, ще са нужни и поне още 2 входящи трансфера - разиграващ халф и ляво крило. Без тях определено ще остане недоволство от свършената работа (дори и да разполагаше с много малко време и малко средства).

FORZA MILAN!!!
FORZA MILAN!!!

Потребителски аватар
Maldini
Фен на Калчото
Мнения: 137
Регистриран: 04 юни 2018, 15:16
Has thanked: 40 times
Been thanked: 6 times

Re: Леона́рдо Насиме́нто де Арау́жо

Мнение от Maldini » 15 авг 2018, 21:38

Малко размисли да споделя, въпреки че то няма за кога вече, но ми е интересно да чуя и други мнения, ако някой пожелае да се включи.
Та, размислите ми са в насока това, че според мен по-належащо ми се вижда да вземем/да бяхме взели едно качествено ляво крило, отколкото още един халф. Да не ме разбирате погрешно, едва ли има човек, който повече от мен да иска технични футболисти, които пипат топката, но предивид това, че няма как да запълним и двете дупки това лято, ми изглежда по-логично да бяхме натиснали повече за флангови играч. Това нещо го пиша заради две неща:

1) Като разиграващ халф (ако приемем, че продължаваме с 4-3-3) може да играе Чалханоглу, за който продължавам да твърдя, че това си му е натуралната позиция - със свободна роля да се включва напред, имайки до себе си двама по-дефанзивно настроени халфове, които да го покриват успешно; другият вариант е да използваме на тази позиция Бонавентура, който, макар и далеч нетолкова успешно, колкото турчина, също се подвизава със задоволителен успех в средата на терена.

2) От друга страна, пореден сезон започваме без реално да имаме ляво крило, което е недопустимо, при положение, че титулярната ти схема е 4-3-3. Не 4-4-2, нито 4-2-3-1, а 4-3-3, в която трябва да играят трима нападатели. Чалханоглу не се спрява толкова добре като крило (или хайде да го кажем по-друг начин - не използваме максимално потенциала му като го забием на крило, а можем да го използваме, като му дадем повече свобода, на позиция, която е фронтална на вратата, а не забит на тъча). Бонавентура си е същият, без особено значение дали е на крилото, или в средата.

Та, мисълта ми е, че ще усетим по-голяма разлика, ако имахме един типичен флангови нападател като Депай или Лозано, например, а в средата разчитаме основно на Хакан и Бонавентура, отколкото да изсипем 120 млн. (пак например) за СМС и да забием турчина или Джак на крилото, където не им е мястото.
Вие какво мислите по този въпрос, който иначе няма никакво значение вече де :D , понеже меркатото затваря след по-малко от 48 часа, и реално няма време за нищо. А и най-малкото вече не се пише за ново попълнение на лявото крило. Или ще вземем някой халф (на мен продължава да ме съмняват тези писаници за СМС, но ще видим), или нищо.
Изображение

Потребителски аватар
Aliken
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1278
Регистриран: 07 юни 2018, 13:57
Has thanked: 310 times
Been thanked: 194 times

Re: Леона́рдо Насиме́нто де Арау́жо

Мнение от Aliken » 15 авг 2018, 21:53

Според мен схемата с крилата е прекалено еднотипна и предсказуема. За да има потенциал подобна схема по крилата трябва да действат футболисти от по-висок калибър спрямо нашите. Докато един халф със страхотен поглед върху играта, доста ще разнообрази играта и през центъра. Пример ще дам с Савич, тъй като от доста време се говори за него. Погледнете му асистенциите и колко често прави повече от перфектни пасове между или зад двамата централни защитници. Сега за миг да си представим тези пасове да стигат до Игуаин и колко от тях аржентинеца ще реализира? Определено бих предпочел разиграващ халф пред крило.
Изображение

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8901
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1633 times

Re: Леона́рдо Насиме́нто де Арау́жо

Мнение от Ne13sta » 26 авг 2018, 17:37

Ако подобна селекция се беше случила при Берлускони, притежателят на темата щеше да е уволнен позорно преди началото на сезона.

Браво, Леонардо! Успя да сътвориш нещо подобно на Галианиевия шедьовър Поли-Есиен-Мунтари. Ефектът не закъсня.

Прогнозата ми е, че този скаут ще бъде разкаран от Елиът в края на сезона. Време е да вземем някой доказан специалист като Сабатини.
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Отговори