Тенис

Тенис, волейбол, баскетбол, формула 1 и други
Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5803
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 726 times
Been thanked: 1166 times

Тенис

Мнение от R. GULLIT » 02 юни 2018, 21:59

Всичко най-интересно от света на тениса.
c700x420.jpg

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7193
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: Тенис

Мнение от cuorerossonero » 10 юни 2018, 19:05

Hala Nadal! rap
PIOLI VATTENE!!!

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Мнения: 7154
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 1517 times
Been thanked: 1338 times

Re: Тенис

Мнение от Capolavoro » 10 юни 2018, 19:55

Това като Хала Мадрид, бе Радо. Новината не деня е друга, Федерер сменя Найк с Уникло. 300 млн. за 10 години.
Изображение

Потребителски аватар
Il Professore
Фен на Милан
Мнения: 934
Регистриран: 04 юни 2018, 21:30
Has thanked: 571 times
Been thanked: 225 times

Re: Тенис

Мнение от Il Professore » 10 юни 2018, 22:01

Двете старчета бяха ги пенсионирани почти, а в последните 6 турнира никой не може да им вземе ръка. :D
Изображение

Потребителски аватар
iLDiavolo
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1105
Регистриран: 04 юни 2018, 17:33
Has thanked: 120 times
Been thanked: 186 times

Re: Тенис

Мнение от iLDiavolo » 11 юни 2018, 09:22

Il Professore написа:
10 юни 2018, 22:01
Двете старчета бяха ги пенсионирани почти, а в последните 6 турнира никой не може да им вземе ръка. :D
Вчера това си мислех, че има някаква странна тенденция в редица спортове едни и същи да доминират дълги години и то чупейки рекорд след рекорд.

В тениса, естествено, става въпрос за Федерер и Надал, които спечелиха повече от всички преди тях. И със сигурност ще ги наблюдаваме да вдигат още трофеи. Сампрас, Агаси, Борг, Макенроу - все имена в този спорт, далеч не са били толкова успешни откъм бройка титли. Поправете ме за последното, но поне за Федерер съм сигурен.

Във футбола - Меси и Роналдо, които имат по толкова златни топки, колкото никой преди тях не е имал, а вероятно ще продължат да прибавят към колекциите си. Само като се замислим, че легенди като Зидан, Роналдо, Кака и др. имат едва по един брой... ми разликата им с гореспоменатите двама не е толкова голяма, да не кажа, че при сравненията с някои от тях дори я няма.

Формула 1 - Хамилтън и Фетел са с по 4 титли и както са тръгнали, не бих се изненадал, един от тях да стигне Шумахер или поне да се доближи до неговите 7. И после слушаме за Прост, Сена, Лауда и други, които са с по 2-3 титли за цялата си кариера и са легенди на този спорт.

И това са само 3 спорта, които наблюдавам по-отблизо, предполагам има подобни явления и на други места (снукъра ми изскача веднага). Интересно на какво се дължи това явление?! Ясно е, че технологиите все повече навлизат и улесняват постигането на по-високи резултати, отделно самите тренировки, подготовки са доста по-оптимизирани спрямо миналото, но това важи за всички, не само за отделни единици, които доминират световния спорт категорично. Постоянството със сигурност ще е най-точната дума, но защо подобно постоянство почти не е било възможно преди години, а днес е явление, срещано при най-големите в почти всеки спорт.
#weareacmilan

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7193
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: Тенис

Мнение от cuorerossonero » 11 юни 2018, 09:53

Всъщност отговорът на този въпрос е доста прост - технологиите както навлязоха в спорта, така навлязоха и в химията и в ендокринологията, а последното дава пряко и естествено отражение и върху спортните резултати. Или казано доста по-семпло - викат му модифициран зоб. Или само Зоб! :D
PIOLI VATTENE!!!

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Мнения: 7154
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 1517 times
Been thanked: 1338 times

Re: Тенис

Мнение от Capolavoro » 11 юни 2018, 09:58

Не мисля, че е въпрос само на т.н. зоб. Има можещи и неможещи. Какъв зоб трябва да приеме Григор, за да пречупи характера си и да стане перде, което да му позволи да изгради постоянство? Освен по 1-2 големи ракии преди мач аз за друго не се сещам.

Някой наскоро бе казал, че Надал и Федерер печелят голяма част от мачовете си още преди да са започнали. Тяхното самочувствие и увереност са на такова ниво, че могат да излязат от всяка трудна ситуация, нещо, което не е присъщо на никой от младата вълна. Донякъде адашът ми има тези качества, неслучайно е по-успешен от Роджър на тези години, ама дали ще устиска на напрежението, което ще се покачва все повече с очакванията, ще видим скоро.

Ето вчера например Тийм загуби мача в съблекалнята според мен, а не на корта. Доминик има всички тенис аргументи да се справи с Надал, ама напрежението го скапа до такава степен, че не успя да разкрие играта си, въпреки че Рафа не бе на чудовищно ниво.
Изображение

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7193
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: Тенис

Мнение от cuorerossonero » 11 юни 2018, 10:11

Саше, естествено, че на първо място е човешкият фактор. Разликата между наш Григор и такива като Надал и Федерер е като между небето и земята. Ти видя как вчера Надал бе на път да се разплаче под аплодисментите на публиката с 11-тия трофей на Ролан Гарос в ръцете си, видя и приятелката му на трибуните, с която се водят от ученическите години.
Масто за сравнение с нашия няма, нашият се чуди коя дърта полирана кошница да изхлопа, колко фасона да направи на съдиите, как ще изглежда на снимките след печеливш бекхенд уинър с една ръка и какъв майтап с очарователна усмивка да пусне на пресконференцията. Той и затова няма да помирише такава Купа в живота си - щото ще му падне батерията от селфита още в съблекалнята и няма да има смисъл изобщо да излиза за мача. Има шампиони по природа, има и таланти, които обаче никога не стават шампиони, просто защото по природа са стойкаджии. За наше съжаление - Гришо е от вторите.
Мисълта ми беше, че човешкото тяло има естествен физически предел, който отдавна е достигнат. Всичко над него не се дължи на еволюцията на вида Хомо сапиенс, а на други - доста по тривиални неща.
PIOLI VATTENE!!!

PerfStranger
Фен на Милан
Мнения: 743
Регистриран: 04 юни 2018, 16:48
Has thanked: 80 times
Been thanked: 62 times

Re: Тенис

Мнение от PerfStranger » 11 юни 2018, 11:25

"Дърта полирана кошница да изхлопа" :D :D :D :D Пръскам се. Хахахха. Иначе разликата между Надал и Федерер и останалите е просто огромна. Те наистина печелят мачовете си, защото си вярват, дори и когато нещата не вървят така добре. Най - вероятно в следващите 2 години ще продължат да печелят големите трофеи с разни епизодични прекъсвания. Хора като тях, Меси, Роналдо не спират да работят и да се усъвършенстват и са гладни за успехи, докато други просто търсят пари, слава, полирани кошници и т.н. Лошото е, че като Надал и Федерер спрат да играят, аз сигурно ще спра да гледам тенис. От новите момчета всички са крайно антипатични, никаква харизма..

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Мнения: 7154
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 1517 times
Been thanked: 1338 times

Re: Тенис

Мнение от Capolavoro » 12 юни 2018, 13:06

Федерер има доста коварна програма в Щутгарт тази седмица:
1/8 финал - Зверев
1/4 финал - Шаповалов
1/2 финал - Кирьос

Дано са оправили тревата, че миналата година беше нива още на втория ден, което мисля, че е причината Григор да откаже участие сега.
Изображение

Потребителски аватар
Il Professore
Фен на Милан
Мнения: 934
Регистриран: 04 юни 2018, 21:30
Has thanked: 571 times
Been thanked: 225 times

Re: Тенис

Мнение от Il Professore » 17 юни 2018, 15:52

Capolavoro написа:
12 юни 2018, 13:06
Федерер има доста коварна програма в Щутгарт тази седмица:
1/8 финал - Зверев
1/4 финал - Шаповалов
1/2 финал - Кирьос

Дано са оправили тревата, че миналата година беше нива още на втория ден, което мисля, че е причината Григор да откаже участие сега.
Бе коварна, коварна, ама 98-ма титла. :D
Изображение

Потребителски аватар
Vas
Фен на Калчото
Мнения: 164
Регистриран: 04 юни 2018, 15:10
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Тенис

Мнение от Vas » 19 юни 2018, 21:54

Каква мъка за Мъри и Кирьос
Накрая на срещата аз ако бях влезнал на корта щях да ги бия двамата
Очаквам с нетърпение утре Григор срещу Джокович

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Мнения: 7154
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 1517 times
Been thanked: 1338 times

Re: Тенис

Мнение от Capolavoro » 24 юни 2018, 16:19

От тенис не ми остава време за световно, ама Борна Чорич ме изненада приятно колко солиден на трева играч е.
Изображение

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8897
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1052 times
Been thanked: 1632 times

Re: Тенис

Мнение от Ne13sta » 24 юни 2018, 18:44

Добър е Чорич, да. Но на Уимбълдън Роджър ще го сгази като товарен влак. :)
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5803
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 726 times
Been thanked: 1166 times

Re: Тенис

Мнение от R. GULLIT » 25 юни 2018, 09:32

Capolavoro написа:
24 юни 2018, 16:19
От тенис не ми остава време за световно, ама Борна Чорич ме изненада приятно колко солиден на трева играч е.
За СП има лайвскор на телефона :D

Отговори