ACMilan-bg.com: Испания - Liga Bbva - ACMilan-bg.com

Към съдържанието

• (177 Страници)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Испания - Liga Bbva Оцени темата: ***** 2 Гласа

#1 .BOJO..

• Група: Guests

Публикувано 11 April 2007 - 16:48

Всичко относно футбола в Испания тук. :rolleyes:
0

• (177 Страници)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Други мнения в тази тема

#2 .inzaghi..

Публикувано 13 April 2007 - 17:54

Мачът, който привлича вниманието през уикенда е Валенсия - Севиля. Ако гостите загубят точки, струва ми се, ще изгубят шанса си за титла. БарЦа натрупаха опит и знаят как да се възползват в такива ституации. Първенството е интересно тая година. БарЦа не са същия отбор, а Севиля и Валенсия адски много радват с представянето си през целия сезон. Другият сезон определено ще е най-интресния от доста време насам, тъй като 4-5 отбора ще са пределно надъхани да спрат БарЦелона.
0

#3 .Forza_Kaka..

Публикувано 14 April 2007 - 12:48

На Д’Алесандро му се остава в Сарагоса
14 април 2007 | 02:42

Аржентинският халф Андрес Д’Алесандро изрази желанието си да остане в арагонския клуб и през следващия сезон. В момента той играе на „Ла Ромареда” като преотстъпен от Волфсбург, но нееднократно е заявявал, че не иска повече да играе при „вълците”. „До края на наема ми остават два месеца и искрено се надявам двата клуба да се разберат за преминаването ми в Сарагоса. Този клуб ми върна увереността и за мен е много важно да продължа кариерата си в него”, сподели дребничкият плеймейкър
0

#4 .inzaghi..

Публикувано 16 April 2007 - 01:13

Барса бият 14-я Майорка с 1:0 на "Ноу Камп", след като гостите изпускат дуспа и в 90-а минута си вкарват автогол. Ех, за пореден път си припомням колко надценен и прехвален шампион са БарЦа. За съжаление, Севиля и Реал са още по-жалки и тазгодишния шампион ще е един от най-слабо представителите се в последните години.

Реал ги прецакаха съдиите, ама и те хич не приличат на отбор. Толкова слаби бяха Расинг, че гледам и си викам "тея ако изравнят и измъкнат хикс, балетистите трябва да са най-жалкия отбор в Испания". То какво стана - направо си биха. Капело май ще му плащат неустойката от 1 мил. и Бен Шустер ще е поредния образ, гризещ ноктите си на "Бернабеу" след поредния грандиозен, нереален провал на Реал. Раул все повече ми заприличва на Тоти от "Олд Трафорд" преди 5 дена.

Севиля очаквано загбуи от Валенсия на "Местая".
0

#5 .Bulgaro..

Публикувано 16 April 2007 - 13:26

Аз мисля, че Барса е вече почти сигурен шампион. Имат 4 точки преднина, мачовете и с преките конкуренти минаха, а и са аут от ШЛ и се съсредоточават само у дома. За съжаление другите са твърде непостоянни и като че ли им е нужна още малко класа, за да спечелят титла. Говоря най-вече за Севиля и Валенсия. Севилци още не могат да избягат от манталитета си на средняк и загубиха сума ти точки навън. Валенсия пък страда от къса резервна скамейка. Дуетът Вийя-Моро е невероятен, треньорът Кике Санчес Флорес е доста добър, но контузят ли се някои основни играчи като Бараха, Висенте или Албелда да кажем, Валенсия се мъчи и губи точки. Специално резултатът от вчерашния мач е логичен. Валенсия е много силен домакин, а Севиля-слаб гост, а като добавим и слабата им форма в последния месец, случилото се е логично.
Реал са ужас направо. Сега пак ще почват всичко наново лятото. Шустер иначе е кадърен треньор. Хетафе доскоро бяха отборът с най-малко допуснати голове в шампионата. Но ако не го оставят на спокойствие да работи и сам да си избере футболистите, ще се случи същото като последните 3 сезона.
Като цяло Примерата е доста интересно и най-вече равностойно първенство. Всеки може да бие всеки и накрая май ще стане шампион този, който е допуснал най-малко грешки срещу отборите от долната половина на класирането. Ето Барсата бая бой изядоха от отборите в челото, но пак са първи. Надявам се догодина да има промяна. Валенсия или Севиля шампион ми се ще да видя.
0

#6 .milanofan..

Публикувано 28 April 2007 - 10:08

Смятам, че Барса ще стане шампион. Те се изложиха в Шампионската лига и това ще е като реванширане за провала. Аз, обаче, се надявам Севиля в последния момент да поднесат някаква изненада и да взеамат да дигнат купата. Ще е много добре, защото от край време не са печелили титлата други отбори освен Барса и Реал.
0

#7 Потребителя е офлайн   aLMuS_1899 

• Фен на футбола
  • Група: Фен клуб Милан
  • Регистр: 26-June 09

Публикувано 14 May 2007 - 12:56

Вече РЕАЛ МАДРИД са 1-ви :rolleyes:
0

#8 .Влади..

Публикувано 15 May 2007 - 08:37

Аз неща Реал да станат шампион много по-добре ще е ако Барса или Севиля станат!
0

#9 Потребителя е офлайн   ACM-pippo 

• Ултрас на Милан
  • Регистр: 27-June 09

Публикувано 29 May 2007 - 10:20

Става бая напечено. Остават само два кръга.
Allora sara` ancor piu` bello quando vince il Milan...
A DIFESA DI UNA FEDE.
0

#10 Потребителя е офлайн   Ringo 

• Ултрас на Милан

Публикувано 29 May 2007 - 23:16

еми ако реал не сбърка те ще да са... интересно все пак какво направи толкоз Капело... в началото на сезона нема такъв срам, кой ги фанеше или ги побеждаваше или Х, сега нещо барселона се оклепоти напоследък и мисля че Реал като по опитен все пак ще я дигне таз титла
0

#11 .BOJO..

Публикувано 14 June 2007 - 21:18

Най-после се появи някаква интрига в Испания!На мене ше ми е много любопитен тоз последен кръг.При такъв сезон,който имаха Реал ако успеят да спечелят титлата ше е супер успех за тях.Гледах им няколко мача включително и загубите на Бернабеу срещу отбори от чергата на Леванте,които се смятат за традиционни и набедени аусайдери.Супер слаба и некачествена игра-направо можеха да подлудят всеки един техен фен...и изведнъж дойде момент в който те имат реален шанс за титла.Тук проработи и късмета.В миналия кръг всичко за тях се разви по вода.А Барселона за пореден път доказа,че доста трудно може да е лидер в Европа и Испания.Натрупаха много излищно самочувствие тез играчи там и мислеха,че едва ли не всеки отбор,който излиза срещу тях ще се уплаши от големите зъби на Р10 и ще се бие сам... :em40:
И все пак Капело пак показа,че е треньор с железна психика-едно от най-добрите му качества.С един съсипан и тотално изтормозен Реал е на път да спечели трофей макар и с помоща на грешките на манекените от Каталуния,които мислеха че всичко им е поднесено.Моята прогноза...Реал ще победи Майорка и ще триумфира,а в БарЦата през лятото ще има сериозни сътресения...
Двата отбора-уникални дразнители,които още другата година искам да ги попарим в ШЛ,тъй че не ме грее кво ще става в Испания-едно първенство което тая година остана в сянката на една Бундеслига да речем.
0

#12 Потребителя е офлайн   invsbl 

• Новак

Публикувано 18 June 2007 - 13:01

Реал (М) грабна титлата в Испания!

Отборът на Реал (Мадрид) стана шампион на Испания след нов инфарктен кръг в Примера дивисион, белязал край на сезон 2006/2007. Кралският клуб обърна Майорка на "Бернабеу" до 3:1 и въпреки успеха на Барселона с 5:1 над Химнастик, "белият балет" триумфира с 30-ата си юбилейна титла заради по-добрия баланс в директните мачове. И двата отбора завършиха със 76 точки, а трети остана Севиля, който загуби у дома от Виляреал с 0:1. На четвърто място се нареди Валенсия. В турнира за Купата на УЕФА догодина ще ифраят Виляреал и Сарагоса. Арагонци изпревариха Ателтико (Мадрид) с нашия Мартин Петров само заради по-добрия баланс в директните мачове.

Тимът на Реал (Мадрид) се оттегли на почивка с пасив от 0:1 след попадение на Густаво Варела. Всичко изглеждаше в тъмни окраски за "белия балет", след като и основният голмайстор Рууд ван Нистелрой бе заменен принудително. В герой за мадридчани се превърна резервата Хосе Антонио Рейес, който изравни само 2 минути след влизането си в игра - в 68-ата минута. В 80-ата минута Маамаду Диара изстреля Реал към шампионската титла след попадение с глава. Три минути по-късно втори гол на Рейес подпечата първата купа в богата витрина на кралския клуб след 4 години "суша".

Островитяните действаха по-разумно преди почивката, когато чрез чудесна комбинация Густаво Варела намери мрежата на домакините. Момчетата на Фабио Капело имаха тотално териториално предимство пред своя съперник, но напрежението и добрата игра на гостите в отбрана запзиха резултата 0:1.

След почивката нещата се промениха само с 1 гол. "Свежата" кръв на Рейес намери пътя към мрежата и вече беше лесно. В 68-ата минута мадридчани изравниха чрез далечен удар на дясното крило. Десет минути преди края Диара отбеляза "сладкия" гол, донесъл трофея на "Бернабеу".

В Каталуня Барса разби Химанстик с горчевината на поражението. "Блаугранас" унищожиха своя съперник още преди почивката и след това чакаха новини от столицата. Момчетата на Франк Рийкард разпиляха напълно изпадналия в Сегунда тим, след като след почивката заиграха ходом. Капитанът Карлес Пуйол поведе своите към победата след първия си гол в Примера през този сезон в 21-вата минута след отличен пас на великолепния Меси.

В 34-ата миута гениалният аржентинец показа колко е голям след прекрасен изстрел извън пеналтерията, не оставил никакъв шанс на вратаря Рубен. Само 4 по-късно Роналдиньо отбеляза 20-ия си гол за сезона след прецизно изпълнен пряк свободен удар и недобра намеса на стража на Настик. Всички в Каталуня се готвеха за празник на почивката, но със свити сърца.

След почивката съдбата за пореден път този сезон показа, че не е страната на Барселона, за разлика от миналата година. Обратът, съотверен от футболистите на Реал, за пореден път съкруши "синьо-червените". За сетен път кралския клуб направи обрат и спечели в последните минути. На "Ноу Естади" продължиха да валят голове, но радост нямаше. Последната усмивка дойде в 51-вата минута, когато Меси и Деко се "скараха" кой да вкара четвъртия гол. В края на срещата Граан намали до 1:4, а Дзамброта оформи крайното 5:1 за Барса.

Третият претендент за трофея Севиля сякаш не вярваше на чудото и допусна загуба от амбицирания за място в турнира за Купата на УЕФА - Виляреал. Попадението за "жълтата подводница" реализира Фуентес в 50-ата минута. След неуспеха андалусците останаха трети, но с шанс да направят дубъл. Следващата седмица момчетата на Хуанде Рамос ще изправят в битка за Кралската купа с Хетафе.

Битката за място в турнира за Купата на УЕФА бе не по-малко инфарктна от развръзката в челото. Атлетико (Мадрид) надви Осасуна в Навара с 2:1, а нашият Мартин Петров записа 80 минути игра. "Дюшекчиите" застигнаха Сарагоса по точки, но директния сблъсък реши нещата в полза на арагонци. Атлетико отбеляза за 1:0 чрез възстановения Макси Родригес в 37-ата минута. В 46-ата Милошевич извни, но автогол на Монреал в 52-ата спечели трите точки за столичани.

Отборът на Сарагоса пък изтръгна точка в Уелва срещу Рекреативо - 1:1. Андалусците дръпнаха още в 3-ата минута след попадение на Гереро. Основният голмайстор Диего Милито вкара така важния гол в 75-ата минута.

АЛЕКСАНДЪР ДИМИТРОВ
0

#13 Потребителя е офлайн   ACM-pippo 

• Ултрас на Милан

Публикувано 18 June 2007 - 15:36

Аз бях за Реал само заради Касияс.
Allora sara` ancor piu` bello quando vince il Milan...
A DIFESA DI UNA FEDE.
0

#14 Потребителя е офлайн   I don't care 

• Новак
  • Регистр: 28-June 09

Публикувано 24 June 2007 - 00:40

Аз също съм за Реал от Испания !!! Страхотни обрати правиха този сезон !!!
0

#15 Потребителя е офлайн   aLMuS_1899 

• Фен на футбола

Публикувано 02 July 2007 - 12:13

Правеха както ние преди 2 сезона, кога 10 мача вкарвахме голове в 90+4 минута :)
0

#16 Потребителя е офлайн   Rayno_ACM 

• Ултрас на Милан
  • Регистр: 29-June 09

Публикувано 08 July 2007 - 19:37

о не не не всеки друг отбор,но не и Реал! МРАЗЯ ГИ!
#IoStoConIlMilan, sempre e ovunque
0

#17 .Forza_Kaka..

Публикувано 26 July 2007 - 11:19

Реал все по-близо до Робен
26 юли 2007 | 02:31

Президентът на Реал (Мадрид) Рамон Калдерон призна, че трансферът на Ариен Робен в клуба все по-скоро ще стане факт. Мениджърът на Челси Жозе Моуриньо се надява крилото да преподпише с лондончани, но по-вероятно е той да замине в посока Мадрид.

"Преговорите вървят все по-добре. Челси трябва да реши дали ще го продаде, но веднъж да се стигне до този момент, няма да има никакви проблеми пред трансфера. Надявам се, че всичко ще стане ясно в следващита няколко дни", заяви Рамон Калдерон.
0

#18 .ACM-pippo..

Публикувано 30 August 2007 - 16:53

Ето`о поне 2 месеца аут

30 август 2007 | 16:10

Голмайсторът на Барселона Самуел Ето`о ще липсва от терените поне 8 седмици поради частично разкъсване на бедрен мускул в десния крак, предадоха каталунските медии. 26-годишният стрелец получи травмата снощи в двубоя за трофея "Жоан Гампер" срещу Интер (5:0) 6 минути след почивката.

След направена екография в Барселона бяха потвърдени първоначалните съмнения за разкъсване на мускул. По този начин камерунецът ще поднови тренировки с поне 8 седмици възстановяване. Африканският реализатор ще пропусне поне 8 срещи от Примера и първите мачове от груповата фаза на Шампионската лига.

Така наставникът на "блаугранас" Франк Рийкард няма да се двоуми кой от "фантастичната четворка" да остави на пейката и ще може да заложи на нападателно трио Роналдиньо, Анри и Меси.

sportal.bg
0

#19 .inzaghi..

Публикувано 31 August 2007 - 16:54

И аз го четох това. Сега става интересно. Анри застава под главния прожектор и няма мърдане. Или ще играе, или ще съжалява за отвратителната си постъпка. Дано не разчитат на Меси, защото тоя ще има да се спъва по терена. Звездната селекция е подложена на огромен тест. :lol: Дано пролетта ни ги дадат на нас.
0

#20 Потребителя е офлайн   aLMuS_1899 

• Фен на футбола

Публикувано 05 September 2007 - 04:20

VIVA REAL!!!
0

• (177 Страници)
  • +
  • 1
  • 2