ACMilan-bg.com: Никола Калинич - ACMilan-bg.com

Към съдържанието

• (13 Страници)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Никола Калинич Оцени темата: -----

#61 Потребителя е офлайн   Capaldi 

• Тартор на Curva Sud Milano
  • Група: Фен клуб Милан
  • Регистр: 26-June 09
  • Любими играчи:Абиати, Амброзини, Абате

Публикувано 19 August 2017 - 19:46

На мен ми харесват параметрите по трансфера. Реално, спестените сега 25 милиона, могат да отидат за закупуването на Обамеянг/Белоти или друг атакуващ играч, а Калинич ще има цял сезон на разположение да си оправдае трансферната сума. Не го ли стори, ще търсим пласиране в Китай или Англия за половината от сумата, с което поне ще минимизираме загубите. Поне според мен, рискът си заслужава. Все пак хърватинът не е чак такъв пациент и е сравнително доказан в Калчото и Лига Европа.
Най-важно е всички тези операции да не повлияят на финансовота здравина на клуба в средносрочен план. И не, не визирам само ФФТ и изискванията на УЕФА.

В краен случай няма да е болка за умиране, ако изкараме с Калинич, Силва и Кутроне до зимата, когато при всички положения ще има нова офанзива за Белоти. Освен всичко друго, при толкова нападатели, не знам дали не е по-удачно да се закупи малко по-поливалентен футболист тип Алексис Санчес, а не още един типичен централен нападател. При всички положения трябва още малко класа в предни позиции, въпросът е да намерим най-доброто решение както от финансово естество, така и от спортно-техническа гледна точка.
Публикувано изображение

"Il problema non è uscire - ha detto - ci mancherebbe, è giusto che ognuno abbia il suo spazio. E' che San Siro è il mio Luna Park e ci starei mezza giornata, altro che 90 minuti: un panino e via, ancora in campo a giocare"
0

#62 Потребителя е офлайн   R. GULLIT 

• FORZA MILAN
  • Регистр: 23-June 09
  • Фен от:1988

Публикувано 20 August 2017 - 11:35

Виж мнениетоniksaan написа на 19 August 2017 - 19:03 :

Пешо, тези сметки как Обамеянг щял да си изплати заплатата от тениски не са ти особено точни ми се струва. Не знам точно колко правим от тениски, но покрай сагата с Погба изкараха цифрите за Юнайтед - £31.652.000 за 2015 година. Това е общо от всичките им артикули, сега направи сметката колко е само от тениски, колко е от 1 играч и колко всъщност ще направим ние, които сме доста по-малка марка от Юнайтед. Дали Обамеянг ще успее да избива 25 млн. годишно? И аз по принцип бях против трансфера на Калинич, но с оглед последните детайли (наем + откупуване) не изглежда толкова зле. Истината е че наистина няма много опции на пазара и ако искаме да подсилим и други зони - което според мен е наложително, особено крилата - то трябва поне засега да се задоволим с по-скромен нападател. Ювентус спечелиха 3 титли преди да се сдобият с истински класен нападател, така че няма нужда да бързаме и да се оставяме разни като Кайро или шефовете на Дортмунд да ни изнудват.Иначе ето едно мнение за Калинич от фен на Фиорентина:

Да, Ники, ама в Юнайтед бе и Златан, който до момента на осъществяване на трансфера на Погба, вече бе продал фланелки за 70 млн паунда, 1/3 от които в Китай. А там на почит и по продадени фланелки са още Де Хея и Рашфорд, които също са продали повече от Погба. И 10 пъти да сме по-малки от Юнайтед по отношение на артикули, пак бихме направили нелоши приходи, както казва и колегата след теб. Да не забравяме, че Кейске Хонда продаде фланелки за 10 млн евро!!! Затова казвам, че е достатъчно да си избива само заплатата с головете си и присъствието на името му по фланелките в Китай. Където не е хич безизвестен.

Виж мнениетоPaolo3defend написа на 19 August 2017 - 19:21 :

Напълно съм съгласен с първите два абзаца.Обамеянг, освен че е в пъти по-добро решение от спортно-техническа гледна точка, то гаранция щеше да излезе и много по-изгоден във финансов аспект.Щеше да продаде много фланелки и да ни докара още приходи от билети и абонаментни карти.Дори можеше да застава и като ляво крило в някои мачове по подобие на Манджукич в Ювентус.Смея да твърдя, че Габонеца ще е още по-успешен в подобно начинание даже.Обаче, сериозно ли си мислиш, че Монтела би избрал Калинич пред Оба ? Не се ли замисляте всички, които твърдите подобно нещо, че това е абсолютно невъзможно? Монтела каза, че иска ръстов нападател, който да комбинира успешно със съотборниците си.Ами аз не се сещам за футболист, който да отговаря по-добре на тези характеристики от Пиер.В топ 5 първенствата няма човек с повече голове с глава от него.Нелепо и неправдоподобно е да се твърди, че заради Монтела сме привклекли Хърватина вместо топ нападател.Най-логичното обяснение е, че просто не разполагаме с налични средства, за да закупим голмайстор от световна класа.Ще се надяваме до последно за наем на Диего Коща и това е.Видно е, че даже и крило не можем да купим.А за алтернатива на Кесие чакаме от един месец Байерн да клекнат за Ренато Санчес.

Имам предвид, че Монтела се "хваща" за опцията, без да погледне всички други възможности. Разбира се, че няма да избере Калинич пред Обамеянг - няма да го вярвам дори лично Монтела да ми го каже. Въпросът е, че го има като опция и го цитира като име в интревюта. А Кутроне би му свършил същата работа, подобно на Локатели от миналата година, с няколко нелоши мача.
Прекалено скъпо ще ни дойде хърватин на 30 за целите като крайна сума заплата+трансфер за 4 сезона. Та това са 50 млн! А заплатата му ще бъде в топ 5. На база какво точно? Затова си позволих и равносметката, защото в края на краищата говорим за пари, обвързани с някаква преспектива. А Калинич е временно решение и съм почти сигурен, че няма да си изкара договора с титулярен статут или избор на заместващ се със Силва. Т.е. ще прилича на някои Галианиеви решения от типа "на килограм".
Дразнещи работи са това, но заради малкото оставащо време си мисля, че се стреля на посоки. За какво да заменяме Бака с Калинич, след като уж търсим вдигане на нивото? Нито възрастово, нито по успехи, нито по брой голове в Италия, нито технически Калинич е нещо повече от Бака. Освен едно - с 10 млн по-скъп е. А на фона на тази заплата и трансферна сума си идва с титулярна претенция. Не, мерси!

2

#63 Потребителя е офлайн   Torque 

• Любител на италианския футбол
  • Регистр: 21-November 13
  • Фен от:1994
  • Любими играчи:Marco van Basten

Публикувано 20 August 2017 - 12:47

Калинич на теория е доста по добър от Бака в момента. Как ще играе и дали ще му потръгне при нас - ще видим. Но, наистина не разбирам какво толкова го наливате, няколко човека до последно стискахте палци да се провали трансфера чак. С Патрик ли ще взимате мачовете, особено по селата?

А това с броенето на парите на китаеца, е направо смешно, какво Ви бърка кой с каква заплата ще е, не мога да разбера момчета. Счетоводителски поглед, ама от какъв зор? И не, няма нужда от оправдания, че ФФП ще е проблем и видиш ли, ще закрият клуба.

Поне му дайте на човека първо да пристигне, да изиграе някой друг мач, пък после да решаваме струвал ли си е транфера. Да ме говорим колко е излишно точно сега, да си правиме сметки след две-три години за колко ще го продаваме.

Аз казвам, добре дошъл, жив и здрав да е и дано да ни радва! Forza Milan
"We are a team of devils. Our colours are red as fire, and black, to invoke fear in our opponents!"
0

#64 Потребителя е офлайн   R. GULLIT 

• FORZA MILAN

Публикувано 20 August 2017 - 13:28

Давай да трупаме за бройката, викаш. По подобие на Етихад от 2008 до сега, да изхарчим едни 700 милиона и да видим кой става, и кой не става. Да привлечем като за начало Божинката, докато намерим Агуеро и после да се радваме на една подарена титла от Ливърпул и една от Юнайтед, защото не можаха да вкарат 3 гола повече в общо 2 пампионатни мача. За Европа - нищо, защото...така...

Що па не - добре дошъл да е, Калинич, догодина някой друг и така докато вземем Обамеянг 2020, защото не сме уцелили ваксата, а на него е изтекъл догорворът.

Извинявай за ироничното сравнение, бе първото, което ми изникна, като се сетя за шейха и Сити едно време с безкрайния петролен ресурс. Но не смятам, че трябва 5 години да вървим по подобни утъпкани до безобразие от арабските пари пътеки, осеяни с безумни трансферни грешки, за да постигнем нещо на... домашната сцена. Калинич е нищо повече от пълнеж на едно ниво с Бака и не много повече от нашето момче Кутроне. Нулево надграждане. Последният не заслужава да му се заема мястото от нападател, станалк известен с хет-трик срещу Интер в Италия.

Не ти ли писна от подобни посредствени решения последните 4 сезона, та и при настоящата ситуация да повтаряме същото? Какъв шанс да даваме на 30 годишна хърватска дъска, пред това да развием Кутроне и Силва, които за общо 5 мача двамата, вкараха повече от Калинич за последният му полусезон?!?

1

#65 Потребителя е офлайн   Torque 

• Регистр: 21-November 13
  • Любими играчи:Marco van Basten

Публикувано 20 August 2017 - 15:16

Не ми се влиза в полемики, нито Калинич ми е роднина, че да го защитавам, аз си казах мнението вече.

Трансфера на Калинич, няма нищо общо с транферите на Шейховете.

Нито ни е бил първи избор, но очевидно с него е по добре отколкото без него. Имаш младеж от Португалия, които даже не е типичен таран и младеж от примаверата, отделно имаш и мачове в Европа, един нападател с опит и в първенството и в Лига Европа не ти пречи по никакъв начин.
"We are a team of devils. Our colours are red as fire, and black, to invoke fear in our opponents!"
0

#66 Потребителя е офлайн   R. GULLIT 

• FORZA MILAN

Публикувано 20 August 2017 - 15:22

За мен има паралел, именно по отношение на количество, вместо качество. Особено от моментът, в който видяха парите по слетките. Тогава нямаше ФФП, да не забравяме. Тогава Сити взеха всичко свободно на пазара, което е имало думата потенциал пред името си.
И аз като теб изказвам мнение, не с цел да споря. Просто ме дразни фактът, че след всеки подобен трансфер очакванията на хората се оправдават. А те винаги са в една посока и с един знак "минус". Иска ми се да не е така, но от последните 4 години имаше едва двама, които наистина оправдаха трансферите си и надскочиха очакванията- Куцка и Деулофеу.

0

#67 Потребителя е офлайн   Maldini 

• Радикален миланизъм!
  • Регистр: 11-March 10
  • Любими играчи:Малдини, Гатузо, Шевченко, Неста, Кака, Абате;

Публикувано 20 August 2017 - 18:32

Публикувано изображение

Официалната ФБ група го качи. Темата засега не помага, но остават зъбите. :D
Публикувано изображение
1

#68 Потребителя е офлайн   Capolavoro 

• Curva Sud Milano
  • Фен от:1996
  • Любими играчи:Руй Коща

Публикувано 21 August 2017 - 09:38

Не знам къде гледаш, ама има единствено официална фейсбук страница - https://www.facebook.com/ACMilan/ , където не виждам нищо подобно.
Публикувано изображение
Резервирай стая в букинга през този линк ➡ https://www.booking....s/44_6/6627f6c1 и ще получиш 15$ обратно‼
0

#69 Потребителя е офлайн   Asen 

• Регистр: 27-June 09
  • Любими играчи:Paolo Maldini

Публикувано 21 August 2017 - 09:47

В официалният клубен Twitter акаунт го видях аз.
https://twitter.com/acmilan

https://twitter.com/...307793936654337

Този пост е редактиран от Asen: 21 August 2017 - 09:48

0

#70 Потребителя е офлайн   Capolavoro 

• Curva Sud Milano

Публикувано 21 August 2017 - 09:53

Жалко, темата не проработи :(
Публикувано изображение
Резервирай стая в букинга през този линк ➡ https://www.booking....s/44_6/6627f6c1 и ще получиш 15$ обратно‼
0

#71 Потребителя е офлайн   Maldini 

• Радикален миланизъм!

Публикувано 21 August 2017 - 10:19

Виж мнениетоCapolavoro написа на 21 August 2017 - 09:38 :

Не знам къде гледаш, ама има единствено официална фейсбук страница - https://www.facebook.com/ACMilan/ , където не виждам нищо подобно.

Публикацията преди тази с официалния състав.
Публикувано изображение
0

#72 Потребителя е офлайн   George Weah 

• FORZA MILAN!

Публикувано 21 August 2017 - 12:52

Цитат

The first part of Kalinic's medical is over. The player will now go to Milanello to undergo fitness tests. [Sky]

Довечера подписва :)
БЛАГОДАРЯ ВИ МОМЧЕТА!!!

Публикувано изображение

GRANDE AMBROSINI!!!
1

#73 Потребителят е онлайн   Paolo3defend 

• Регистр: 31-May 10
  • Любими играчи:Паоло Малдини, Масимо Амброзини

Публикувано 21 August 2017 - 13:04

Този пък нагляр ще вземе и 7цата.От къде на къде бе. :@:
Публикувано изображение

Io sono Milanista da quando sono nato non solo quando mi sta bene il risultato!
-1

#74 Потребителя е офлайн   cap7ainjack 

• Регистр: 05-January 13
  • Фен от:2001
  • Любими играчи:Seedorf, Kaka

Публикувано 21 August 2017 - 13:11

Стига сте хранили човека, той е толкова щастлив, че отива в милан. Поне ще дава максимума от себе си защото играе за отбор, който харесва. Какво повече може да се иска от него? Знаят какви са възможностите му като са се спряли на него. Няма изобщо смисъл от хейт или негодувание. Не е Абумеянг ама подкрепете новото ръководство и решенията им. Ще бъде полезен според мен. :aaaaaaaaaaaaaa_emoticon (2):

Аз му пожелавам успех, и дори самият той знае, че няма да е титуляр идва с гоялмо желание и с намерението да се раздава, колкото може да, повече и не искаме. Да внесе разнообразие от опции само дори е напълно достатъчно.
"Clarence Seedorf has never missed leg day in his life. Fact."
|| champions-league 7 ||
2

#75 Потребителя е офлайн   Capolavoro 

• Curva Sud Milano

Публикувано 21 August 2017 - 13:14

Виж мнениетоPaolo3defend написа на 21 August 2017 - 13:04 :

Този пък нагляр ще вземе и 7цата.От къде на къде бе. :@:

Това кой го каза? Явно няма да има топ трансфер.
Публикувано изображение
0

#76 Потребителят е онлайн   Il Professore 

• Регистр: 07-July 11
  • Любими играчи:Малдини, Ван Бастен, Шевченко, Кака', Индзаги, Неста, Гатузо

Публикувано 21 August 2017 - 13:14

Ако вземе 7-цата то май-май няма да има чааак такива изненади до края на меркатото.
Публикувано изображение
0

#77 Потребителят е онлайн   Paolo3defend 

Публикувано 21 August 2017 - 13:17

Виж мнениетоCapolavoro написа на 21 August 2017 - 13:14 :

Това кой го каза? Явно няма да има топ трансфер.

Срещнах го в английския форум.И в темата за трансферните слухове също е написано.Дано не е истина.
Публикувано изображение

0

#78 Потребителя е офлайн   George Weah 

• FORZA MILAN!

Публикувано 21 August 2017 - 17:35

Виж мнениетоPaolo3defend написа на 21 August 2017 - 13:17 :

Срещнах го в английския форум.И в темата за трансферните слухове също е написано.Дано не е истина.

Ти както си го срещнал, така не забравяй какво си обещал в тази тема, аз следя много за такива неща :D
БЛАГОДАРЯ ВИ МОМЧЕТА!!!

Публикувано изображение

GRANDE AMBROSINI!!!
0

#79 Потребителят е онлайн   Paolo3defend 

Публикувано 21 August 2017 - 17:38

Виж мнениетоGeorge Weah написа на 21 August 2017 - 17:35 :

Ти както си го срещнал, така не забравяй какво си обещал в тази тема, аз следя много за такива неща :D

Няма, няма.Даже и Ниaнг да вкара 3 гола на интер или гобите ще го сложа на аватар.За мен като фен най-важно е отборът да побеждава. :)
Публикувано изображение

0

#80 Потребителят е онлайн   Fossa Dei Leoni 

Публикувано 21 August 2017 - 18:04

Няма как да съм във възторг от подобен трансфер, но желая успех на Калинич. Ако не друго, двамата с Борини би трябвало да се раздават на 100% във всеки момент, когато са на терена, защото конкуренцията е убийствена и няма друг начин да валидират присъствието си в този Милан. В крайна сметка няма той да е персонално виновен, ако Кутроне бъде изпратен някъде под наем. Нашите си го имаха за план Б на Белоти/Обамеянг и сигурно им се е искало да изчакат до края на меркатото, за да финализират сделката, но този пък взе да бойкотира тренировките на Фиорентина, за да го пуснат и напрежението само щеше да ескалира. Та ето го тук, да си стяга задника и да дава всичко от себе си за фланелката. Другото ни заболя пръстите да го пишем, пък и вече остана в миналото. Дано Фасобели знаят какво правят.

Този пост е редактиран от Fossa Dei Leoni: 21 August 2017 - 18:04

Публикувано изображение
0

#81 Потребителя е офлайн   Top Gun Maverick 

• Авиатор
  • Любими играчи:Паоло Малдини

Публикувано 21 August 2017 - 19:52

Абе и аз съм раздвоен, ама поне е млад. Жалко за Кутроне обаче ако го засилят на някъде.

Racing - because football, baseball, basketball & golf only require one ball.

Публикувано изображение

0

#82 Потребителя е офлайн   Capolavoro 

• Curva Sud Milano

Публикувано 21 August 2017 - 21:01

Виж мнениетоPaolo3defend написа на 21 August 2017 - 13:17 :

Да, действително има такъв слух от един известен журналист, но забравих кой беше, май Педуля.

Успех на Никола, но 25 млн за играч с подобна смешна визитка е по-скоро далавера ала Галиани.
Публикувано изображение
0

#83 Потребителя е офлайн   Maldini 

• Радикален миланизъм!

Публикувано 22 August 2017 - 11:17

Бай Кольо е играчът с най-много голове срещу ТОП отборите в Италия през миналия сезон. 4 срещу мердите, 3 срещу дъртата и по един срещу нас и Наполи.

Много добра статистика. :)
Публикувано изображение
0

#84 Потребителят е онлайн   Paolo3defend 

Публикувано 22 August 2017 - 11:50

До няколко минути му започва представянето в Каса Милан.Да видим кой номер ще вземе.
Публикувано изображение

0

#85 Потребителят е онлайн   GeorgiA. 

• Член на Curva Sud Milano
  • Регистр: 01-December 10
  • Фен от:2000

Публикувано 22 August 2017 - 12:01

Аз лично съм доволен. Ако ще играем с 1 чист нападател, то ще разполагаме с Андре Силва, Патрик Кутроне и Никола Калинич. Откъдето и да го погледнеш това си е доста добра атакуваща мощ.

Ако пък ще играем с двама нападатели, то пак имаме достатъчно класни играчи (един на пейката) без да броим Сусо и евентуално Кейта.

Успех, Никола :aaaaaaaaaaaaaa_emoticon (12):
Публикувано изображение
1

#86 Потребителят е онлайн   Il Professore 

• Регистр: 07-July 11
  • Любими играчи:Малдини, Ван Бастен, Шевченко, Кака', Индзаги, Неста, Гатузо

Публикувано 22 August 2017 - 12:25

Публикувано изображение

Мдааа, дано си заслужава. Успех му желая!
Публикувано изображение
0

#87 Потребителя е офлайн   Maldini 

• Радикален миланизъм!

Публикувано 22 August 2017 - 12:39

Мислех, че Фасоне просто блъфира, ама май наистина приключихме с трансфери. Или поне с ТОП трансферите.
Публикувано изображение
0

#88 Потребителя е офлайн   Milan17 

• Новак
  • Регистр: 20-August 17
  • Фен от:1990
  • Любими играчи:Малдини

Публикувано 22 August 2017 - 12:42

Големия звезден трансфер "номер 7". ахахах, ще падна от смях това ми прилича на дедовото 30 милионно изпълнение Бертолачи.
-3

#89 Потребителя е офлайн   George Weah 

• FORZA MILAN!

Публикувано 22 August 2017 - 12:51

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Виж мнениетоMilan17 написа на 22 August 2017 - 12:42 :

Големия звезден трансфер "номер 7". ахахах, ще падна от смях това ми прилича на дедовото 30 милионно изпълнение Бертолачи.

Ама не падна като китайците лиснаха 200+ милиона и смениха целия отбор, макар и да се очакваше през пролетта само около 100-120 милиона да има за трансфери, нали? :aaaaaaaaaaaaaa_emoticon (3):

Много неблагодарни същества са немалко от феновете на Милан, ама както казах и преди време - 2013-2016 докато отборът беше в МЕГА дупката тук пишехме 10 души на кръст, сега дойдоха свежите пари и изведнъж всички си върнаха любовта към отбора :D

Този пост е редактиран от George Weah: 22 August 2017 - 12:52

БЛАГОДАРЯ ВИ МОМЧЕТА!!!

Публикувано изображение

GRANDE AMBROSINI!!!
6

#90 Потребителя е офлайн   Capaldi 

• Любими играчи:Абиати, Амброзини, Абате

Публикувано 22 August 2017 - 12:58

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Само да вметна, че ако на мястото на Фасоне, на снимката беше един друг гологлав бос, вече щеше да има клетви до девето коляно в темата. :whistle:

Въпреки че бях против трансфера, не смятам, че Калинич би бил чак толкова безполезен. Човекът си има опит в Премиършип, игра финал за Лига Европа с Днипро, а във Фиорентина показа нелоши игри и завидно самочувствие пред гола. Според мен не е особено надграждане спрямо Бака, но определено е за предпочитане пред колумбиеца. Сигурен съм, че не може да ми покажете нито един негов пропуск, по подобие на тези на Карлос, който неведнъж е пращал топката от гол-линията в страничния стълб или аут.
Реално не ни струва нищо в момента, но за сметка на това бюджетът ни през следващия сезон ще започне с минус 25 милиона.
Публикувано изображение

"Il problema non è uscire - ha detto - ci mancherebbe, è giusto che ognuno abbia il suo spazio. E' che San Siro è il mio Luna Park e ci starei mezza giornata, altro che 90 minuti: un panino e via, ancora in campo a giocare"
3

• (13 Страници)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Сподели темата: