ACMilan-bg.com: Лукас Билия - ACMilan-bg.com

Към съдържанието

• (4 Страници)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Лукас Билия Оцени темата: -----

#41 Потребителя е офлайн   George Weah 

• FORZA MILAN!
  • Група: Фен клуб Милан
  • Регистр: 27-June 09

Публикувано 11 August 2017 - 17:20

Виж сега, ако от мен зависеше, щях да оставя Соса и с него, и Локатели криво-ляво щяхме да се справим до завръщането на Билия и то успешно, неведнъж съм писал, че аржентинецът изобщо не е лош в ролята на реджиста, играта му в защита е малко по слабичка, но пък срещу отборите извън ТОП 10, които повече се бранят е доста полезен с пасовете си. За съжаление обаче, за момента е в транферната ни листа и Монтела като цяло не го харесва.

Точно заради това според мен е най разумно да предложим на Фиорентина някаква размяна Монтоливо за Бадел, защото аз лично от този 32 годишен играч, който е някакво мнооооого БЛЕДО копие на играча отпреди 4-5-6 години не очаквам абсолютно нищо, докато хърватина има опит в Серия А и е много добър в дефанзивната част на играта. Не мисля, че има смисъл да се харчат здрави финанси за по класен футболист, тъй като Билия има още поне 2 силни сезона зад гърба си, а и като цяло в момента нападението ни е МНОГО по сериозен проблем...

Като прибавим и факта, който @pippo споменава, а именно, че има немалка вероятност Монтела да налага Монтоливо на мястото на Билия, а не Локатели, особено в Серия А, то...предложението ми за Бадел на мястото на Рикардо е доста добро! :D
БЛАГОДАРЯ ВИ МОМЧЕТА!!!

Публикувано изображение

GRANDE AMBROSINI!!!
1

#42 Потребителя е офлайн   pissarov 

• Любител на италианския футбол
  • Регистр: 28-June 09
  • Фен от:1988
  • Любими играчи:Малдини

Публикувано 11 August 2017 - 18:56

Виж мнениетоGeorge Weah написа на 11 August 2017 - 16:26 :

Обаче вие все още си вярвате, че ще е само месец, за толкова години така и не се научихте, че при нас в над 70% от случаите, това което се пише като срок, трябва да се умножи по минимум 2, за да може да се добие реална представа колко ще отсъства дадения играч :rolleyes:

И ти си прав :)
AC MILAN OLD STYLE
0

#43 Потребителят е онлайн   Paolo3defend 

• Тартор на Curva Sud Milano
  • Регистр: 31-May 10
  • Любими играчи:Паоло Малдини, Масимо Амброзини

Публикувано 11 August 2017 - 19:19

Монтела ако пусне Монтоливо вместо Локатели, ще го пръсна от критика.Но не вярвам.Просто няма логика.Монтоливо ни е може би най-слабият играч от очертаващите се оставащи заедно с Борини, Нианг и Сапата.
Публикувано изображение

Io sono Milanista da quando sono nato non solo quando mi sta bene il risultato!
0

#44 Потребителя е офлайн   Scorpions 

• Член на Curva Sud Milano
  • Любими играчи:Шевченко

Публикувано 12 August 2017 - 11:10

Миланело на цялата им реклама, че са най-, най-, имам чувството, че от 10 години сме най-чупливия отбор в Калчото. Кой знае какви връзкарски истории са и там..
14 кръга - Монтела - 20 точки

11 кръга - Гатузо - 21 точки

AC MILAN
0

#45 Потребителят е онлайн   Maldini 

• Радикален миланизъм!
  • Регистр: 11-March 10
  • Любими играчи:Малдини, Гатузо, Шевченко, Неста, Кака, Абате;

Публикувано 13 August 2017 - 10:51

Цитат

Corriere dello Sport: Milan will likely rely on Locatelli to fill the void while Biglia recovers from his injury.

Спокойно, момчета. :)
Публикувано изображение
1

#46 Потребителят е онлайн   goshostoo 

• Регистр: 29-December 10
  • Фен от:2007
  • Любими играчи:Паоло Малдини

Публикувано 13 August 2017 - 12:07

Абе ще се наредят нещата! След паузата за националните би трябвало да сме в пълен състав! След това остава да се надяваме, че другите играчи ще се опазят от контузии и да ги почваме! :milanello:
TU SEI TUTTA LA MIA VITA - A.C. MILAN !!!
Публикувано изображение
0

#47 Потребителя е офлайн   Hristiyan 

• Регистр: 28-April 12
  • Любими играчи:Паоло Малдини, Михаел Лаудруп

Публикувано 28 August 2017 - 13:10

Лукас с/у Каляри

https://www.youtube....h?v=Z5izFZT6VVw
Публикувано изображение
1

#48 Потребителя е офлайн   Hristiyan 

Публикувано 02 September 2017 - 12:00

Лукас с/у Уругвай
https://www.youtube....h?v=1vXI_mwMr5M
Публикувано изображение
0

#49 Потребителя е офлайн   billy_costacurta 

• Запален тифоз на Милан
  • Регистр: 12-August 10

Публикувано 15 September 2017 - 00:22

Заради позицията си на терена много не се набива на очи,но за мен към момента от всички нови той най-добре се включи.Внася страшно спокойствие в играта му и като се сработи цялостно отбора ще изглежда дори още по-добре.Точно заради него можем да си позволим така лесно да затворим мовете след 2 гола разлика и да убием напълно темпото.Ако бяхме с бат Монто в центъра със сигурност австрийците щяха да упражнят поне някакъв хаотичен натиск и като нищо можеше да върнат интригата.Много подценен цялостно футболист е Билия и рядко се забелязва на терена,обаче на мен от новия Милан ми е сред любимците.
1

#50 Потребителя е офлайн   R. GULLIT 

• FORZA MILAN
  • Регистр: 23-June 09

Публикувано 15 September 2017 - 09:39

...и доста по-бързо работи с топката, дори и след 1:4 и лежерно темпо.

0

#51 Потребителя е офлайн   Milancolin 

• Футболен запалянко
  • Регистр: 21-October 09
  • Фен от:1899

Публикувано 15 September 2017 - 09:53

Виж мнениетоbilly_costacurta написа на 15 September 2017 - 00:22 :

Заради позицията си на терена много не се набива на очи,но за мен към момента от всички нови той най-добре се включи.Внася страшно спокойствие в играта му и като се сработи цялостно отбора ще изглежда дори още по-добре.Точно заради него можем да си позволим така лесно да затворим мовете след 2 гола разлика и да убием напълно темпото.Ако бяхме с бат Монто в центъра със сигурност австрийците щяха да упражнят поне някакъв хаотичен натиск и като нищо можеше да върнат интригата.Много подценен цялостно футболист е Билия и рядко се забелязва на терена,обаче на мен от новия Милан ми е сред любимците.

Яко рутина има в играта си. Идоволствие е да гледаш как на някой му се получава играта, без да личи особено. Не се забелязва, защото не греши. :D
0

#52 Потребителя е офлайн   George Weah 

• FORZA MILAN!

Публикувано 18 September 2017 - 13:27

Никой нищо не казва за Билия, но играта му до момента, да не го урочасам де, обаче напълно оправдава очакванията ми и се радвам, че не го изпуснахме! Имаше хора тук, които бяха против даването на 20-25 милиона за 31 годишен играч, но сами можете да видите разликата в средата на терена с Билия пред защитата и Локатели пред защитата, да не говорим пък Монтоливо :)

Този пост е редактиран от George Weah: 18 September 2017 - 13:27

БЛАГОДАРЯ ВИ МОМЧЕТА!!!

Публикувано изображение

GRANDE AMBROSINI!!!
1

#53 Потребителя е офлайн   boa 

• Регистр: 19-May 13
  • Фен от:2003
  • Любими играчи:Kaka,Shevchenko

Публикувано 18 September 2017 - 13:50

Никой не казва нищо,защото общо взето такава му е работата и на терена.Не се забелязва много,но за сметка на това върши адски много работа и във вчерашния мач за мен си бе МОМ.Засега се справя перфектно,както сте споменали отдавна не сме имали такъв играч.Надявам се Локатели да научи всичко,което може от него.
1

#54 Потребителят е онлайн   Paolo3defend 

Публикувано 18 September 2017 - 14:22

Изобщо не съм изненадан.Лукас е страхотен футболист, почти винаги е на ниво и за Аржентина.Много е интелигентен и според мен ще изкара поне 3 сезона още на високо ниво.Само да се пази от по-сериозни травми.

Към момента Билия и РР са ни най-добре и най-постоянно представящите се нови попълнения.
Публикувано изображение

1

#55 Потребителя е офлайн   cap7ainjack 

• Регистр: 05-January 13
  • Фен от:2001
  • Любими играчи:Seedorf, Kaka

Публикувано 18 September 2017 - 15:51

Също мисля, че Билия го чакат 3 доста добри сезона, дано не се контузва и засега дава много добри заявки, точно на каквото се надяваха всичко с този трансфер.
:milanello: :milanello:
"Clarence Seedorf has never missed leg day in his life. Fact."
|| champions-league 7 ||
1

#56 Потребителя е офлайн   Hristiyan 

Публикувано 18 September 2017 - 17:10

https://www.youtube....h?v=8k-vu6ylRzI

Милан - Удинезе

Определено вече мога да кажа, че е най-умният ни трансфер. В този толкова млад и нов отбор, в който се търсят бързи резултати ролята на Билия е най-важна. Играе с голямо спокойстиве, все едно кара 5-10ти сезон в Милан, винаги се открива в добра позиция и има този страхотен пас, с който може от дълбочина да изведе друг играч в ситуация за директна стрелба. Надявам се да се опази от контузии и да научи младите ни играчи на футбол.

Този пост е редактиран от Hristiyan: 18 September 2017 - 17:14

Публикувано изображение
1

#57 Потребителя е офлайн   R. GULLIT 

• FORZA MILAN

Публикувано 18 September 2017 - 20:37

Като движение ми напомня на Марк Ван Бомел. Винаги се стреми да е свободен за пас и сигнализира на владеещия топката за това. Не задържа и не "лъже" с изкуствени финтове, подобно на Монтоливо. Отиграва бързо и точно на късо разстояние, което вчера, за разлика от предни сезони ни помогна много да излизаме от пресата на Удинезе. Да, с помощта на бековете, разбира се. Но това ни бе проблем последните три сезона, а сега се забелязва подобрение в изнасянето.

1

#58 Потребителя е офлайн   George Weah 

• FORZA MILAN!

Публикувано 18 September 2017 - 21:49

Виж мнениетоR. GULLIT написа на 18 September 2017 - 20:37 :

Като движение ми напомня на Марк Ван Бомел. Винаги се стреми да е свободен за пас и сигнализира на владеещия топката за това. Не задържа и не "лъже" с изкуствени финтове, подобно на Монтоливо. Отиграва бързо и точно на късо разстояние, което вчера, за разлика от предни сезони ни помогна много да излизаме от пресата на Удинезе. Да, с помощта на бековете, разбира се. Но това ни бе проблем последните три сезона, а сега се забелязва подобрение в изнасянето.

Много ме кефи как си дал въртенето като пумпал с топката в крака на Монтоливо с футболни термини: "не задържа и не лъже с изкуствени финтове" :D
БЛАГОДАРЯ ВИ МОМЧЕТА!!!

Публикувано изображение

GRANDE AMBROSINI!!!
0

#59 Потребителят е онлайн   Fossa Dei Leoni 

Публикувано 19 September 2017 - 09:37

На мен ми се струва доста по-интелигентен от Бомел. Последният остави страхотни впечатления в два полусезона при нас, но преди това в Байерн беше неописуемо противно ренде, което редовно провокираше и правеше мръсни фаулове, пред които периодичните прояви на Бонучи изглеждат като шпагатите на Сандро Неста. Научено на голям футбол момче е Билия, то се вижда с просто око. Рутината и спокойствието в играта му неусетно допринасят за цялостния ни облик в двете фази. Без груби нарушения, без наизустени пасове, на каквито майстор е тъкмо Монтоливо. Просто, прецизирано, ефективно. Това ни трябваше в предмостието на ариергарда, където доскорошното дередже варираше от наченки на тревога до Сюлей Мунтари като капитан-regista.
Публикувано изображение
0

#60 Потребителят е онлайн   Capaldi 

• Регистр: 26-June 09
  • Любими играчи:Абиати, Амброзини, Абате

Публикувано 20 September 2017 - 13:49

Чак по-интелигентен от Бомел. :D Холандецът беше един от най-силните на поста си в продължение на десетилетие, както на клубно, така и на национално ниво. Нищо против Билия, но на него точно отнемането на топката му куца най-много, докато Бомел беше безпощаден в този компонент от играта и вероятно за един мач печелеше повече единоборства, отколкото Билия за цял полусезон.
Аржетинецът не е лош футболист като цяло, но не е лошо някой да му каже, че трябва да помага по-активно и в дефанзивен план. Не всичко се изчерпва с изнасянето на топката граденето на атаките с пасове на по пет-шест метра. Харесва ми погледът му върху играта, когато около него няма противникови футболисти, пуска и по някое дълго извеждащо подаване от време на време, но трябва да е по-сигурен, когато го пресират.
Публикувано изображение

"Il problema non è uscire - ha detto - ci mancherebbe, è giusto che ognuno abbia il suo spazio. E' che San Siro è il mio Luna Park e ci starei mezza giornata, altro che 90 minuti: un panino e via, ancora in campo a giocare"
0

#61 Потребителят е онлайн   GeorgiA. 

• Регистр: 01-December 10
  • Фен от:2000

Публикувано 20 September 2017 - 14:09

Виж мнениетоCapaldi написа на 20 September 2017 - 13:49 :

Чак по-интелигентен от Бомел. :D Холандецът беше един от най-силните на поста си в продължение на десетилетие, както на клубно, така и на национално ниво. Нищо против Билия, но на него точно отнемането на топката му куца най-много, докато Бомел беше безпощаден в този компонент от играта и вероятно за един мач печелеше повече единоборства, отколкото Билия за цял полусезон.

Чудесно го каза. Бомел си беше ходещ жълт картон, докато Билия е доста елегантен играч.
Публикувано изображение
1

#62 Потребителят е онлайн   Paolo3defend 

Публикувано 20 September 2017 - 14:11

Виж мнениетоCapaldi написа на 20 September 2017 - 13:49 :

Аржетинецът не е лош футболист като цяло, но не е лошо някой да му каже, че трябва да помага по-активно и в дефанзивен план. Не всичко се изчерпва с изнасянето на топката граденето на атаките с пасове на по пет-шест метра. Харесва ми погледът му върху играта, когато около него няма противникови футболисти, пуска и по някое дълго извеждащо подаване от време на време, но трябва да е по-сигурен, когато го пресират.

Публикувано изображение

Статистически погледнато е най-добрият в Серия A към днешна дата точно в отнемането на топката и единоборствата. :aaaaaaaaaaaaaa_emoticon (2):
Публикувано изображение

1

#63 Потребителят е онлайн   Fossa Dei Leoni 

Публикувано 20 September 2017 - 14:30

Срещу Лацио никой не беше на ниво, но срещу Аустрия и Удине си беше стабилен в отнемането на топката. Това, че не е типичен биткаджия като Бомел не го прави автоматично по-малко способен да отнема, при Билия това просто се случва в главата - знае къде да застане, предугажда какво ще направи противникът, има усет за позициониране и навременно прибиране. Подобни играчи са рядкост и затова са безценни.
Публикувано изображение
1

#64 Потребителят е онлайн   Capaldi 

Публикувано 20 September 2017 - 14:36

Не знаех, че Бомел играе в Серия А понастоящем, но както и да е.

И междудругото си дал статистическа извадка за сезон 2016/2017. Сега сме 2017/2018.

Публикувано изображение

Това е официалната статистика в сайта на Серия А за отнети топки до момента през сезона. Билия не е в топ15. Най-много отнети топки за Милан до момента през кампанията има Кеси - 14 на брой. Билия е с 12, а Монто със 7. От защитниците най-много има Бонучи - 9 на брой, следван от Рикардо Родригез с 8.

Цитат

Balls Won:
-
By tackling an opponent who had certain possession and finalizing the recovery of the ball
either by the player who made the tackle or by one of his teammates
-
By intercepting a pass and finalizing the recovery of the ball either by the player who made the
interception or by one of his teammates

На аржентинецът определено по-силен му е втория компонент - пресичането на подаванията, докато Бомел беше повече по шпагатите и единоборствата един на един. Явно от там идва объркването.

Този пост е редактиран от Capaldi: 20 September 2017 - 14:37

Публикувано изображение

"Il problema non è uscire - ha detto - ci mancherebbe, è giusto che ognuno abbia il suo spazio. E' che San Siro è il mio Luna Park e ci starei mezza giornata, altro che 90 minuti: un panino e via, ancora in campo a giocare"
0

#65 Потребителят е онлайн   Fossa Dei Leoni 

Публикувано 20 September 2017 - 14:43

Само че това не е в процентно отношение, а като бройка. Няма как Билия с два мача и нещо /пропусна Кротоне и игра по-малко от полувреме срещу Каляри/ да има повече отнети топки от играчи с по четири пълни мача.
Публикувано изображение
2

#66 Потребителят е онлайн   GeorgiA. 

• Регистр: 01-December 10
  • Фен от:2000

Публикувано 20 September 2017 - 15:03

Виж мнениетоFossa Dei Leoni написа на 20 September 2017 - 14:43 :

Само че това не е в процентно отношение, а като бройка. Няма как Билия с два мача и нещо /пропусна Кротоне и игра по-малко от полувреме срещу Каляри/ да има повече отнети топки от играчи с по четири пълни мача.

Нищо не разбираш :aaaaaaaaaaaaaa_emoticon (2):
Публикувано изображение
0

#67 Потребителят е онлайн   Paolo3defend 

Публикувано 20 September 2017 - 15:24

@Capaldi, Никъде не съм казал, че Бомел играе в Серия А към момента.Няма нужда да остроумничиш :rolleyes: .Просто исках да ти покажа, че Лукас си върши работата в защита по доста добър начин.Само от мача срещу Удинезе ми изникват 2-3 ситуации в главата, където един Монтоливо нямаше да се намеси подобаващо.

А статистиките от настоящия сезон викам да ги гледаме към края.Сега база за сравнение може да се прави от тези за изминалата кампания.

За Ван Бомел си прав.Беше страхотен дефанзивен халф.Билия трябва да се докаже в голям отбор първо, после можем да правим паралели между двамата.С оглед на това, което виждам за момента, то гаучоса има всички предпоставки да приключи европейската си кариеа по страхотен начин. :)
Публикувано изображение

0

#68 Потребителят е онлайн   Capaldi 

Публикувано 20 September 2017 - 15:38

Пак гоните вещици. Къде прочетохте изобщо да коментирам полезността на Билия като цяло? Та нали аз самият писах преди няколко седмици, че неговото завръщане ще улесни до голяма степен работата на Бонучи и Мусакио и най-накрая ще имаме кой да изнася топката. Просто изразих мнение, че Билия е доста по-назад в отнемането на топката от един Ван Бомел, който беше споменат по-горе. Никъде не е ставало дума да го сравняваме с настоящите дефанзивни халфове от Серия А и да му вадим статистиките от миналия сезон.

Естествено, че няма как да е пръв в класацията към днешната дата, но трябва да се отчете и факта, че едва ли точно срещу Кротоне сметката му щеше да набъбне с десетина отнети топки, при положение, че коженото кълбо беше наше владение през по-голямата част от срещата.
Самият факт, че за еднакъв брой минути има близо двойно повече пресечени подавания от Монтоливо, е показателен. Просто очаквам от него да е една идея по-работоспособен във фаза защита. Според мен най-вероятно е да играят заедно с Монтоливо/Локатели и Кеси в дербитата, където трябва да сме една идея по-прибрани или най-малкото по-съсредоточени в дефанзивен план.

Във всеки случай, ролята му на терена е ключова за схема с трима бранители. При повече късмет и активност от халф-бековете, може да изпълнява ролята на Пирло за Ювентус или Скуадрата, където той беше архитекта на повечето атаки, а същевременно помагаше при изнасянето и по-продължителното задържане на топката, когато отбора води в резултата.
Публикувано изображение

0

#69 Потребителят е онлайн   Paolo3defend 

Публикувано 20 September 2017 - 15:45

Цитат

Аржетинецът не е лош футболист като цяло, но не е лошо някой да му каже, че трябва да помага по-активно и в дефанзивен план.

Заради това изказване ти постнах статистиката спрямо няколко други силни полузащитници от кaлчото.
Публикувано изображение

0

#70 Потребителя е офлайн   R. GULLIT 

• FORZA MILAN

Публикувано 21 September 2017 - 09:24

А всъщност споменах Ван Бомел само като позициониране и откриване за получаване на пас, сравнен с Билия. И то не статистически, а чисто като поведение на научен играч. Иначе спокойно ще кажа, че Билия е далче по-бърз от Монтоливо в отиграване на топката, както и малко по-бърз от Бомел.

0

• (4 Страници)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Сподели темата:

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни