ACMilan-bg.com: Марко Фасоне - ACMilan-bg.com

Към съдържанието

• (2 Страници)
  • +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Марко Фасоне изпълнителен директор Оцени темата: -----

#1 Потребителя е офлайн   vik rossonero 96 

• La nostra fede mai morra.
  • Група: AC Milan Fans
  • Регистр: 27-June 09
  • Любим играч:Който се раздава за емблемата!
  • Фен от:2005

Публикувано 11 August 2016 - 14:11

Публикувано изображение
Име: Марко Фасоне
Рожденна дата: 1 януари 1964г.
Пост: Генерален мениджър и главен изпълнителен директор
Бивши клубове: Ювентус, Наполи, Интер

Както вече стана ясно, Марко Фасоне ще бъде новата голяма клечка в клуба след официалното прехвърляне на Милан на Sino-Europe. Започва кариерата си не къде да е, а в шоколадовата империя на "Ferrero", където прекарва 12 години. Там той заема пост на Маркетинг продуктов мениджър.

След това се прехвърля в "Galbani". Марка, която се счита за любимото сирене в Италия. Там прекарва само година на поста Директор на развитието на нови продукти. В същото това време, обаче, е асистент-рефер на мачове в Серия А и Серия Б.

През 2003 влиза в управата на Ювентус. Там започва като Маркетинг директор и Директор по продажби на стадиона. До напускането си през 2010г., той се издига до Изпълнителен директор на стадиона, Директор маркетинг и продажби, както и Изпълнителен директор и член на изпълнителния комитет на Ювентус.. За всички 7 години, той разширява полето на Ювентус на пазара значително. След скандала с Калчополи, той е сниман с тениска, на която пише "По-добре една година без титла, отколкото цял живот подигравки". Играе ключова роля около проекта за "Ювентус стейдиъм".

През 2010г. отива в Наполи на поста Мениджинг директор, като задачата, която му е поставена е да разшири световния бранд на Наполи, както и да помогне с разрешаването на проблемите им с построяването на нов стадион. Присъствието на Де Лаурентис, обаче, правят втората задача невъзможна и той остава в Неапол само две години - до май 2012г.

В края на същия месец май, Тохир го назначава в Интер като Мендижинг директор, Изпълнителен директор на бранда "Интер" и Генерален мениджър на Интер Медия и комуникации. Прекарва там 3 години, като феновете не го посрещат много дружелюбно именно заради сцената с тениската, която прави по време на престоя си в Ювентус. Той се извинява веднага на всички, които е обидил. Разминаването в гледните му точки с тези на Изпълнителния директор на Интер Майкъл Болингброк, водят до напускането на Фасоне през септември 2015г.

Според някои информации, той е бил част и от M.I. Studio от 2014г. Това е група, която се занимава с всички операции на Сан Сиро. Въпреки това, тази длъжност може да е била причислена към тези, които е изпълнявал в Интер.
Ale ale ale Milan ale Siam venuti fin qua Ale ale ale
forza lotta, vincerai Siam venuti fin qua Dai Milan facci un gol
non ti lasceremo mai per vedere segnare Milaaaan E Forza Diavolo
2

• (2 Страници)
  • +
  • 1
  • 2

Други мнения в тази тема

#21 Потребителя е офлайн   hotboyz 

• Il Capo Di Tutti Capi!!!
  • Група: AC Milan SuperMod team
  • Регистр: 27-June 09
  • Любим играч:Marco Van Basten
  • Фен от:1989

Публикувано 09 June 2017 - 19:56

Виж мнениетоHristiyan написа на 07 June 2017 - 10:30 :

Някой може ли да даде списък с всички нови лица в Милан. Скаути, директори, лекари...

Тези дни смениха докторчето. Този, който е бил горе-долу от времето на динозаврите при нас. Знам, че взехме и бивш рефер, както и някакъв директор от юфентус. Имената обаче не се сещам :(.

Цитат

UEFA informed Milan today they postponed their response on Milan's voluntary agreement, related to club's financial plan, to October.

Публикувано изображение
GRAZIE DI TUTTO...
0

#22 Потребителя е офлайн   Last samurai 

• Фен на футбола
  • Регистр: 30-May 17
  • Любим играч:Maldini
  • Фен от:1997

Публикувано 05 July 2017 - 01:41

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Интервюто на Марко Фасоне пред Кориере дело Спорт е доста интересно.

Да започнем от Джиджо.Споразумението на една крачка ли е вече,както се твърди ?
Казах вече,че вратите на Милан ще бъдат отворени за него,когато реши да размисли.Това вече е факт:имам усещането,че сме много близки до споразумение със играча и семейството му,остава да се направят компромиси.Вярвам че сме на ден или два от решението.
Какво имате предвид под компромиси ?
Тези решения не се взимат никога само от играча.Има агенти,в случая имаме насреща такъв,който е много добър в работата си,има своите идеи и убеждения,които са малко далеч от нашите,следователно не знам какъв ще е ктайния избор.
Имате ли впечатлението,че семейството му и Райола имат различни идеи ?
Не,до момента в който някой не ми каже обратното,аз ще комуникирам с Мино,с който говоря често всеки ден.Повтарям,вярвам че частта от споразумението относно играча и семейството му е по-близко,другата е по-сложна .
Тази друга част включва ли клауза за освобождаване ?
Пакета е голям ,включва възнаграждението,бонуси,клаузи,една комисиона,възможни клаузи при бъдеща продажба правата на играча.
Съществува ли вероятност да прекъснете преговорите ?
Научихме се да управляваме ситуации като тази рационално.Мотивите ми са следните:Джиджо е един от най-добрите вратари в света,да го оставим да напусне в края на годината ще бъде огромна икономическа загуба за клуба.Ето защо избрах да продължим напред,търсейки компромисно решение
Можеше ли предишното ръководство да направи повече ?
Нямам представа,намерих двама важни играчи с изтичащ договор през 2018,другия е Де Шилйо,предполагам че преди Април е имало и други опити за продължаване на договорите им.
Имат ли твърде много правомощия агентите според вас ?
Част от отговорността за това е и на клубовете.Ако клубът не е добре структуриран,един добър агент има твърде голямо влияние.И обратно,ако клубът има ясна политика,услугите на агента са полезни,и ако комисионната не е твърде голяма,всичко е наред.Проблемът е,ако процентите са твърде високи,но отново си зависи и от клуба,никой не е длъжен да ги приеме.Въпрос на избор
Какъв президент е Йонхон Ли ?
Много е различен от това което сме свикнали.Появява се много по-малко в публичното пространство.Не е предприемач с една единствена компания,има различни интереси,пътува много и има различни бази в различни градове в Китай.Има екип,който го следва,дясната му ръка е г-н Хан Ли,с който се чувам постоянно.Г-н Йонхон Ли,обратно,се чувам веднъж в месеца.Убеден е ,че Милан може да му помогне в различни сфери на интерес,които има в Китай-клубът е най-обичания в китай.
Какво ви каза първия път,когато се видяхте ?
Беше 5ти август,във Вила Чертоза.Беше ме избрал преди да се видим.За 10 минути ми обясни идеите си,каза че познава футбола малко,но е много добър в други области.Попита ме дали мога да гарантирам че в кратки срокове МИлан ще се върне в Шампионската лига,и ми декларира подкрепата си.
Но ако Милан не достигне до Шампионската лига и възможните щети от това ? Ще провали ли това всичко ?
Не със сигурност,моята работа е да направя така,че инвестициите да се запазят и в случай че спортните успехи не са незабавни.Нашия план е предпазлив,предвижда повече време.Но ако пропуснем например Шампионската лига в две поредни години,ще имаме доста повече главоболия.
[b] Шестте нови покупки създадоха много ентусиазъм,има ли Милан вече сили да се противопостави на Юве ?

В последните години загубихме много.Ще бъда доволен,ако за тези 2 месеца сме намалили дистанцията до тях,но знаем че първата година винаги е доста трудна.
[b] Кои други отбори са в състояние да затруднят Ювентус ?

Наполи,защото отборът им не е отслабен,имат изчистен стил който ми допада най-много

Интервюто е доста дълго и интересно,обхваща различни теми,очаквайте продължението,ако намеря време

Този пост е редактиран от Last samurai: 05 July 2017 - 01:42

4

#23 Потребителя е офлайн   nik 

• Фен на футбола
  • Регистр: 10-January 14
  • Любим играч:maldini

Публикувано 05 July 2017 - 02:03

Last samurai написа на 05 July 2017 - 01:41 :

Интервюто на Марко Фасоне пред Кориере дело Спорт е доста интересно.

Да започнем от Джиджо.Споразумението на една крачка ли е вече,както се твърди ?
Казах вече,че вратите на Милан ще бъдат отворени за него,когато реши да размисли.Това вече е факт:имам усещането,че сме много близки до споразумение със играча и семейството му,остава да се направят компромиси.Вярвам че сме на ден или два от решението.
Какво имате предвид под компромиси ?
Тези решения не се взимат никога само от играча.Има агенти,в случая имаме насреща такъв,който е много добър в работата си,има своите идеи и убеждения,които са малко далеч от нашите,следователно не знам какъв ще е ктайния избор.
Имате ли впечатлението,че семейството му и Райола имат различни идеи ?
Не,до момента в който някой не ми каже обратното,аз ще комуникирам с Мино,с който говоря често всеки ден.Повтарям,вярвам че частта от споразумението относно играча и семейството му е по-близко,другата е по-сложна .
Тази друга част включва ли клауза за освобождаване ?
Пакета е голям ,включва възнаграждението,бонуси,клаузи,една комисиона,възможни клаузи при бъдеща продажба правата на играча.
Съществува ли вероятност да прекъснете преговорите ?
Научихме се да управляваме ситуации като тази рационално.Мотивите ми са следните:Джиджо е един от най-добрите вратари в света,да го оставим да напусне в края на годината ще бъде огромна икономическа загуба за клуба.Ето защо избрах да продължим напред,търсейки компромисно решение
Можеше ли предишното ръководство да направи повече ?
Нямам представа,намерих двама важни играчи с изтичащ договор през 2018,другия е Де Шилйо,предполагам че преди Април е имало и други опити за продължаване на договорите им.
Имат ли твърде много правомощия агентите според вас ?
Част от отговорността за това е и на клубовете.Ако клубът не е добре структуриран,един добър агент има твърде голямо влияние.И обратно,ако клубът има ясна политика,услугите на агента са полезни,и ако комисионната не е твърде голяма,всичко е наред.Проблемът е,ако процентите са твърде високи,но отново си зависи и от клуба,никой не е длъжен да ги приеме.Въпрос на избор
Какъв президент е Йонхон Ли ?
Много е различен от това което сме свикнали.Появява се много по-малко в публичното пространство.Не е предприемач с една единствена компания,има различни интереси,пътува много и има различни бази в различни градове в Китай.Има екип,който го следва,дясната му ръка е г-н Хан Ли,с който се чувам постоянно.Г-н Йонхон Ли,обратно,се чувам веднъж в месеца.Убеден е ,че Милан може да му помогне в различни сфери на интерес,които има в Китай-клубът е най-обичания в китай.
Какво ви каза първия път,когато се видяхте ?
Беше 5ти август,във Вила Чертоза.Беше ме избрал преди да се видим.За 10 минути ми обясни идеите си,каза че познава футбола малко,но е много добър в други области.Попита ме дали мога да гарантирам че в кратки срокове МИлан ще се върне в Шампионската лига,и ми декларира подкрепата си.
Но ако Милан не достигне до Шампионската лига и възможните щети от това ? Ще провали ли това всичко ?
Не със сигурност,моята работа е да направя така,че инвестициите да се запазят и в случай че спортните успехи не са незабавни.Нашия план е предпазлив,предвижда повече време.Но ако пропуснем например Шампионската лига в две поредни години,ще имаме доста повече главоболия.
[b] Шестте нови покупки създадоха много ентусиазъм,има ли Милан вече сили да се противопостави на Юве ?

В последните години загубихме много.Ще бъда доволен,ако за тези 2 месеца сме намалили дистанцията до тях,но знаем че първата година винаги е доста трудна.
[b] Кои други отбори са в състояние да затруднят Ювентус ?

Наполи,защото отборът им не е отслабен,имат изчистен стил който ми допада най-много

Интервюто е доста дълго и интересно,обхваща различни теми,очаквайте продължението,ако намеря време

Дано намериш време . Благодаря ти от името на всички , които нямаме време за това . :aaaaaaaaaaaaaa_emoticon (12):
0

#24 Потребителя е офлайн   Hristiyan 

• Фен на футбола
  • Регистр: 28-April 12
  • Любим играч:Паоло Малдини, Михаел Лаудруп

Публикувано 05 July 2017 - 08:45

Общо взето казва всичко точно и ясно, без заобиколки и двусмислици на каквито бяхме се наслушали от Галини :)
Обаче има леко разочарование от наследството на Берлускони и Кондора по отношение на неподновените договори на Шилето и Донарума. Но все пак добре се справиха с вратарския пост, остава да шитнем Шилето на цена, която удовлетворява Милан.
И наистина най-сериозен конкурент за място в ШЛ си остава Наполи, а Рома все още е тъмна Индия с новите си играчи, както и интер...

ПС: От следващия сезон вече Калчото е с 4 квоти за ШЛ, нали?
Публикувано изображение
0

#25 Потребителя е офлайн   Last samurai 

• Фен на футбола

Публикувано 05 July 2017 - 10:35

Бяхте ли убедени от самото начало да задържите Винченцо Монтела ?
Да,според нас е точния човек за Милан.Мирабели ми посочи,че се вижда прогреса на тима от техническа гледна точка.

Казват:Милан е придобит с твърде голям заем.И няма да издържи ?
Il Milan che ho trovato io aveva 75 milioni di debiti che abbiamo trasferito dalle banche al fondo Elliott, che è un po’ più caro, gli interessi sono al 7,7%. Poi abbiamo emesso un bond di 50 milioni per far fronte alle esigenze del mercato estivo. In tutto 120 milioni di debito, su oltre 200 di fatturato: è estremamente contenuto rispetto ad altri club. Non solo. La stagione 2017-2018, visti gli ingenti investimenti, avrà ancora perdite significative e mr Li vi farà fronte con un aumento di capitale

Колко похарчихте дотук в меркатото ? И колко може да похарчите още ?
Бих казал около 100 млн евро.Сега се надявам да вземем един друг играч (визира Андреа Конти) .След това ще ударим чертата и ще мислим за изходящите трансфери.Накрая ще видим какъв бюджет остава.

Тифозите се надяват на един халф,тип региста и друг нападател.Говори се за Билия,Калинич и мечтата Белоти ?
Ще направим и други трансфери,но не трябва да бъдат прибързани.Билия е в положение изчакване,за сега ще оставим Фиорентина на спокойствие за Калинич.Освен това,вече имаме много нападатели.

Чувате ли се със Силвио Берлускони ?
Често,много е щедър със съвети ...

В заключение,какъв Милан намерихте ?
Клуб,който в последните години има доста затруднения,но има ДНКто на велик клуб.Прилича на много мощна кола,която дълго време е прекарала в гаража и няма търпение да излезе на аутобана.
1

#26 Потребителя е офлайн   Last samurai 

• Фен на футбола

Публикувано 05 July 2017 - 10:46

Частта с финансите ми е малко сложна за разбиране.Говори,че когато е поел управлението,е заварил дълг от 75 млн евро,който е погасен от заема от фонда Елиът.Там условията са по-трудни,интересите са на 7,7 процента .Вероятно има предвид загубите за последната година.
Други 50 млн евро са заделени за меркато.Общо 120 млн дълг, ? освен фактурираните 200 млн.И не само това-сезон 2017-2018 с оглед на големите инвестиции,ще доведе също до значителни загуби.Които ще бъдат покрити от г-н Йонхон Ли.
0

#27 Потребителя е офлайн   METO 

• Фен на Милан
  • Регистр: 19-July 11
  • Любим играч:Паоло Малдини, Алесандро Неста, Кларънс Сейдорф, Дженаро Гатузо, Рикардо Кака и мн.др.
  • Фен от:1994

Публикувано 05 July 2017 - 10:53

Виж мнениетоLast samurai написа на 05 July 2017 - 10:46 :

... интересите са на 7,7 процента .Вероятно има предвид загубите за последната година...

Мисля че това са лихвите по заема.
Публикувано изображение
0

#28 Потребителя е офлайн   Ringo 

• Ултрас на Милан
  • Регистр: 26-June 09

Публикувано 05 July 2017 - 14:54

Днеска е имало официална пресконференция по случай откриването на новия сезон. Фасоне и Мирабели са говорили с медиите, тук пускам на Фасоне, а в темата на Мирабели ще пусна неговите изявления:

Цитат

The 2017/18 season has officially begun for Milan. The new management held a press conference along with Vincenzo Montella at Casa Milan and spoke of goals for the upcoming season for the Rossoneri.

“Today is an important day, as a new adventure begins at Milan. The first 80 days since we took over have been positive,” Fassone told the press.

“Seeing Milan’s history, you realize how much this legacy weighs. There’s gratitude to those who have built a club so successful.

“In the recent months we have focused on strengthening the team and we are satisfied so far. We were consistent with our promises, a part of the job is completed. But there is still a third of the team to be completed.
“We added quality to the squad, but there are also less publicized positions, such as managerial ones. These have been completed with high-level professionals. We are also ready to launch Milan China, to promote the Milan brand in China. It will be a pillar on which we will base the club’s credibility.

“The financial management of Milan is independent. It will be a season of investments. There is still an important budget left to complete the transfer market.

“Donnarumma? There was as a rethinking. We have formulated a new offer to the player. Gigio has been called up for training for July 11. The response should arrive in a very short time.

http://sempremilan.c...transfer-market

П.С. Със сигурност не е всичко, което е казал, но се надявам тук да е най-важното.
0

#29 Потребителя е офлайн   Maldini 

• Радикален миланизъм!
  • Регистр: 11-March 10
  • Любим играч:Малдини, Гатузо, Шевченко, Неста, Кака, Абате;
    (Де Роси, Хумелс, Касияс, Верати)

Публикувано 16 July 2017 - 13:50

Цитат

Fassone: "Lotito or Marotta? It's always more difficult to deal with Lotito. He takes you to the last drop of sweat to close a deal."

Fassone: "Bonucci was a crazy idea that we didn't even try for, but Montella told us to insist on bringing him."

Публикувано изображение
0

• (2 Страници)
  • +
  • 1
  • 2

Сподели темата:

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни