ACMilan-bg.com: Нов стадион - ACMilan-bg.com

Към съдържанието

• (15 Страници)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Нов стадион Оцени темата: -----

Анкета: Нов стадион (58 потребител(и) са гласували)

Съгласни ли сте да бъде построен нов стадион?

1. Да, задължително е! (33 глас(а) [56.90%])

Процент гласували: 56.90%

2. Да, но само ако е в Милано. (9 глас(а) [15.52%])

Процент гласували: 15.52%

3. Не, тъй като това ще навреди на финансите (0 глас(а) [0.00%])

Процент гласували: 0.00%

4. Не, Сан Сиро трябва да си остане наш стадион! (12 глас(а) [20.69%])

Процент гласували: 20.69%

5. Няма значение. Не ни е проблемът стадиона. (4 глас(а) [6.90%])

Процент гласували: 6.90%

Глас Гостите не могат да гласуват

#1 Потребителя е офлайн   vik rossonero 96 

• La nostra fede mai morra.
  • Група: Фен клуб Милан
  • Регистр: 27-June 09
  • Фен от:2005
  • Любими играчи:Който се раздава за емблемата!

Публикувано 10 February 2014 - 19:30

Предлагам да пренесем спекулациите и новините, които излизат за построяването на нов стадион тук. :yes: От както Барбара зае по-активни функции в управата, все повече се говори за строенето на нов стадион. Дали ще е с пари на Берлускони или чрез наливане на средства от чужд инвеститор не се знае, но е факт, че има идеи за такова развитие, след като няколко години по ред удряме на камък при преговорите с общината за Сан Сиро.

Лично аз съм за построяването на нов стадион. Първо, защото Берлускони няма абсолютно никакви оправдания да вдига рамене и да пищи, че ще спазва Феърплея на френския си приятел, защото в неговите закони ясно се казва, че инвестиции в инфраструктурата, собственост на отбора (спортни бази, лагери, медицински центрове и стадион) не влизат в отчетите в края на финансовата година. За това АКО на дедо още му пука ... колкото и да е то, може да инвестира в построяване на стадион. Все си мисля, че сред 6 милиарда и 200 млн. долара ("Forbes" Март 2013г.) все ще може да намери едни 300 млн. за построяване на съоръжение за чудо и приказ. Стадионът на Юве, който е най-модерният на Апенините им е струвал ... 120!! милиона. Вдигнаха си го хората, намалиха капацитета, пълнят си го всеки мач, смучат си пари от него ... и после пищим защо те можели, пък ние не можем на трансферния пазар. Защото те си изпекоха работата. И докато торинци купуват стабилно и качествено (и то още без да са продали името на стадиона :rolleyes:) ние купуваме на килограм свободни агенти, които после се чудим на кого да шитнем, в замяна на друг некадърник. А Сан Сиро пустее ...

И на мен ще ми бъде мъчно да напуснем Сан Сиро, но в съвременния футбол няма място за сантименти. Или играеш, или си аут. Сан Сиро от край време по-скоро ни дърпа назад, от колкото да печелим стойностно от домакинствата си. Общината като си го обича толкова и не го пуска за продажба, да го бяха спретнали, да стане един стадион, на които се идва с кеф. А при преки предавания се виждат дупки в стените на последните етажи, калпави седалки, скамейките стоят с петна от мазилка ...

За мен крачката към прогреса и връщането към челните места първо в Италия, а после и в Европа е именно стадиона. НИКОЙ от топ клубовете в момента не играе на стадион, който не стопанисва. Лятото дори излезе статия в "7 дни спорт", че Арсенал и Манчестър Сити разширяват арендаторската си площ с още 200 кв. м. около стадионите си, защото цените на имотите в околностите на стадиона се покачват двойно и дори тройно. Виждайки наплива от фенове, покачват билетите си, макар и с малко, но като качиш 2 паунда на човек, ти излиза 94 000 паунда отгоре на едно домакинство ... Неща, които успяват да направят така, че отборите пак да си харчат и да са си в рамките на ФФП .. и надявам се неща, които в скоро време ще станат и при нас. Но да видим ...

Posted Image
ОЩЕ СНИМКИ ОТ ПРОЕКТА НА НОВИЯ СТАДИОН!

Ale ale ale Milan ale Siam venuti fin qua Ale ale ale
forza lotta, vincerai Siam venuti fin qua Dai Milan facci un gol
non ti lasceremo mai per vedere segnare Milaaaan E Forza Diavolo
1

#2 Потребителя е офлайн   brakeit 

• Фен на Милан
  • Регистр: 06-January 10
  • Любими играчи:Пато

Публикувано 10 February 2014 - 19:40

Да, задължително е!, е моят отговор. В другата тема съм написал защо, не искам да се повтарям. Изкарали сме страхотни моменти на Сан Сиро, но смятам, че е време за промяна за доброто на клуба.
2

#3 Потребителя е офлайн   il mister 

• Тортор на Curva Sud Milano
  • Любими играчи:Паоло Малдини, Дженаро Гатузо, Рикардо Кака

Публикувано 10 February 2014 - 20:01

Две мнения няма - стадион трябва да вдигнем!
0

#4 Потребителя е офлайн   GeorgiA. 

• Член на Curva Sud Milano
  • Регистр: 01-December 10
  • Фен от:2000

Публикувано 10 February 2014 - 20:03

По принцип искам да остане на Сан Сиро чисто от сантиментална гледна точка, но ремонта на подобно съоръжение може да струва повече от градежа на ново. Ако наистина мястото е добро и имаме сериозен инвеститор няма какво да чакаме. Ако не настъпи генерална промяна във финансите на клуба до 5-6 години ще сме най-много на нивото на Аякс. Нов стадион значи страшно много нови приходи, така че, ЗА!
Публикувано изображение
0

#5 Потребителят е онлайн   Capolavoro 

• Curva Sud Milano
  • Регистр: 23-June 09
  • Фен от:1996
  • Любими играчи:Руй Коща

Публикувано 10 February 2014 - 20:28

Аз също съм за собствен стадион, дали ще е Сан Сиро или нов, за мен лично е все тая, въпросът е, че в настоящия си вид нашият стадион не носи нужните приходи. При сериозно освежаване, придобиване на собственост върху 80/85 хилядно съоръжение ще е чудесно, но всичко това трябва да е обвързано с мащабна реконструкция, която да коригира и проблемната трева, а дали това е възможно, не знам. Също трябват много търговски обекти наоколо и т.н.

От друга страна като недостатък на нов стадион трябва да се отбележи по-ниския капацитет, което в един момент може да се окаже недостатък.
Публикувано изображение
0

#6 Потребителя е офлайн   Rayno_ACM 

• Регистр: 29-June 09

Публикувано 10 February 2014 - 20:42

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

View PostCapolavoro, on 10 February 2014 - 20:28, said:

От друга страна като недостатък на нов стадион трябва да се отбележи по-ниския капацитет, което в един момент може да се окаже недостатък.

Говори се за 60 000, което си е доста повече от стадиона на юфе.
Пък и ние много рядко пълним сегашния 80 000-ден, 2 или 3 пъти годишно.
#IoStoConIlMilan, sempre e ovunque
3

#7 Потребителя е офлайн   itsokk 

• Регистр: 07-March 12
  • Фен от:1988
  • Любими играчи:Марко Ван Бастен

Публикувано 10 February 2014 - 20:57

При гобите имаше голям ефект, задължително и при нас ще има. 60 хиляди е идеално. Твърдо ЗА да имаме нов и модерен стадион
1

#8 Потребителя е офлайн   Golden Boy 

• Любител на италианския футбол
  • Регистр: 02-January 14
  • Любими играчи:KAKA'

Публикувано 10 February 2014 - 21:15

И аз съм твърдо за, дано да се получи. :aaaaaaaaaaaaaa_emoticon (2):
Публикувано изображение
0

#9 Потребителя е офлайн   pippo 

• Регистр: 08-July 09
  • Фен от:2006
  • Любими играчи:Пипо Индзаги

Публикувано 10 February 2014 - 21:38

Трябва да се направи нещо по въпроса да играем само ние на даден стадион и той да е наша собственост. Дали ще купуваме Сан Сиро, дали ще строим нов няма голямо значение.
`
0

#10 Потребителя е офлайн   hotboyz 

• Il Capo Di Tutti Capi!!!
  • Фен от:1989
  • Любими играчи:Marco Van Basten

Публикувано 10 February 2014 - 22:26

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Ето нещо доста интересно свързано със слуховете от днес:
Diritti tv, Mediaset con una maxi offerta soffia la Champions a Sky per il triennio 2015-2018

С две думи,изненадващо Медиасет са спечелили наддаването за правата на Ш.Л. за сезоните от 2015-2018 година в конкуренцията на Скай.Офертата е била на стойност 700мил. или с други думи с 70 мил. повече от тази на Скай.Според "Ла Република" от Медиасет нямат финансовата мощ за подобна сума и предполагат,че имат партньори в лицето на Al Jazeera от Катар.

Мисля за на всички ви става ясно, за какво иде реч :) .

Тук трябва да се добави, и че финала 2016 година ще е в Милано.

Този пост е редактиран от hotboyz: 10 February 2014 - 22:28

Публикувано изображение
GRAZIE DI TUTTO...
5

#11 Потребителя е офлайн   il mister 

• Любими играчи:Паоло Малдини, Дженаро Гатузо, Рикардо Кака

Публикувано 11 February 2014 - 12:48

Приятели, давайте някакъв коментар... 28 човека са гласували, а в темата има 9 отговора (ако не броим първия пост).
0

#12 Потребителя е офлайн   METO 

• Фен на Милан
  • Регистр: 19-July 11
  • Фен от:1994
  • Любими играчи:Паоло Малдини, Алесандро Неста, Кларънс Сейдорф, Дженаро Гатузо, Рикардо Кака и мн.др.

Публикувано 11 February 2014 - 14:35

View Postil mister, on 11 February 2014 - 12:48, said:

Приятели, давайте някакъв коментар... 28 човека са гласували, а в темата има 9 отговора (ако не броим първия пост).

Оки.
Аз гласувах за оставане на Сан Сиро. Това е СтадионЪТ с главно "С" и пълен член, за мен. Според мен клубът ще загуби част от своята идентичност ако се премести на друго съоръжение. Това не е същото като с логото, което се е сменяло 10-ки пъти през годините. Този стадион е построен за Милан и е част от клуба вече почти 100 години. Според мен, трябва да се направи абсолютно всичко възможно Милан да не напусне домът си и да се мисли за напускане едва когато това е последната възможна стъпка. Не мисля, че сега е моментът за това. Все още има други варианти, които също биха могли да донесат финансови облаги на клуба без да се отказваме от Сан Сиро.

Публикувано изображение
0

#13 Потребителя е офлайн   ACM Devil 

• Регистр: 08-September 11

Публикувано 11 February 2014 - 15:33

Това си е нашият стадион - колко ли поколения фенове са проливали сълзи загуби или пък са се радвали при победи и спечелването титли и купи ! Има толкова много написана история на него , че направо ми стана супер тъпо като прочетох новината . Това не става така - хоп , хайде отидете на друг стадион . А ако толкова искат харабелите да вкарват пари нека го реформират , модифицират и тн .
Защо интерчетата не си направят техен и да се махат , без това на времето са се натресли тук :010:
Публикувано изображение
0

#14 Потребителят е онлайн   Capaldi 

• Регистр: 26-June 09
  • Любими играчи:Абиати, Амброзини, Абате

Публикувано 11 February 2014 - 17:28

Видяхме ги Ман Сити и Арсенал със собствените стадиони.

Твърдо За оставането на Меаца, без значение под каква форма! Който е против, не е фен на Милан.
Публикувано изображение

"Il problema non è uscire - ha detto - ci mancherebbe, è giusto che ognuno abbia il suo spazio. E' che San Siro è il mio Luna Park e ci starei mezza giornata, altro che 90 minuti: un panino e via, ancora in campo a giocare"
0

#15 Потребителя е офлайн   Golden Boy 

• Регистр: 02-January 14
  • Любими играчи:KAKA'

Публикувано 11 February 2014 - 17:42

Хем искаме да излезем от кризата, хем да не правим нищо. Ами няма друг начин. Ще търпим и ще чакаме. Били сме с отбора в много добри моменти, ще бъдем до него и сега. Друг начин с който да се възродим аз просто не виждам, освен ако Берлу не налее луди пари, или не продаде отбора, но това едва ли ще стане. И аз искам Сан Сиро да си е само наш, наша собственост, да го ремонтираме и да сме отново на върха, но не става. Историята няма да се изтрие, и Сан Сиро винаги ще е огромна част от великата ни история, и стадиона на сърцата ни. Евентуалният нов стадион отново ще го изпълним с много успехи и емоции не се притеснявайте. Компромиси трябва да се правят, и феновете трябва да проявят разбирателство и да подкрепят това решение в името на едно по-светло бъдеще. Това е единствената хубава новина според мен от както ни излъгаха за проекта с младите момчета, дано поне тази идея се осъществи. :aaaaaaaaaaaaaa_emoticon (2):

Този пост е редактиран от Golden Boy: 11 February 2014 - 17:43

Публикувано изображение
0

#16 Потребителят е онлайн   Fossa Dei Leoni 

Публикувано 11 February 2014 - 19:21

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Какво сме видели от Сити и Арсенал, те бюджет си имат, но едните нямаха треньор, който да го превърне в резултати, а другите страдат от твърдоглав менжидър, който се изявява повече като скаут, отколкото като тактик.

Моето мнение е съвсем простичко - каквото е необходимо, за да тръгне Милан нагоре, трябва да се направи. На никого не би му било приятно да напуснем Сан Сиро, но истината е, че от този стадион не правим никакви приходи и това ни дърпа назад. Всички грандове тръгнаха или са на път да тръгнат по този път, дори английските, където нямат проблеми със собствеността и посещаемостта. Явно това е бъдещето на футбола, сантиментите ще останат назад, за да бъде преборена финансовата криза. Много бих се радвал, ако Сан Сиро бъде откупен и реновиран, но засега няма такива перспективи. Явно Тохир е гарантирал финансова стабилност на административните и те вече нямат чак такъв интерес да строят нов стадион. Нормално е Барбара да се възползва от това, защото при нас няма конкретна идея за нов собственик и съответно няма как нещо да се промени в следващите години, без да подхванем въпроса за стадиона.
4

#17 Потребителя е офлайн   itsokk 

• Регистр: 07-March 12
  • Фен от:1988
  • Любими играчи:Марко Ван Бастен

Публикувано 11 February 2014 - 20:05

View PostInzaghi, on 11 February 2014 - 19:21, said:

Какво сме видели от Сити и Арсенал, те бюджет си имат, но едните нямаха треньор, който да го превърне в резултати, а другите страдат от твърдоглав менжидър, който се изявява повече като скаут, отколкото като тактик.

Моето мнение е съвсем простичко - каквото е необходимо, за да тръгне Милан нагоре, трябва да се направи. На никого не би му било приятно да напуснем Сан Сиро, но истината е, че от този стадион не правим никакви приходи и това ни дърпа назад. Всички грандове тръгнаха или са на път да тръгнат по този път, дори английските, където нямат проблеми със собствеността и посещаемостта. Явно това е бъдещето на футбола, сантиментите ще останат назад, за да бъде преборена финансовата криза. Много бих се радвал, ако Сан Сиро бъде откупен и реновиран, но засега няма такива перспективи. Явно Тохир е гарантирал финансова стабилност на административните и те вече нямат чак такъв интерес да строят нов стадион. Нормално е Барбара да се възползва от това, защото при нас няма конкретна идея за нов собственик и съответно няма как нещо да се промени в следващите години, без да подхванем въпроса за стадиона.

Абсолютно съм съгласен с теб. Те и Байерн 100 години играха на Олимпиящадион, ама вече никой не се сеща за този стдион:-)Трябва да се генерират повече приходи
1

#18 Потребителя е офлайн   GeorgiA. 

• Член на Curva Sud Milano
  • Регистр: 01-December 10
  • Фен от:2000

Публикувано 11 February 2014 - 20:22

View PostCapaldi, on 11 February 2014 - 17:28, said:

Видяхме ги Ман Сити и Арсенал със собствените стадиони.

Твърдо За оставането на Меаца, без значение под каква форма! Който е против, не е фен на Милан.

К'во сме им видяли? Ако ни хванат и двата отбора ще ни бият с 3-0... Сити може и с повече.
Публикувано изображение
1

#19 Потребителя е офлайн   Gre-No-Li 

• Запален тифоз на Милан
  • Регистр: 28-June 09

Публикувано 11 February 2014 - 22:56

Аз лично съм ЗА оставане на "Сан Сиро". Не мога да опиша в момента защо мисля така, но това е моето мнение. :)
0

#20 Потребителят е онлайн   Capolavoro 

• Curva Sud Milano
  • Регистр: 23-June 09
  • Фен от:1996
  • Любими играчи:Руй Коща

Публикувано 19 March 2014 - 12:00

Да вдигнем малко темата, че остана забравена, а ние вече отправихме официална оферта за закупуване на площта под ЕКСПО 2015. 55 хиляден стадион, като според последните слухове вътре разположението на трибуните ще е ала Емиратс - 3 етажа, много близко до игрището, а в близост ще има музей, магазини, ресторанти.

Мисля си, че 55 е напълно достатъчно, с оглед, че най-посещаваният ни сезон през последните години имахме средно около 65 хиляди по трибуните.

Заговори се за едни 300 милиона, ама дали това е само за терена, или за цялото построяване, така и не разбрах. Почваме 2016-та да строим, вярвам, че за 2018 ще сме с ново стадио.
Публикувано изображение
0

• (15 Страници)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Сподели темата:

1 Потребител(и) четат тази тема