ACMilan-bg.com: Правила на форума - ACMilan-bg.com

Към съдържанието

• (9 Страници)
  • +
  • « Първа
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Правила на форума 12.08.2010 - 31.12.2010 Оцени темата: -----

#141 .Pastore..

• Група: Guests

Публикувано 03 September 2013 - 18:50

Виж мнениетоBMW Power написа на 03 September 2013 - 18:46 :

Ето заради такива изказвания трябва да се добавят още някои неща към правилата, защото явно на някои хора им е забавно да се правят на луди, буквално.
Щом потребителя Пасторе "не може" да проумее, че това е обида към треньора, то явно трябва да се напише и нещо повече.

надявам се точно ти да ги напишеш, паисий, тогава с огромно удоволствие ще ги спазвам
0

#142 Потребителя е офлайн   Top Gun Maverick 

• Авиатор
  • Група: Фен клуб Милан
  • Регистр: 26-June 09
  • Фен от:1988
  • Любими играчи:Паоло Малдини

Публикувано 03 September 2013 - 18:52

Аз съм НИКОЙ, че да пиша правила тук.
Има си кой да ги пише, но са съобразени с мнозинството тук. Та като гледам ти ще си от малцинството с твоите крайно-либерални искания, клонящи към пълна анархия и ще си решаваш какво да спазваш и какво не. Никой не ти е сложил вилата на врата, нали?
Отивам да хапна, че не ми се занимава повече с едно и също.

Този пост е редактиран от BMW Power: 03 September 2013 - 18:53

Racing - because football, baseball, basketball & golf only require one ball.

Публикувано изображение

0

#143 Потребителя е офлайн   C-Murder 

• INTER MILAN FAN
  • Група: Фенове на футбола
  • Регистр: 10-August 09

Публикувано 03 September 2013 - 18:53

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Аз също ще изкажа мнението си от позицията на гост в този форум като колегата Battlestar. Въпреки, че дори съм фен на "противников" отбор, никога не съм се чувствал ограничен от правилата тук и не смятам, че проблемът е в тях. Може би има малки детаили, които да се доизпипат, но в крайна сметка всичко опира до възпитанието и самосъзнанието на потребителите. Няма как правилата да спрат някой, който периодично цели заяждане с останалите или просто начина му на изказване е дразнещ за масата събеседници. Независимо как точно е структурирано правилото, когато човек реши откровено да се кара с някого, винаги ще намери начин дори и да не използва обидни думи. Същото е и с отношението към ръководството и играчите - съществуват достатъчно изразни средства, за да ги омаскаряваш без да се прекрачва границата на грубите нарицателни. Друг е въпросът, че определено дразни това да четеш ежедневното плюене по някого от един и същи хора, било то заслужено или не. Именно така се създава тягостната и изнервена атмосфера в един форум - с безкрайното и безразборно сипване, което всеки един за себе си е способен да поограничи. Независимо колко нехаресваш някого, в един момент започваш да пишеш едни и същи неща и да се повтаряш..
Това по-горе беше леко "лирично отклонение", което на мен ми е един вид дежа вю, защото в нашия форум е същата картинка след 2010. Понеже никъде не прочетох, че само миланисти могат да дават предложения за правилата, ще напиша и моите, колкото и да е нахално на пръв поглед: :D

Цитат

"Обидите между потребителите са нежелателни" - Мисля, че този ред със сигурност трябва да се преразгледа и дооточни. Под "нежелателни" не се разбира дали в крайна сметка са наказауеми (според скалата) или не. Май по-скоро е второто, но това означава, че позволявате на потребителя да обижда опонента си и разчитате на неговия самоконтрол и възпитание, за да не го прави. Според мен е логично обидите между пишещите тук да се третират по същия начин както тези срещу ръководството и играчите.

- "20% = 24 часа преглед на мненията от модератор. Тези мнения трябва да бъдат одобрени, за да са видими от останалите потребители" - Може би като за първо нарушение на прегрешилият трябва да му се спестява mod preview и просто да бъде предупреден официално. Било то с лично съобщение или друг вид писмено предупреждение. Важи особено за някой нов потребител, които е оцапал пеизажа, но не е чел правилата и се чуди защо пост-а му не се появява веднага след като го е написал. Всъщност, досега не съм бил наказван и не знам дали пращате ЛС за провинението, но не е лошо като вариант :)

Другото ми предложение е за натрупването на няколко степени наказание наведнъж. Често, особено при негативен резултат в мачовете някой псува няколко пъти поред в постове в кратък интервал. Според мен е редно да бъде наказван след първата обида (*ако модератора има възможност навреме) и ако продължи, чак тогава да му бъдат вдигнати процентите до 40%, 60% и тн. Малко строго ми се вижда изведнъж наказанието да скача сумарно до големите стойности и да се стига до забрана за писане през акаунта. Може да наказвате за първата псувня, а останалите постове да се трият, ако са през кратък период. Знаете, че това се случва предимно в резултат на силен афект и обикновено минава бързо :)

Това е от мен и се надявам да не съм прекрачил границата на полагащите ми се възможности във форума. Ако е така се извинявам и обещавам занапред да не се меся във вашите работи :)
Публикувано изображение
7

#144 Потребителя е офлайн   R. GULLIT 

• FORZA MILAN
  • Регистр: 23-June 09

Публикувано 22 September 2013 - 12:06

Иво, понеже тия правилца със Сашо ги бистрихме една вечер, пускайки този формат на форума, ще ти кажа няколко думи по повод предложенията, които де да знам, що чак са видЕх :lol:

За "нежелателните" обиди между потребителите. Бяхме обвинени, че в един малко по-ранен етап всичко живо се наказваше, дори за думата "глупак". В крайна сметка не сме аз и Сашо хората, които да налагаме на потребителите в този форум как да се държат един с друг. Когато си на улицата и наречеш някой "глупак", не ти слагат наказание, а се разбирате с думи или...с бой :D Така е редно, според нас. Общата култура на един човек си личи от изказа, който отчетливо се забелязва във писмен вид. Начинът на комуникация и изразите във вербален или писмен пък ти определя доколко би бил приятен събеседник. А последното пък ще определи доколко останалите ще общуват с теб или просто приятелите/ форумната група ще спре да ти обръща внимание, като те оцени "колко струваш". А от последното по-голямо наказание няма. :) Това е причината да не се месим една дузина хора с права в отношенията с останалите :)

Друго е по отношение на клуба. Това не са лица, с които комуникираш директно, а си влезнал в този и всеки друг форум, с положителна нагласа. Целта на форума е дискусия и подкрепа към нещо конкретно, интелигентно изразяване на позиция към "нещото" с цел всеки един да те разбере и да му е приятно да те чете. Дори и в негативен коментар, но изказан по правилен начин. Затова изрази като "Алегри, путко", Робиньо, некадърник" и т.н. нямма как да бъдат толерирани и водят до директно наказание.

Ако скалата не градира, то няма смисъл. Първият % наказание води само до модераторки преглед и ако мнението е ОК, и не е в разрез на Правилата, бива одобрен. В противен случай този коментар се вижда само от хората в синьо, оранжево и жълто. Пишещият пък е предупреден с форумно съобщение, че мненията са му под надзор :D Ако му спестиш mod preview на лицето, нарушило достатъчно малкото права, то той ще продължи да се държи като в първия си пост. Опитвали сме го и знаем резултата. Не става нищо друго освен безкраен спор с наложилия наказание и паралелно псуване на отбора и модераторите. Затова тази 24 часова почивка действа успокояващо и след като знаеш, че никой не ти чете мненията, ако не са одобрени, демек в унисон с правилата, то просто спираш. За 24 часа. Ако продължиш - справка скалата за наказания :) Точно така се прави, както е предложението ти в последния абзац на цитата.

Не използваме ЛС между потребители от години заради отдавнашни причини, свързани с много спам, флууд и некоректно отношение на чужди потребители и лица, които използваха това срещу принципите на собственика на сайта и форума. Работят на форумно ниво само между хората с права, за обсъждане на нещо по организацията или напътствия.

Знам, че си модератор във вашия форум. Аз там не съм влизал, но с теб сме обсъждали някакви технически неща. Ще се радвам да коментираш и не, далеч не е нахално, защото ти си поводът и причината да се появи тази "other team fans" група, която ми хрумна на фона на това, че интелигентни хора като теб, имат място в чуждия лагер :) Форумът с теб и още няколко наистина читави фена на други отбори, стана много по-цветен и богат.

1

#145 Потребителя е офлайн   hotboyz 

• Il Capo Di Tutti Capi!!!
  • Регистр: 27-June 09
  • Фен от:1989
  • Любими играчи:Marco Van Basten

Публикувано 01 October 2013 - 21:43

Съвсем сериозно предлагам някаква подточка да се направи към работещите правила на този форум, а именно при обида към сегашния треньор на отбора да няма наказание.Искрено се надявам молбата ми да бъде чута.
Публикувано изображение
GRAZIE DI TUTTO...
1

#146 Потребителя е офлайн   Top Gun Maverick 

• Авиатор

Публикувано 01 October 2013 - 21:49

Ееее, стига сега де. То и с действащите е лесно да бъде хранен и се прави постоянно, просто с по-изобретателни техники. :aaaaaaaaaaaaaa_emoticon (8):
Да не говорим, че доста пъти и е се наказаха потребители за обиди към него. Затваряме си очите понякога. Това да ни е проблема.

Като един от най-върлите противници на Алегри в този форум(или поне доста отдавна съм такъв, преди много народ да го разбере какъв е)ще кажа, че дори да имахме друг треньор сега, едва ли ситуацията щеше да е много по-различна.

Публикувано изображение

0

#147 Потребителя е офлайн   hotboyz 

• Il Capo Di Tutti Capi!!!
  • Фен от:1989
  • Любими играчи:Marco Van Basten

Публикувано 01 October 2013 - 22:35

Виж мнениетоBMW Power написа на 01 October 2013 - 21:49 :

Ееее, стига сега де. То и с действащите е лесно да бъде хранен и се прави постоянно, просто с по-изобретателни техники. :aaaaaaaaaaaaaa_emoticon (8):
Да не говорим, че доста пъти и е се наказаха потребители за обиди към него. Затваряме си очите понякога. Това да ни е проблема.

Като един от най-върлите противници на Алегри в този форум(или поне доста отдавна съм такъв, преди много народ да го разбере какъв е)ще кажа, че дори да имахме друг треньор сега, едва ли ситуацията щеше да е много по-различна.

Лошото е че не може да се обзаложим.Обеден съм,че доста неща щяха да са различни.Пак казвам вземете Принтер за пример.
Публикувано изображение
GRAZIE DI TUTTO...
0

#148 Потребителя е офлайн   cuorerossonero 

• ...non ti lasceremo mai!
  • Регистр: 28-June 09
  • Любими играчи:Ван Бастен

Публикувано 01 October 2013 - 23:42

Виж мнениетоhotboyz написа на 01 October 2013 - 21:43 :

Съвсем сериозно предлагам някаква подточка да се направи към работещите правила на този форум, а именно при обида към сегашния треньор на отбора да няма наказание.Искрено се надявам молбата ми да бъде чута.

Аз честно казано не съм много съгласен, щото толкова груби псувни съм му насъбрал, че най-вероятно ще се засрамя сам от себе си, след като ги напиша. :D

MONTELLA VATTENE!!!

1

#149 Потребителя е офлайн   Capaldi 

• Ултрас на Милан
  • Любими играчи:Абиати, Амброзини, Абате

Публикувано 02 October 2013 - 00:34

Крайно време е правилата и функционалността на форума да бъдат коренно променени. Това в момента на нищо не прилича. Не можеш да променяш мненията си, не можеш да триеш, не можеш да пишеш ЛС на никого, нито да добавяш други потребители в приятели.

А това с обидите към потребителите е такава чутовна глупост, че трудно бих си представил по-неадекватно правило. Значи, ако обидиш човек, който е тук от години е допринесъл много повече от Алегри или Сапата за развитието му, на вас не ви пука. Но ако обидиш треньора, който се е случило в момента да е в Милан, е голям проблем. Не, че съм тръгнал да го обиждам, но просто ми се струва меко казано нелепо. По същата логика както примера с "глупака" на улицата, аз мога да кажа и за стадиона: Да не би да са тръгнали да глобяват феновете, които освиркват даден играч или да следят дали някой напсува треньора? Некa се даде не за обсъждане, защо не пуснете едно официално допитване/референдум и пишещите да решат. Нали уж е "за нас", нека видим дали това действително е така или са само празни приказки. Аз съм сигурен, че поне едно 70% от форума е на моето мнение.
Публикувано изображение

"Il problema non è uscire - ha detto - ci mancherebbe, è giusto che ognuno abbia il suo spazio. E' che San Siro è il mio Luna Park e ci starei mezza giornata, altro che 90 minuti: un panino e via, ancora in campo a giocare"
1

#150 Потребителя е офлайн   Rayno_ACM 

• Ултрас на Милан
  • Регистр: 29-June 09

Публикувано 02 October 2013 - 06:26

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Аз съм против разрешаването на обиди, както между потребителите, така и срещу хора от клуба.

До колкото знам, това е информационен сайт, в който би трябвало да влезеш, за да научиш това-онова за и около отбора. Обаче напоследък за съжаление се забелязва друга тенденция, много хора гледат на това място като на помийна яма, или по-точно на клозет, в който да си излеят негативната енергия. Много хора влизат тук само да се из*кaт и за нищо друго. Което е много грозно и жалко. Аз не искам да влизам във вашите тоалетни, или да се чувствам все едно съм там...
#IoStoConIlMilan, sempre e ovunque
6

#151 Потребителя е офлайн   cuorerossonero 

• ...non ti lasceremo mai!
  • Регистр: 28-June 09
  • Любими играчи:Ван Бастен

Публикувано 02 October 2013 - 09:47

Само да добавя, че обидите между потребители се наказват без изключения.

MONTELLA VATTENE!!!

1

#152 Потребителя е офлайн   Ringo 

• Ултрас на Милан

Публикувано 02 October 2013 - 09:59

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

И аз съм против. Примерно снощи си псувах като каруцар пред стрийма, ама съм си сам и вкъщи. Не мисля, че тук е удачно да си четем грубостите един на друг. Да не говорим, че е откровено грозно, при условие, че форумът се чете от хора на различни възрасти и тук пишат и четат и няколко момичета.

Искам да напиша и нещо във връзка на това, което Капалди казва, че обидите между потребителите се толерират повече от тези към отбор и ръководство. Наистина няма логика и според мен обидите между нас тук трябва да се наказват също толкова строго, че и по-строго даже. Не казвам, че е често срещано явление откровено да с еобиждат хора тук, но по-добре е да си е написано директно в правилата и да се наказваме и за това.
4

#153 Потребителя е офлайн   Capolavoro 

• Curva Sud Milano
  • Фен от:1996
  • Любими играчи:Руй Коща
  • Истинско име:Александър

Публикувано 02 October 2013 - 13:08

Днес нямам никакво време, но утре ще пусна една хубава анкета, в която да се видят желанията на пишещите във форума.
Публикувано изображение
0

#154 Потребителя е офлайн   Top Gun Maverick 

• Авиатор

Публикувано 02 October 2013 - 14:02

Абе вие хубаво искате сега за Алегри, ама утре като го махнат какво правим? Всеки набрал скорост ще сипе наред по треньори и играчи. А със самите играчи какво правим? Някой като направи нещо нередно и ще се почва и то ВСЕ ОТ ЕДНИ И СЪЩИ ИНДИВИДИ! Заради тия няколко индивида всички ще четем тези неща ли? Това да е Гонг.БГ или някакво място където всеки псува наред и е горд, че другите четат творенията му. Знам, че има много мераклии да си покажат способностите като мишо шамара ей кей плъхчето, ама тука не му е мястото. Не знам колко от хората в зелено ще искат да останат в такова ако подобна простотия се приеме, но няма да са много. Сульо и пульо ще влиза тука да псува, да не говорим колко чужди фена ще се регнат за да псуват играчите на воля. Сравнението на Райно с тоалетната е много правилна.

Публикувано изображение

2

#155 Потребителя е офлайн   Capaldi 

• Ултрас на Милан
  • Любими играчи:Абиати, Амброзини, Абате

Публикувано 02 October 2013 - 14:18

Виж мнениетоRingo написа на 02 October 2013 - 09:59 :

Искам да напиша и нещо във връзка на това, което Капалди казва, че обидите между потребителите се толерират повече от тези към отбор и ръководство. Наистина няма логика и според мен обидите между нас тук трябва да се наказват също толкова строго, че и по-строго даже. Не казвам, че е често срещано явление откровено да с еобиждат хора тук, но по-добре е да си е написано директно в правилата и да се наказваме и за това.

Най-вече ми направи неприятно впечатление как потребителите Nescafe и _Abate_ спореха нещо в темата на Алегри преди около седмица и първия го отнесе за "глупак" или "ид*от" по адрес на треньора, а вторият остана непокътнат за "да ти *** майката" по адрес на другия потребител. :rolleyes: Не обичам да изпадам в такива подробности, но понякога май се налага да се обърне внимание на такива детайли. Не е ли по-добре обидите да се трият и чак когато станат рецидив /както срещу треньори и играчи, така и между потребители/, тогава да се наказва. Също така ще е добре да има по-строги наказания от моментните, защото в противен случай стимулирате потребителите да си псуват Алегри, понеже до 60-80% почти никаква забрана за писане не е.
Публикувано изображение

"Il problema non è uscire - ha detto - ci mancherebbe, è giusto che ognuno abbia il suo spazio. E' che San Siro è il mio Luna Park e ci starei mezza giornata, altro che 90 minuti: un panino e via, ancora in campo a giocare"
0

#156 Потребителя е офлайн   Weapon X 

• Фен на футбола

Публикувано 02 October 2013 - 21:10

Аз предлагам наказанията да станат по-строги.

Цитат

- 20% = 24 часа без права за публикуване на мнения + 24 часа преглед на мненията от модератор. Тези мнения трябва да бъдат одобрени, за да са видими от останалите потребители.
- 40% = 48 часа без права за публикуване на мнения + 48 часа преглед на мненията от модератор.
- 60% = 72 часа без права за публикуване на мнения + 72 часа преглед на мненията от модератор.
- 80% = 96 часа без права за публикуване на мнения + 96 часа преглед на мненията от модератор.
- 100% = 30 дни без права за публикуване на мнения.

Наказанията се намаляват с 20%, ако потребителят няма предупреждение за период от поне 30 дни. При повторно нарушение и достигане отново на 100% warn, потребителят получава перманентна забрана за писане.

0

#157 Потребителя е офлайн   billy_costacurta 

• Фен на Милан
  • Регистр: 12-August 10

Публикувано 03 October 2013 - 21:05

Мисля,че тук е мястото да ви кажа,че гледам вече 3-4 дена ми седи warn-a и няма да е лошо някой да ми го махне :aaaaaaaaaaaaaa_emoticon (12):
0

#158 Потребителя е офлайн   billy_costacurta 

• Фен на Милан
  • Регистр: 12-August 10

Публикувано 06 October 2013 - 17:57

Абе защо при 40% warn вече 2ра седмица не мога да пиша във форума?
0

#159 Потребителя е офлайн   Capolavoro 

• Curva Sud Milano
  • Фен от:1996
  • Любими играчи:Руй Коща
  • Истинско име:Александър

Публикувано 07 October 2013 - 09:47

Виж мнениетоbilly_costacurta написа на 06 October 2013 - 17:57 :

Абе защо при 40% warn вече 2ра седмица не мога да пиша във форума?

Техническа грешка при самото поставяне на наказанието. Коригирано е вече! Извинявай за неудобството!
Публикувано изображение
1

#160 Потребителя е офлайн   milannello 

• Ултрас на Милан
  • Регистр: 28-August 10
  • Любими играчи:Paolo Maldini

Публикувано 20 August 2017 - 11:00

Благодаря, че до този момент нямам наложено наказание, вероятно понякога съм нарушавал правилата на форума и съм заслужавал такова.
0

• (9 Страници)
  • +
  • « Първа
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Сподели темата:

1 Потребител(и) четат тази тема