ACMilan-bg.com: ВАЖНО! За новинарите и новините - ACMilan-bg.com

Към съдържанието

• (95 Страници)
  • +
  • « Първа
  • 91
  • 92
  • 93
  • 94
  • 95
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

ВАЖНО! За новинарите и новините Оцени темата: ****- 5 Гласа

#2761 Потребителя е офлайн   Rayno_ACM 

• Тартор на Curva Sud Milano
  • Група: Фен клуб Милан
  • Регистр: 29-June 09

Публикувано 28 July 2013 - 19:29

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

Оня цъpвул капитан пужол се е включил в новината за контузиите на Бонера и Робиньо със следния коментар:

Цитат

От 28.07.2013 20:23 | Capitan_Puyol Не са контузии! Просто дупетата още ги болят и не са зарастнали след онова 0-4 на Кампа!

Няма ли опция за тотален бан за тоя идиoт?
#IoStoConIlMilan, sempre e ovunque
4

#2762 Потребителя е офлайн   Илиян Стоилов 

• Multi sunt vocati, pavci vero electi!!!
  • Група: Футболен фен
  • Регистр: 16-November 09
  • Фен от:1991
  • Любими играчи:Филипо Индзаги

Публикувано 29 July 2013 - 22:18

А опция да излезнеш от интернет има ли хахахахахаха :>
Публикувано изображение
0

#2763 Потребителя е офлайн   forze 

• Запален тифоз на Милан
  • Регистр: 08-August 11
  • Фен от:1995

Публикувано 26 October 2013 - 16:55

http://www.milannews...in-power-126561 - това мисля, че си заслужава да се преведе и качи на сайта, като новина.
2

#2764 Потребителя е офлайн   Rayno_ACM 

Публикувано 26 October 2013 - 20:46

*
ПОПУЛЯРНО МНЕНИЕ

http://worldsport.bl...?iref=allsearch
4

#2765 Потребителят е онлайн   Capolavoro 

• Curva Sud Milano
  • Регистр: 23-June 09
  • Фен от:1996
  • Любими играчи:Руй Коща

Публикувано 01 February 2014 - 14:34

Кой качи тази новина "Барбара стопирала трансфера на Биабиани"? Имената на снимките не са ок. Пишете ЛС да припомня урока.
Публикувано изображение
Резервирай стая в букинга през този линк ➡ https://www.booking....s/44_6/6627f6c1 и ще получиш 15$ обратно‼
0

#2766 Потребителя е офлайн   Vas 

• Колкото повече - толкова повече!
  • Регистр: 27-June 09
  • Фен от:2003
  • Любими играчи:Gattuso

Публикувано 01 February 2014 - 18:06

Не съм аз ;) признавайте си без бой :aaaaaaaaaaaaaa_emoticon (4):
Публикувано изображение
0

#2767 Потребителя е офлайн   Chazzy_Chazz 

• Запален тифоз на Милан
  • Регистр: 30-August 09
  • Фен от:2014

Публикувано 06 February 2014 - 06:37

http://www.sportal.b...php?news=470968

Не е баш новина, ама ... :D
Публикувано изображение
0

#2768 Потребителят е онлайн   cuorerossonero 

• ...non ti lasceremo mai!
  • Регистр: 28-June 09
  • Фен от:1988
  • Любими играчи:Ван Бастен

Публикувано 06 February 2014 - 10:42

Виж мнениетоCapolavoro написа на 01 February 2014 - 14:34 :

Кой качи тази новина "Барбара стопирала трансфера на Биабиани"? Имената на снимките не са ок. Пишете ЛС да припомня урока.

Аз бях, признавам без бой. :D
Иначе за имената на снимките се усетих, че не са както трябва, но бързах да излизам и после забравих. Виновен. :aaaaaaaaaaaaaa_emoticon (6):
Повече няма да правя така, обещавам. :yes:

FORZA MILAN!!!

1

#2769 Потребителя е офлайн   Senna 

• Футболен запалянко
  • Регистр: 01-October 11

Публикувано 30 May 2014 - 19:00

Добър вечер на всички!
Искам да се извиня, ако това не е правилната тема, в която пиша мнението си, просто тук ми се стори най-редно според правилата.
От известно време ми прави впечатление, че в сайта Ни се публикуват, като "новини", много повече, и все по-често, статий базирани на източници, които съм убеден, че абсолютно всеки администатор или модератор в сайта би подминал поне като .... несериозни, и не става въпрос дори за издания с опит, и голям тираж, които винаги са целели (поне според мен), да опетняват и умаловажат Милан като клуб, успехи, марка, и т.н.
Разбира се, всеки има пълното право да вярва, на каквото си поиска, но според мен някой псевдо информаций, идващи от анонимни автори, от испански сайтове (каквито се роят, и търсят откровенна популярност всеки ден)..... публикувано като "новина", в "Бългаския фен сайт на МИЛАН"?!?... Според мен това е крайно... нередно!!!
Сайта в момента може да помогне много на Феновете, и Отбора, заради които е създаден, и мисля че начина под почти всяка "новина" да има безброй "анти-коментари", публикувани по най-различни причини и подбуди не е правилния.
Публикувано изображение
1

#2770 Потребителя е офлайн   R. GULLIT 

• FORZA MILAN

Публикувано 20 June 2014 - 23:45

Извинявам се за късния отговор, но...
Подобни забележки от потребители са отправяни в годините неколкократно. Всяка една от тях е имала своето основание, защото са били от фенове на Милан и често те противоречат на мнението на привърженик на този отбор, дразнят, провокират и т.н.
Ще отговоря този път аз, като дългогодишен участник в поддържането на сайта и форума към него. Българският фен-сайт на Милан и собственикът му в лицето на Александър Сергеев, още от самото начало на създаването е бил с чисто информативна и фенска насоченост. Това означава събирането на всякаква достоверна и недостоверна информация, клюка или жълтина, скандал или реални трансфер или събитие, свързани с любимия клуб. НИКОГА собственикът или който и да е от хората с права да качват новини не е претендирал за достоверност на публикуваната информация. За целта след всяка новина обикновено се посочва източника.
Тук не сме официален сайт на клуба, за да се ограничаваме или отграничаваме от всякакви информации, които не са потвърдени от единствения официален електронен орган на клуба - acmilan.com или по-труднодостъпния чрез абонамент - Milan Channel. Тук не се търгува с артикули или друг тип материали, свързани с клуба, това отново е привилегия само на официалните органи на клуба и електронния магазин. Само ще спомена и факта, че има неофициална, казана с усмивка забележка, след Милан Джуниър Камп, провел се в Царско Село в София преди две години, когато се оказа, че собственикът на сайта няма право да ползва дори и логото на клуба, без официално разрешение за това. Сашо може да каже подорбности, ако желае. Т.е. всичко официално като информация и права се държи само и единствено от ACMILAN S.r.A. Никой друг не може да претендира, че публикува официална или достоверна информация, която преди това не е публикувана на страниците на официалния клубен сайт. Разбирай, дори и в новините на бТВ...

В този смисъл ще спомена, че подобни сайтове на този тук има по цял Свят, Те са с подобна насоченост и събират новини от всякакъв вид и ги разпространяват по подобен начин. На територията на България функционират подобни фен-сайтове на много клубове, както и подобни на този има засягащи на теми МИЛАН по цял свят.
Това е. Съжаляваме, че не сме стигнали до ниво да сме официален орган с официални функции, разполагащи САМО с официална информация, но това е положението. Дразнещи или не, провокиращи или разочароващи, това са факти или слухове свързани с любимия клуб. И те ще продължат да бъдат част от сайта, докато няма официално отправена причина това да не се случва. :)

0

#2771 Потребителят е онлайн   cuorerossonero 

Публикувано 21 June 2014 - 00:14

Виж мнениетоR. GULLIT написа на 20 June 2014 - 23:45 :

... ACMILAN S.r.A. ...

Рууд :D, всичкото хубаво, ама трите букви накрая са S.p.A.
Това "r" по средата не знам от къде го извади. :D

FORZA MILAN!!!

2

#2772 Потребителя е офлайн   Rayno_ACM 

Публикувано 18 July 2014 - 17:01

http://www.acmilan-b...ll.php?id=24101

Ей, не го научихте името на тоя журналист. Казва се Алфредо Педула (Alfredo Pedullà), а ударението накрая не означава че фамилията му завършва с "я", а че просто ударението е на последната сричка.
"Я" се на италиански се изписва по съвсем друг начин.

То и Рикардо Кака се изписва Ricardo Kaká, aма никой не го произнася "Какя", нали?
0

#2773 Потребителя е офлайн   R. GULLIT 

• FORZA MILAN

Публикувано 24 July 2014 - 11:34

Виж мнениетоcuorerossonero написа на 21 June 2014 - 00:14 :

Рууд :D, всичкото хубаво, ама трите букви накрая са S.p.A.
Това "r" по средата не знам от къде го извади. :D

Сърце червено-черно, еба ли му майката, къде, кога и какво съм натискал :D

0

#2774 Потребителя е офлайн   pippo 

• Регистр: 08-July 09
  • Фен от:2006
  • Любими играчи:Пипо Индзаги

Публикувано 07 August 2014 - 11:58

Има грешка в новината за мача.

Цитат

Нианг, Балотели и Нианг донесоха класическия успех за "росонерите".

http://acmilan-bg.co...ll.php?id=24233
ACMILAN-BG.COM БЪЛГАРСКИ ФЕН - САЙТ НА МИЛАН

`
1

#2775 Потребителя е офлайн   Rayno_ACM 

Публикувано 20 August 2014 - 19:41

http://acmilan-bg.co...ll.php?id=24322

Божеееее, Викторе :facepalm:, как може да се излагаш толкова, що лъжеш хората? :mellow:
Играчите се били обаждали да умоляват фенове да си подновяват абонаментите. :a042:

Това как си го представяш въобще, че някой от играчите ще се съгласи на подобно нещо?
Монтоливо, Ел Шарауи и Де Шильо се обадиха на хора, дето ВЕЧЕ СА ГО НАПРАВИЛИ, и им се обаждат да им БЛАГОДАРЯТ.

Като не разбираш италиански, питай някой дето разбира, че да не се излагаш като кифладжия и да заблуждаваш хората. :rolleyes:
0

#2776 Потребителя е офлайн   pippo 

Публикувано 20 August 2014 - 19:59

Ей, голяма излагация, няма що.
`
0

#2777 Потребителя е офлайн   Rayno_ACM 

Публикувано 20 August 2014 - 20:16

Ами малка ли е?

Аз се изумявам как може с лека ръка да се публикува непроверена информация, сякаш е по-важно да се публикува нещо, пък да ли е вярно, на кой му пука...
Как може да не провериш поне за всеки случай, как може такава немърливост и мързел???
0

#2778 Потребителя е офлайн   pippo 

Публикувано 20 August 2014 - 20:37

Е сбъркал е човека, голяма работа. Чак пък като кифладижия се излагал... :aaaaaaaaaaaaaa_emoticon (8):
`
0

#2779 Потребителя е офлайн   Rayno_ACM 

Публикувано 20 August 2014 - 20:50

Какво значи "объркал"? Това объркване може да се избегне с една елементарна проверка на информацията.

Естествено ако целта е да информираш хората, а не просто да публикуваш нещо само и само да ти седи името отдолу.

За разните платени драскачи по информационните сайтове е напълно естествено да публикуват непроверена информация, защото имат финансова изгода от това. Напълно е разбираемо е да публикуват новина с непроверен слух и след час-два да публикуват друга новина с опровержение, защото това са (поне) 2 новини, повече кликания, повече реклама, повече пари.
Обаче когато действаш по този немарлив начин безплатно, без да имаш финансова изгода от това, означава, че просто си немарлив.
0

#2780 Потребителя е офлайн   vik rossonero 96 

• La nostra fede mai morra.
  • Фен от:2005
  • Любими играчи:Който се раздава за емблемата!

Публикувано 20 August 2014 - 21:26

http://www.rossoneri...s-sold-so-far/? това е източникът, от когото съм превел новината. Както виждаш и можеш да прочетеш (надявам се), Райнов пише:

Цитат

Captain Riccardo Montolivo, Stephan El Shaarawy and Mattia De Sciglio called people to tell them to renew their season-tickets or to thank them on renewing their subscriptions
Вярно е, че не съм превел втората част с това, че са благодарили на тези, които вече са подновили абонамента си, просто явно ми се е изгубило от погледа при сменянето на браузъра и уърд-а. Така че, драги ми философе, никого не съм лъгал, а съм превел това, което си пише в новината. Не съм тръгнал да си измислям. И моля да не ми изопачаваш думите, защото в новината съм писал "призоваха", а не "молеха". Има разлика, "интелигенте". Иначе не че ти влиза в работата, но италианският не ми е напълно чужд език. Не го говоря и разбирам "великолепно" като Ваше височество, но неща, които ме интересуват около отбора, успявам да схвана. А между другото, освен тук и в сайта, ако искаш можеш да напишеш още едно свое възмущение от мен и на стената ми във Фейсбук, да ми пратиш имейл, писмо, съобщение в Скайп и ICQ и не на последно място - алармирай МВР Габрово да ми се впише в досието. Пък току-виж ти минал сърбелът. Лека! :smile3560:

Този пост е редактиран от vik rossonero 96: 20 August 2014 - 21:35

Публикувано изображение
Ale ale ale Milan ale Siam venuti fin qua Ale ale ale
forza lotta, vincerai Siam venuti fin qua Dai Milan facci un gol
non ti lasceremo mai per vedere segnare Milaaaan E Forza Diavolo
0

#2781 Потребителя е офлайн   Rayno_ACM 

Публикувано 20 August 2014 - 21:44

Ами нали затова ти казвам да проверяваш информацията бе. Преписал си като папагал някаква статия и си решил проблема. Затова се прави проверка от други източници.

Така и така си си направил труда да качиш клиповете от youtube, да им беше погледнал имената или описанията им?
То на едното клипче си пише в заглавието, че Ел Шарауи звъни на абонати, т.е. на хора, които вече са си подновили абонамента. Не се иска кой знае какво познание на езика, просто малко акъл и съобразителност. Които очевидно на теб ти липсват. :detective:
0

#2782 Потребителя е офлайн   vik rossonero 96 

• La nostra fede mai morra.
  • Фен от:2005
  • Любими играчи:Който се раздава за емблемата!

Публикувано 20 August 2014 - 22:15

Недей определя на кого какво му липсва, защото именно ти си един от най-големите карикатури във форума и много хора ти го казаха - това, че уж четеш новини за отбора от оригинал, не ти дава никакво право да го раздаваш "mr. big shot" и да определяш кой е тъп и кой не. Защото може да съм допуснал грешка и го потвърдих, но поне съм направил нещо за информационния набор в сайта (явно ще да е било от прекалено големия ми мързел), а не съм цъкал мачлета в парка с кварталните футболни звезди. Именно защото сайтът е чисто любителски не виждам за какво се ежиш, че не е 100% точна информацията? Ти като имаш толкова широк набор от данни от "първа ръка" защо не публикуваш на ден по 1/2 новини вместо да го раздаваш интернет естет? То бива да имаш комплекси, ама да ти избиват така на тия години е притеснително.
Публикувано изображение
Ale ale ale Milan ale Siam venuti fin qua Ale ale ale
forza lotta, vincerai Siam venuti fin qua Dai Milan facci un gol
non ti lasceremo mai per vedere segnare Milaaaan E Forza Diavolo
0

#2783 Потребителя е офлайн   Rayno_ACM 

Публикувано 20 August 2014 - 22:28

Ти пък какъв си да ми държиш сметка какво да правя, то си е моя работа дали и кога да спортувам, и дали аз да качвам новини.
Не качвам защото не искам, пък и не съм сигурен в тяхната достоверност. Пусне някой журналист нещо, и след час-два друг журналист пуска обратната новина. И не винаги съм сигурен на кого да вярвам.
И въпреки това много пъти съм превеждал неща, които са се публикували във сайта. И то винаги интервюта на съответните играчи, т.е. нещо което съответните хора са казали със собствената уста, а не някакви интерпретации.
И винаги съм се опитвал да си проверявам текста до последната запетая.
Като ще правиш нещо, прави го като хората.
Копирал си някакъв текст от някакъв папагал без да го осмислиш, поне отдолу да му беше написал името, както е направено в тази новина. Не че тя е нещо особено като качество, ама новинаря отдолу е написал "Сузи Кампанале, "Футбол-Италия"; Превод: Гол".
А не да си сложиш твоето име, все едно ти си го писал тоя текст.
0

#2784 Потребителят е онлайн   cuorerossonero 

Публикувано 20 August 2014 - 23:26

Не се карайте момчета, истината е някъде по средата. :D
Повечето обаждания са били към абонати, но определено е имало и такива към хора, които още не са подновили абонамента си. От 0:54 нататък Стефан започва изречение: ''Tu non hai ancora rinnovato l'abbonamento...", а като се заслушаш в частите от разговори по-нататък, става ясно, че говори с още двама, които още не са подновили.
Така че да, статията на Вики не е точна, но няма повод за големи драми. :D

Този пост е редактиран от cuorerossonero: 20 August 2014 - 23:27

FORZA MILAN!!!

0

#2785 Потребителя е офлайн   forze 

• Запален тифоз на Милан
  • Регистр: 08-August 11
  • Фен от:1995

Публикувано 22 August 2014 - 00:27

Аре и аз ще си позволя да дам малко наставления. :aaaaaaaaaaaaaa_emoticon (4):

Драма няма, но дано покрай хапливия език на Райно, Вик да запомни две неща. Винаги да посочва източник на информацията, така че всеки да си направи извод до колко е достоверна, или ако разбира езика директно да потърси новината и да прочете сам. И второ, не е хубаво да неглижираш пропуск, който променя контекста на изречението, а в случая и половината новина. :)
0

#2786 Потребителят е онлайн   cuorerossonero 

Публикувано 26 August 2014 - 14:17

Да помоля добрия човек :D, превърнал превода ми на изявлението на Балотели в новина, да сложи отдолу "Български фен-сайт на Милан" вместо името ми.
В последно време рядко качвам новини /за което ще положа усилия да се промени/, но когато го правя, го правя от името на сайта.
Нямаше нужда, дет' се вика, аз не копнея за тая Слава. :D

FORZA MILAN!!!

1

#2787 Потребителят е онлайн   Il Professore 

• Регистр: 07-July 11
  • Любими играчи:Малдини, Ван Бастен, Шевченко, Кака', Индзаги, Неста, Гатузо

Публикувано 26 August 2014 - 15:27

Виж мнениетоcuorerossonero написа на 26 August 2014 - 14:17 :

Да помоля добрия човек :D, превърнал превода ми на изявлението на Балотели в новина, да сложи отдолу "Български фен-сайт на Милан" вместо името ми.
В последно време рядко качвам новини /за което ще положа усилия да се промени/, но когато го правя, го правя от името на сайта.

Нещо не те отразиха. :D
Публикувано изображение
0

#2788 Потребителя е офлайн   Vas 

• Колкото повече - толкова повече!
  • Фен от:2003

Публикувано 26 August 2014 - 17:37

Еее безплатна реклама ти правим :aaaaaaaaaaaaaa_emoticon (4):
Публикувано изображение
1

#2789 Потребителят е онлайн   cuorerossonero 

Публикувано 26 August 2014 - 21:20

Виж мнениетоIl Professore написа на 26 August 2014 - 15:27 :

Нещо не те отразиха. :D

Ти ше кайш. :D
Просто хубавите неща стават бавно, в живота също е така - един път си направиш устата, не те отразят, втори път не те отразят и на третия път вземеш, че проникнеш на вражеската територия. :D
А тук даже стана от първия път. :D

FORZA MILAN!!!

2

#2790 Потребителя е офлайн   R. GULLIT 

• FORZA MILAN

Публикувано 27 August 2014 - 20:19

Виж мнениетоcuorerossonero написа на 26 August 2014 - 14:17 :

Ти да не си схванат в пръстите, БЕ :D Оправяй се, дал си клетва! :D Хората показали уважение към труда му, нашия мрънка :lol:

0

• (95 Страници)
  • +
  • « Първа
  • 91
  • 92
  • 93
  • 94
  • 95
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Сподели темата: